Rektörden Engelli Öğrenciye Doğum Günü Sürprizi - Son Dakika

Rektörden Engelli Öğrenciye Doğum Günü Sürprizi

07.12.2018 14:45
Rektörden Engelli Öğrenciye Doğum Günü Sürprizi, System.String[]

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz, görme engelli öğrenciyi düzenlediği doğum günü partisi ve hediyesiyle sevindirdi.

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz, görme engelli öğrenciyi düzenlediği doğum günü partisi ve hediyesiyle sevindirdi.

Rektör Korkmaz, tarih bölümü ikinci sınıf öğrencisi görme engelli Hatice Ateş'in (22) en büyük hayalinin bir televizyon programındaki ses yarışmasına gitmek olduğunu öğrendi.

Ateş ve arkadaşlarını okulun konferans salonunda toplayan Korkmaz, doğum günü hediyesi olarak Ateş'i gitmek istediği programa göndereceğini açıkladı.

Şaşkınlık ve mutluluğu bir arada yaşayan Ateş, doğum günü pastasını kestikten sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, böyle bir şeyi beklemediğini, sürpriz için herkese teşekkür ettiğini söyledi.

Engelini bir farklılık ve artı olarak gördüğünü vurgulayan Ateş, "Söyleyecek bir söz bulamıyorum. Çok mutluyum." dedi.

Rektör Korkmaz da Ateş'in hayalini gerçekleştirmenin, kendileri için de güzel bir anı olduğunu belirterek "Ülkemizde gerçekten son yıllarda engellilere yönelik ciddi bir duyarlılık ortaya çıktı. Yeter ki zihinler, bakış açımız engelli olmasın. Bir eksiğimiz başka bir alanda güce dönüşebilir. Bu anlamda ülkemizde engellilere karşı gelişen olumlu trendi çok anlamlı buluyorum." ifadelerini kullandı.

Ateş ve 10 arkadaşı üniversitenin tahsis ettiği araçla İstanbul'a götürülecek.

- Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat Rektörden Engelli Öğrenciye Doğum Günü Sürprizi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Kısıtlama cezası yiyen 3 gençten polise teşekkür: Allah razı olsun, yasaktan haberimiz yoktu İlahiyatçı Prof. Dr. Mustafa Öztürk, Kur'an-ı Kerim ayetleri hakkındaki tepki çeken sözleri sonrası istifa etti Seçilmiş ABD Başkanı Joe Biden'ın İran açıklamasında dikkat çeken 'Türkiye' sözleri Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Recep Öztürk: Koronavirüs etkisini 2022'nin ilk aylarına kadar sürdürebilir Günlerdir kayıp olarak aranan sosyal medya fenomeni Alexis Sharkey, çırılçıplak halde ölü bulundu ABD Hastalıkları Kontrol ve Önleme Merkezi, karantina süresini 7 ila 10 gün olarak güncelledi ABD'den Atlantik'te Rusya'ya karşı donanma hamlesi! Dünyanın en büyük askeri deniz üssü harekete geçiyor Çavuşoğlu'ndan Türkiye'yi hedef alan Pompeo'ya sert tepki: ABD, Suriye'deki terörist oluşumları destekliyor