Rıza Çalımbay, G.Saray sözlerine açıklık getirdi: Hiçbir problemim yok - Son Dakika

Rıza Çalımbay, G.Saray sözlerine açıklık getirdi: Hiçbir problemim yok

01.12.2020 13:36

Demir Grup Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Galatasaray'la ilgili sözlerinin ardından yeni bir açıklama yaptı. Çalımbay, Galatasaray'a olan sevgi ve saygısının sorgulanmasının kendisini üzdüğünü, sarı-kırmızılı kulüple hiçbir problemi olmadığını söyledi.

Demir Grup Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Göztepe'ye yenildikleri maçın ardından yaptığı "Maçların hepsinde hakem arkadaşlarımızın çok büyük hataları var, özellikle Galatasaray maçında. Hakemler yürekli maç yönetsin, Galatasaray maçlarında falan korkmasın." açıklaması sonrası büyük tepki gördü. Rıza Çalımbay, Galatasaray camiasının tepkileri üzerine açıklama yaptı.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Rıza Çalımbay "Galatasaray Kulübü bu ülkenin en kıymetli kulüplerinden biridir. Hakem hatalarını anlatmaya çalışırken verdiğim maç örneği üzerinden Galatasaray'a olan sevgim ve saygımın sorgulanması beni üzmüştür." ifadelerini kullandı.

İşte Rıza Çalımbay'ın açıklaması;

"Merhaba; Öncelikle herkese sağlıklı günler dilerim. Dün akşam maç sonu yaptığım açıklamalarda hakem hatalarına dikkat çekmeye çalışırken verdiğim Galatasaray maçı örneğinin yanlış anlaşıldığını ve örneklerimin başka olumsuz durumlara çekilmeye çalışıldığını fark ettiğim için bu açıklamayı yapma gereği duydum. Son zamanlarda beni ben yapan futbolu konuşurken ne kadar zorlandığım hatta hakem hatalarını konuşmaktan futbolumuzu konuşamadığım gerçeğinin tüm kamuoyu farkındadır.

Covid-19 sürecine, sakatlıklarımıza ve dar kadro yapımıza bir de hakem hataları sıklıkla eklenince, normalde gururla ifade etmemiz gereken UEFA Avrupa Ligi temsilimizi bile gerginlik ve stres içerisinde geçirdiğimizi belirtmek durumundayım. Bu hatalar bu tempoda canımızı da yakmaya başlayınca hataları sürekli ifade etmek durumunda kaldım. Çünkü çok emek veriyoruz.

"GALATASARAY'LA PROBLEMİM VARMIŞ GİBİ DEĞERLENDİRMEK BOŞ BİR ÇABADIR"

Galatasaray Kulübü bu ülkenin en kıymetli kulüplerinden biridir. Hakem hatalarını anlatmaya çalışırken verdiğim maç örneği üzerinden, benim Galatasaray Kulübü'ne olan sevgimin ve saygımın sorgulanması beni son derece üzmüştür. Konuyu benim Galatasaray Kulübü ile bir problemim varmış gibi değerlendirmek boş bir çabadır.

Bizler bu hafta çok önemli bir rakip karşısında ülkemizi temsil edeceğiz. Kendi içimizdeki hakem tartışmalarını ve hakem eleştirilerini de aslında yine kendi iyiliğimiz için yapıyoruz. Şimdi bir olma vaktidır. Hepinizin desteğini bekliyoruz. UEFA Avrupa Ligi'nde ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek şu an düşündüğüm tek konudur. Hiç şüphe olmasın ki tüm şartlara rağmen yüreğimizle sahaya çıkıp yine elimizden ne geliyorsa yapacağız."

Rıza Çalımbay, G.Saray sözlerine açıklık getirdi: Hiçbir problemim yok

Son Dakika Spor Rıza Çalımbay, G.Saray sözlerine açıklık getirdi: Hiçbir problemim yok - Son Dakika Spor


YORUMLAR (29)
  • Tarafsız: Galatasaray la sorunun yoksa nediye gündeme getiriyorsun ve GS yi örnek gösteriyorsun be adam tüm takımlar GS yi cephe almış ya boş yine şampiyon olur bir BJK li olarak kendi görüşüm bu Cevap Yaz 6 1 Yayından Kaldır
  • Baba: Boş konuşmus akşam göztepe ile oynadin hoca her sarı kırmızı renkli takım galatasaray degil hoca Cevap Yaz 16 3 Yayından Kaldır
  • tarafsız: türkiyede aglayarak maç kazanan tek takım GS dır kasıntı terim yenilince hemen hakeme baglıyor Cevap Yaz 5 20 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Son Dakika: İstanbul'dan Rusya'ya giden kargo gemisi Beykoz açıklarında sürükleniyor Son Dakika: İstanbul Boğazı ve Karadeniz'deki hamsi avı yasağı 7 Şubat'a kadar uzatıldı Joe Biden yönetiminden Türk hamlesi! ABD'nin kritik bakanlıklarına 3 Türk kadın atandı Polis memuru ve öğretmen eşinin ölümünde korkunç detay! Çatıdan düşen buz kombinin bacasını çıkarmış İbrahim Tatlıses ve Dilan Çıtak arasındaki buzlar eridi Pelin Akil'den üçüncü çocuk için eşine bomba gönderme Burak Yılmaz'ın sözlerine Mesut Özil'den yanıt: İnşallah Türkiye'yi güzel temsil eder Muhtar soğuğa meydan okudu! Karda üstünü çıkarıp çılgınca oynadı