Pc'nizde Android Çalıştırın! - Son Dakika

Pc'nizde Android Çalıştırın!

09.03.2015 00:07
Pc'nizde Android Çalıştırın!, System.String[]

En sevdiğiniz Android uygulamalarını PC'nizde nasıl çalıştırabilirsiniz?

Mobil uygulamalar, bazı durumlarda masaüstü PC'miz için sunulanlardan bile daha iyi olabiliyorlar. Sevdiğiniz bir Android uygulamasını masaüstünde çalıştırmak ister miydiniz? İster kendi geliştirdiğiniz uygulamayı test etmek isteyin, ister herhangi bir Android uygulamasının tadını monitörde çıkarmak, izleyebileceğiniz birkaç yol var.

Bilgisayarınızda tam bir Android deneyimi yaşamak için en iyi seçenek, Android Studio'yu kullanmak. Android Studio'yu kullanmak için 'in (JDK) PC'nizde yüklü olması gerekiyor. Bunun ardından Android Studio ile Google Play'deki uygulamaları çalıştırabilirsiniz.

Android ortamını PC'de taklit etmenin yolu Android Studio'dan geçse de, bu çözüm bazılarına biraz karışık gelebilir. Bu durumda sonraki sayfalarımızdaki seçenekleri denemelisiniz.

Tam bir Android ortamını emule etmeden, sadece Android uygulamalarını çalıştırmak istiyorsanız BlueStacks App Player'ı kullanabilirsiniz. Windows XP ve sonrasını destekleyen araç, Android uygulamalarını mümkün olan en az uğraşla çalıştırmanızı sağlıyor.

Piyasadaki tek uygulama emulatorü BlueStacks değil. Windroy, tam ekranda ve pencerede çalışabilen bir emulator. Windroy, Google Play'e erişemediği için uygulamaları farklı kaynaklardan yüklemeniz gerekiyor. BlueStacks ile sorun yaşadıysanız, Windroy ile favori uygulamalarınızı PC'ye taşıma hayalinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Android ortamını taklit etmek yerine, onu gerçekten PC'nize yüklemeye ne dersiniz? Android-x86 projesi, normalde ARM için geliştirilen Android'in Intel mimarisi üzerinde çalışabilmesini sağlıyor.

Android-x86'yı çalıştırabilmek için iki seçeneğiniz var: Onu YouWave veya VirtualBox gibi bir sanal makine üzerine yüklemek veya PC'nizdeki sabit diske yüklemek (Windows ile çift-önyükleme yapabilirsiniz). Android-x86'yı taşınabilir hale getirip, USB'den veya DVD'den başlatmanız da mümkün.

Chrome'da çalıştırın

Android uygulamalarını PC'de çalıştırmanın en kolay yolu, onlarıweb tarayıcınızda çalıştırmak olabilir. Bu yöntem her zaman başarılı olmasa da, Windows, Mac, OS X ve Linux'ta çalışıyor. Detaylar içingöz atabilirsiniz.

Kaynak: Chip.com.tr

Son Dakika Teknoloji Pc'nizde Android Çalıştırın! - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Borsa tüm zamanların en yüksek kapanışını gerçekleştirdi Altının kilogramı 442 bin 230 liraya yükseldi Erol Bulut polis merkezinde şikayetçi sıfatıyla ifade verdi 90 yaş üzeri vatandaşlar evlerinde aşılanmaya başlandı, son 6 ayda Kovid-19 geçirenlere aşı yapılmayacak Gram altın tekrar 500 TL olur mu? Ünlü analist İslam Memiş son gelişmeleri değerlendirdi Yeni doğan bebek, anne karnında koronavirüse karşı antikor geliştirdi FETÖ firarisi Hakan Şükür'ün babası, örgüte yardım suçundan hapis cezası aldı Oyuncu Tuba Büyüküstün, Sefirin Kızı dizisine dahil oldu