Son Dakika Haberleri: Podyumda "Bahar" Rüzgarı

Podyumda "Bahar" Rüzgarı

2 yıl önce

İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü öğrencileri koleksiyonlarını, ünlü mankenler Özge Ulusoy ve Irmak Atuk ile beğeniye sundu.

Podyumda

İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü öğrencileri koleksiyonlarını, ünlü mankenler Özge Ulusoy ve Irmak Atuk ile beğeniye sundu.


21 öğrencinin oluşturduğu 70 farklı tasarımın sergilendiği "Defile Bahar"ı İEÜ Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ender Yazgan Bulgun, İEÜ Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Moda ve Tekstil Tasarımı Bölüm Başkanı Prof. Dr. Elvan Özkavruk Adanır, alışveriş merkezi hakim ortağı Cihan Aktaş, akademisyenler ve konuklar izledi.


Defilede, 2. sınıf öğrencileri, "Gömlek Tasarımları" 4. sınıf öğrencileri de güz dönemi koleksiyonları ile yer alırken, İEÜ Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü Öğretim Görevlisi Jörn Fröhlich'in 20 tasarımdan oluşan "Bahar Temizliği" de sergilendi.


İEÜ Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ender Yazgan Bulgun, 2018 modasının farklı kültürlerden ve zamanlardan stillerin birleşimiyle kendini gösterdiğini belirterek, "4. sınıf öğrencilerimiz, defileye öğretim görevlimiz Jörn Fröhlich tarafından yürütülen tasarım stüdyosundaki dersinde hazırlandı. 2018 modasında her şey pozitif ve renkli, özgür. Kumaşlar ve renkler sınırsız kombinasyonlarla karşılaştırılarak eşleştirildi. 2. sınıf öğrencilerimiz de öğretim görevlisi Angela Burns koordinatörlüğünde ve Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ebru Corsini gözetiminde kırmızı renk paleti ve temel dokuma kumaşlarla gömlek tasarımları yaptı. Öğrencilerimizin koleksiyonlarının sergilenmesinden dolayı çok mutluyuz" dedi.


Etkinlikte, DJ David Şaboy ile klasik müzik ve elektro pop dalında popüler olan violinist Kate geceye renk kattı. - İZMİR

Haber Yayın Tarihi: 24.03.2018 11:33 Kaynak: İHAÜnlü yapımcının "Rol almak için benimle birlikte oldular" iddiasına Charlize Theron'dan sert tepki
Kayserispor'un kadın başkanı, Süper Lig tarihinde bir ilki gerçekleştirdi Türkiye'ye dönüş hazırlığı yapan Cem Uzan'dan yeni iddia: En gizli FETÖ'cü Ahmet Necdet Sezer'dir