Rusya'dan terör örgütü YPG'ye tehdit gibi uyarı: İyi sonuçlanmaz - Son Dakika

Rusya'dan terör örgütü YPG'ye tehdit gibi uyarı: İyi sonuçlanmaz

3 ay önce

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, omurgasını terör örgütü YPG'nin oluşturduğu SDG'nin Suriye'ye petrol için dönen ABD'nin desteğine güvenmesinin iyi sonuçlanmayacağını belirterek, "Kürtlere, kendi sözlerinde durmalarını ve konjonktür açısından şüpheli eylemlerde bulunmamalarını tavsiye ediyorum" dedi.

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Mihail Bogdanov, Moskova'nın terör örgütü YPG'yi bünyesinde barındıran Suriye Demokratik Güçleri'nin (SDG) en kısa sürede Suriye ordusuna katılmasını beklediğini söylemişti. Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ise tam tersi bir açıklama yaptı. Lavrov, terör örgütünün Suriye'deki eylemleri için "Suriye Demokratik Güçleri'nin Suriye'ye petrol için dönen ABD'nin desteğine güvenmesi iyi sonuçlanmaz. Kürtlere, kendi sözlerinde durmalarını ve konjonktür açısından şüpheli eylemlerde bulunmamalarını tavsiye ediyorum." dedi.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov

"İYİ SONUÇLANMAZ"

Lavrov, İzlanda Dışişleri Bakanı Gudlaugur Thor Thordarson ile başkent Moskova'daki görüşmesinin ardından düzenlediği ortak basın toplantısında, terör örgütü YPG/ PKK'nın Suriye'deki eylemlerini değerlendirdi.

YPG/PKK'nın Suriye'nin kuzeyinde yapıcı olmayan eylemlerde bulunduğuna dikkati çeken Lavrov, "Suriye Demokratik Güçleri'nin Suriye'ye petrol için dönen ABD'nin desteğine güvenmesi iyi sonuçlanmaz. Kürtlere, kendi sözlerinde durmalarını ve konjonktür açısından şüpheli eylemlerde bulunmamalarını tavsiye ediyorum." diye konuştu.

Lavrov, YPG/PKK ile Esed rejimi arasında diyalog kurulması gerektiğini savunarak "Kürtlerin hakları, Suriye'nin toprak bütünlüğü ve egemenliği çerçevesinde teslim edilebilir, Suriye yönetimiyle diyalog kurmaları gerek." ifadelerini kullandı.

Rusya'dan terör örgütü YPG'ye tehdit gibi uyarı: İyi sonuçlanmaz
Rusya'dan terör örgütü YPG'ye "Esed'e katılın" çağrısı

Haber Yayın Tarihi: 26.11.2019 04:27 Kaynak: AASon Dakika

2 ay önce yakalanan PKK'lı terörist Semra Tuncer, uzman çavuşun aracında yakalanmış
Otel odasında bir adamla yakalanan kadını, Endonezya'nın ilk "kadın kırbaç ekibi" cezalandırdı Tartıştığı eşini keserle öldüren kadının kızı: Evin banyosuna kamera koymuştu

Son Dakika Haberleri