Pakdil'in "Bağlanma" Kitabı Londra'da Tanıtıldı - Son Dakika

Pakdil'in "Bağlanma" Kitabı Londra'da Tanıtıldı

17.01.2018 01:07
Pakdil'in

Yazar Nuri Pakdil'in İngilizceye çevrilen "Bağlanma" adlı kitabı, İngiltere'nin başkenti Londra'da tanıtıldı.

Yazar Nuri Pakdil'in İngilizceye çevrilen "Bağlanma" adlı kitabı, İngiltere'nin başkenti Londra'da tanıtıldı.

Londra'nın merkezindeki Yunus Emre Enstitüsünde (YEE) düzenlenen tanıtım etkinliğine, Türkiye Yazarlar Birliği İstanbul Şube Başkanı Mahmut Bıyıklı, İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Turan Koç, kitabın çevirmeni Yrd. Doç. Dr. Nurullah Koltaş, Yrd. Doç. Dr. Mehmet Yalçın Yılmaz, Türk ve yabancı kitapseverler ile çok sayıda davetli katıldı.

YEE Londra Müdürü Mehmet Karakuş, yaptığı konuşmada, enstitünün kültürel faaliyetlerinin artarak devam edeceğini belirterek, Yunus Emre Enstitüsü Londra Temsilciliğinin destekleriyle İngilizceye çevrilen ve Türk yazar ve şair Fethi Gemuhluoğlu'nun anlatıldığı kitabı Londra'nın önemli merkezlerine ulaştıracaklarını kaydetti.

Tanıtım programı kapsamında ayrıca Fethi Gemuhluoğlu ve Bağlanma kitabı üzerine bir panel düzenlendi.

Panelde söz alan Türkiye Yazarlar Birliği İstanbul Şube Başkanı Mahmut Bıyıklı, Fethi Gemuhluoğlu gibi değerlerin dünyaya tanıtılmasının önemine değinerek Gemuhluoğlu'nun insanın sırrını çözen bir kaşif olduğunu belirtti ve modern insanın bunalımına şifa olacak bir yaklaşımı olduğunu dile getirdi. Bıyıklı, "Yanına gelen gençlere ve oğluna yazdığı mektupta mutlaka Batı dillerini öğrenmek gerektiğini vurgulaması da onun doğudan batıya uzanan geniş ilgi alanı olduğunun göstergesidir." dedi.

Yrd. Doç. Dr. Mehmet Yalçın Yılmaz da "Fethi Bey'in hayat hikayesi ve burs verdiği talebelerin karakter özellikleri bize bu çağda 'Müslüman Türk nasıl olmalıdır' sorusunun cevabını vermektedir." ifadesini kullandı.

Kitabın çevirmeni Yrd. Doç. Dr. Nurullah Koltaş da çeviri aşamalarının titizlikle yürütüldüğünü belirterek Nuri Pakdil'in eserinin tasavvufi derinliği olduğunu vurguladı.

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Turan Koç da Nuri Pakdil'in Gemuhluoğlu'na büyük bir saygıyla bağlı olduğunu ifade ederek, "Çıkan her yeni eseri titizlikle hazırlayarak Ankara'dan İstanbul'a Gemuhluoğlu'na sunmaya giderdi." dedi.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Pakdil'in 'Bağlanma' Kitabı Londra'da Tanıtıldı - Son Dakika


Son Dakika

İBB'nin organizasyonunda Akşener'in yakasındaki rozet dikkat çekti 00:10 İBB'nin organizasyonunda Akşener'in yakasındaki rozet dikkat çekti Camdaki Kız'ın Nalan'ı Burcu Biricik'in dergi için verdiği pozlar olay oldu 22:39 Camdaki Kız'ın Nalan'ı Burcu Biricik'in dergi için verdiği pozlar olay oldu Aşı olanlar dikkat! Son dönemde sıkça görülen kalp iltihaplanması ile aşının bağlantısı ortaya çıktı 21:55 Aşı olanlar dikkat! Son dönemde sıkça görülen kalp iltihaplanması ile aşının bağlantısı ortaya çıktı
Az kalsın turşu diye yiyeceklerdi! Ünlü fast-food zincirinden alınan hamburgerin içinden sümüklü böcek çıktı 21:03 Az kalsın turşu diye yiyeceklerdi! Ünlü fast-food zincirinden alınan hamburgerin içinden sümüklü böcek çıktı Çifte cinayetin arkasındaki korkutan detay! Eşinin başkasıyla ilişki yaşamasına dayanamadığı öne sürüldü 18:12 Çifte cinayetin arkasındaki korkutan detay! Eşinin başkasıyla ilişki yaşamasına dayanamadığı öne sürüldü Arkadaşlarını korumak için bacağını kaybeden Gazi Yusuf Yayla: Devlete değil bacağımız, canımız feda 17:35 Arkadaşlarını korumak için bacağını kaybeden Gazi Yusuf Yayla: Devlete değil bacağımız, canımız feda
Kamunun üç katılım bankası birleşme hazırlığı yapıyor 16:03 Kamunun üç katılım bankası birleşme hazırlığı yapıyor İlk soruda elendi! Dakikalarca aldığı eğitimi anlatan yarışmacı büyük hayal kırıklığı yarattı 14:07 İlk soruda elendi! Dakikalarca aldığı eğitimi anlatan yarışmacı büyük hayal kırıklığı yarattı
Advertisement