Rusya Dışişleri Bakanı: Türkiye'ye başsağlığı dileklerimizi iletiyoruz - Son Dakika

Rusya Dışişleri Bakanı: Türkiye'ye başsağlığı dileklerimizi iletiyoruz

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Esed rejiminin gerçekleştirdiği ve 33 askerimizi şehit verdiğimiz İdlib'deki saldırıyla ilgili başsağlığı dileklerinde bulundu. Lavrov ayrıca Rusya'nın görüşmelere hazır olduklarını da ifade etti.

33 askerimizin Esed Rejimi tarafından hava saldırısıyla şehit edilmesinin ardından Esed'in müttefiği Rusya'dan üst düzey açıklama geldi. Lavrov, yaptığı açıklamada Türkiye'ye başsağlığı dileklerini ilettiklerini ifade etti.

İdlib'de 33 askerimizin şehit edilmesinin ardından Rusya'dan üst düzey açıklamalar geliyor. Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov yaptığı açıklamada şunları söyledi: "İdlib konusunda Putin ve Erdoğan arasındaki anlaşmalara bağlıyız. Teröristlerle ılımlı muhaliflerin birbirinden ayrılması ortak hedefimiz olmalı. Bu hedefin gerçekleştirilmesi için yapılacakları ortaya koymak birincil önceliğimiz olmalı. Türk ordusu ile her gün temaslar sürüyor. Dünkü koordinasyon bilgileri Suriye ordusuna iletilmişti.

"BAŞSAĞLIĞI DİLEKLERİMİZİ İLETİYORUZ"

Vurulan Türk birlikleriyle ilgili bilgi yoktu. Yaşananlar İdlib anlaşmasının tarafımızdan ihlali değildir. Türkiye'ye başsağlığı dileklerimizi iletiyoruz. İdlib'de gerginliğin azaltılması bölgesinde görev yapan Türk askerlerinin güvenliği için çalışmaya devam edeceğiz. NATO'dan toplantı istemek Türkiye'nin meşru hakkıdır.

"GÖRÜŞMELERE HAZIRIZ"

Suriye'de yaşananlar NATO'nun kuruluş anlaşması maddeleri kapsamına girmez. Rus ve Türk delegeler bugün de görüşmelerini sürdürecek. Aşılmaz engeller olduğunu düşünmüyorum. İdlib konusunda koordinasyon sağlamak için görüşmelere hazırız."

Rusya Dışişleri Bakanı: Türkiye'ye başsağlığı dileklerimizi iletiyoruz

Son Dakika

Koronavirüsten korunmak için aşırı kolonya ve dezenfektan kullanımı egzama hastalığını artırdı Kars'ta ihale gerginliği! Belediye önünde toplanan dolmuşçular "Kayyum kayyum" sloganları attı WhatsApp'ta kullanıcıların şikayetçi olduğu sorun ortadan kalktı! Yeni özellik herkesin işine yarayacak Vali'nin uyarısına rağmen maske takmayan genç, sigara içmeye devam etti Bodrum'da mermer tozunu "beyaz kum" diye serecek olan 5 yıldızlı otele 345 bin lira ceza kesildi Adana'da Vefa Destek Grubu'na saldırdığı iddia edilen CHP'li Eren Yıldırım tahliye edildi Böyle annelik olmaz olsun! 3 günlük bebeğini alüminyum folyoya sarıp sokağa bıraktı İstanbul'da salgın riskinin ortadan kalkması için yüzde 67 bağışıklık oranı gerekiyor! Kent şu an bu rakamın çok uzağında ABD'de giderek ülkeye yayılan eylemler, ikinci korona dalgasını tetikleyebilir Son dakika: Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu, Beşeri İlaçlar Uluslararası Uyum Konseyi üyeliğine oy birliğiyle kabul edildi ABD'de iç savaş sinyali! Ordunun hava üssüne yapılan saldırıda 2 Amerikan askeri öldürüldü Tarım arazisi sular altında kalan vatandaş büyük üzüntü yaşadı: Şu anda mahvolduk, bittik Taşıt kredisi çekmeyi düşünenler dikkat! İşte %0,49 - %0,69 faiz oranlarının geçerli olacağı markalar Koronavirüse yakalanan ve ten rengi koyulaşan Çinli doktor Hu Weifeng hayatını kaybetti PKK'nın elebaşlarından Karayılan, verdiği talimatla alay konusu oldu: Doğaüstü güçlerle donanın