Polis: Bangkok Bombacısına Tayland Vatandaşı Yardım Etti - Son Dakika

Polis: Bangkok Bombacısına Tayland Vatandaşı Yardım Etti

31.08.2015 09:34
Polis: Bangkok Bombacısına Tayland Vatandaşı Yardım Etti, System.String[]

Tayland yetkilileri ilk şüphelinin kaldığı binada yaptığı aramada Tay bir kadına ait odada buldukları bomba malzemelerinin ardından, bombacının ülke içindeki ilişkilerine yoğunlaşıldı.

Tayland yetkilileri ilk şüphelinin kaldığı binada yaptığı aramada Tay bir kadına ait odada buldukları bomba malzemelerinin ardından, bombacının ülke içindeki ilişkilerine yoğunlaşıldı.

Adının "Misaloh" olduğu belirtilen ve aynı binada 9106 no'lu odada kalan kadın her yerde aranıyor. Tüm bulgulara rağmen Tayland Polis sözcüsü Prawut Thavornsiri yaptığı açıklamada, ilk yakaladıkları kişinin Erawan tapınağında gerçekleşen bombalama olayı ile birebir yakın ilişkisi bulunduğuna inandıklarını yineledi.

Yeni açığa çıkan bilgilere göre Tayland polisi uluslararası kullanıma açılmış ve bombanın patladığı sırada etrafta bulunan üç adet Türk telefon hattı tespit etti. Polis bunlardan birini takip ederek ilk şüpheliye ulaştı ve sahte pasaportunda yazan ismi ile "Adem Karadağ" yakalandı.

Ancak hem pasaportun sahte olması hem de zanlının milliyetinin hala belirlenememesi karmaşası içine girilmişken, aynı binadaki bir kadının odasında bulunan bomba ile yerel bağlantılar gündeme geldi.

Bangkok'taki Türkiye Büyükelçiliği de zanlının Türk olmadığını duyurdu. Polis, zanlının yakalandığı Nong Chok bölgesinde her yayayı ve aracı durdurup olayla ve zanlı ile alakalı sorular sorup bir ipucu bulmaya çalışıyor.

Ayrıca zanlınında içinde bulunduğu birbirine bağlı toplam 4 odayı geçen yılın 27 Ocak gününden bu yana kiralamış olan Ahmet Mehmet Emin Ayşe isimli kişinin de nerede olduğu bilinmiyor; ancak, Eravan tapınağı patlaması ile ilgisi ispatlandığı takdirde bu olayın geçen yıldan bu yana planlandığı tezi güçlenecek ve çalışmalar çok daha farklı ve derin bir boyuta ulaşacak. - Bangkok

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Polis: Bangkok Bombacısına Tayland Vatandaşı Yardım Etti - Son Dakika


Son Dakika

Yunanistan'ın "Oruç Reis" iftiralarına Dışişleri Bakanlığı'ndan sert yanıt: Kıta sahanlığı dahilinde Ermenistan ve PKK'nın kirli planı ortaya çıktı! Teröristlere Azerbaycan üniforması giydirdiler 20 yaşındaki genç, yarı çıplak halde park halindeki aracın üstüne düştü 6 maçta 6 gol atan Alanyasporlu Davidson, Süper Lig gol krallığında zirveye oturdu Meteoroloji'den 4 il için sağanak ve gök gürültülü sağanak uyarısı Tehditlere boyun eğmeyen Erdoğan, ABD'ye meydan okudu: Yaptırımın ne ise geç kalma yap Karadeniz'de keşfedilen doğal gazın değeri 80 milyar dolar Emekli olan Khabib Nurmagomedov'a ünlü sporculardan tebrik mesajı yağdı