Rus Dışişleri Sözcüsü, sokaklara aslan, kaplan bırakıldığı iddialarına ayı şakasıyla cevap verdi - Son Dakika

Rus Dışişleri Sözcüsü, sokaklara aslan, kaplan bırakıldığı iddialarına ayı şakasıyla cevap verdi

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü, ülkede koronavirüse karşı insanların sokağa çıkmasını engellemek için aslan, kaplan bırakıldığı iddialarının sorulması üzerine "Bizde geleneksel olarak caddelere ayılar bırakılır" dedi.

Koronavirüs salgını nedeniyle insanlara sokağa çıkmamaları tavsiye edilirken Rusya'da insanları korkutmak amaçlı sokak ve caddelere aslan, kaplan gibi yırtıcı hayvanların bırakıldığı iddia edildi.

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova'nın, bugün düzenlediği basın toplantısında da bu iddialar gündeme geldi.

DIŞİŞLERİ SÖZCÜSÜ'NDEN AYI ESPRİLİ CEVAP

Basın toplantısında Pakistanlı bir gazeteci, sosyal ağlarda Kovid-19 salgını ile mücadele etmek için 'Rusya Devlet Başkanı'na ait 800 aslan ve kaplanın caddelerde dolaştığı' yönünde iddiaların yer aldığını söyledi.

Gazetecinin şakasını 'gerçekten komik' bulduğunu belirten Zaharova, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bunu böyle bir şeyin mümkün olmadığı anlamında söylemedim, ama bizde geleneksel olarak caddelere ayılar bırakılır. Onlar daha etkili oluyor."

RUSYA'DA SON DURUM

Rusya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 5'e ulaştı. Rusya Koronavirüs Enfeksiyonu Kontrol ve Önleme Merkezinden yapılan açıklamada, başkent Moskova'da Kovid-19 teşhisi konulan 56 yaşındaki bir kadının yaşamını yitirdiği bildirildi.

Ülkede hayatını kaybeden 5'inci kişi olan kadının, "zatürre" hastası olduğu kaydedildi. 1036 vakanın bulunduğu Rusya'da, Kovid-19 kaynaklı ilk ölüm 19 Mart'ta gerçekleşmişti.

Rus Dışişleri Sözcüsü, sokaklara aslan, kaplan bırakıldığı iddialarına ayı şakasıyla cevap verdi

YORUMLAR (9)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Pizza siparişi verenler, kapıyı açtıklarında bu manzara ile karşılaştı! Beyaz Saray etrafındaki protestolar şiddetlendi, resmi konut tecrit altına alındı ABD'de ordu birlikleri, protestoların arttığı Minneapolis'e girdi Tüm dünyanın gözü burada! Crew Dragon'un yolculuğunun bitmesine saatler kaldı ABD'de siyahilerin isyanı durdurulamıyor! 25 kentte sokağa çıkma yasağı ilan edildi George Floyd protestoları ABD geneline yayılıyor! Chicago'da göstericiler polis arabalarına zarar verdi Antik dünyanın ayakta kalan tek yapısının 4.600 yıllık gizemi çözüldü! Çin, koronavirüse karşı "yüzde 99 etkili olacak" aşı geliştirdi Tüm dünyayı ayağa kaldıran George Floyd cinayetinde yeni görüntüler ortaya çıktı; Floyd'un polislere söyledikleri vicdanları sızlattı Paralı askerleri kaçan Rusya'dan Suriyeli mahkumlara "Hafter saflarında savaşın" teklifi Siyahi vatandaşı öldürerek ABD'deki gösterilerin fitilini ateşleyen polis, bir darbe de karısından yedi Uluslararası medya Türkiye'yi öve öve bitiremedi: Felaketin önüne geçtiler Trump, göstericileri bastırmak için ordunun göreve hazır olduğunu söyledi George Floyd protestolarının büyüdüğü ABD'de Trump, destekçilerini Beyaz Saray'a çağırdı Hindistan'da canlı olarak gömülen bebeğin kurtarılma anı kamerada