Pakistan Başbakanı Han, İran Cumhurbaşkanı seçilen Reisi'yi kutladı - Son Dakika

Pakistan Başbakanı Han, İran Cumhurbaşkanı seçilen Reisi'yi kutladı

19.06.2021 17:26
Pakistan Başbakanı Han, İran Cumhurbaşkanı seçilen Reisi'yi kutladı, System.String[]

Pakistan Başbakanı İmran Han, İran'da cumhurbaşkanlığına seçilen İbrahim Reisi'yi kutladı.

Pakistan Başbakanı İmran Han, İran'da cumhurbaşkanlığına seçilen İbrahim Reisi'yi kutladı.

Başbakan Han, Twitter'dan yaptığı açıklamada, dünkü seçimde elde ettiği zaferden ötürü Reisi'yi tebrik etti.

Han, iki ülke arasındaki ilişkiler ile bölgesel barışı, ilerlemeyi ve refahı daha da güçlendirmek için Reisi ile çalışmayı sabırsızlıkla beklediğini kaydetti.

İran İçişleri Bakanlığı Seçim Merkezi Başkanı Cemal Örf, oyların yüzde 62'sini alan Reisi'nin birinci turda cumhurbaşkanı seçilmek için gerekli olan yüzde 50+1'i geçerek 8. Cumhurbaşkanı olduğunu açıklamıştı.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Pakistan Başbakanı Han, İran Cumhurbaşkanı seçilen Reisi'yi kutladı - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Son Dakika: Galatasaray'ın yeni forma göğüs ve sırt sponsoru ARTI Seyahat Acentesi oldu! Aslan, 5 yıl için 250 milyon TL alacak 18:26 Son Dakika: Galatasaray'ın yeni forma göğüs ve sırt sponsoru ARTI Seyahat Acentesi oldu! Aslan, 5 yıl için 250 milyon TL alacak Şenol Güneş'e 10 milyon TL tazminat verilecek 18:04 Şenol Güneş'e 10 milyon TL tazminat verilecek Eski uzman çavuş Musa Orhan'ın duruşmasına avukat cübbesiyle girmeye çalışan kişi, polislerin dikkati sayesinde yakalandı 17:52 Eski uzman çavuş Musa Orhan'ın duruşmasına avukat cübbesiyle girmeye çalışan kişi, polislerin dikkati sayesinde yakalandı
Otel odasında yaşamını yitiren 24 yaşındaki Sedanur Şen'in son görüntüleri ortaya çıktı 17:38 Otel odasında yaşamını yitiren 24 yaşındaki Sedanur Şen'in son görüntüleri ortaya çıktı Balkona çıkıp arbaletle yoldan geçenlere ok attı! Polisler evinden 2 cansız beden çıkarttı 17:28 Balkona çıkıp arbaletle yoldan geçenlere ok attı! Polisler evinden 2 cansız beden çıkarttı Eşini ve 1,5 aylık oğlunun üzerine kolonya dökerek yakan babanın ifadesi ortaya çıktı: Nasıl oldu bilmiyorum 17:22 Eşini ve 1,5 aylık oğlunun üzerine kolonya dökerek yakan babanın ifadesi ortaya çıktı: Nasıl oldu bilmiyorum
Bulgar ve Yunan turistler kışlık kıyafet almak için Edirne'ye akın etti 16:35 Bulgar ve Yunan turistler kışlık kıyafet almak için Edirne'ye akın etti Koronavirüsten bile hızlı ve güçlü yayılan norovirüs belirtileri neler? 16:17 Koronavirüsten bile hızlı ve güçlü yayılan norovirüs belirtileri neler?
Advertisement