Son Dakika Haberleri: Safranbolu'da El Sanatları Sergisi

Safranbolu'da El Sanatları Sergisi

6 ay önce

Karabük Üniversitesi (KBÜ) Fethi Toker Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi El Sanatları Bölümü tarafından el sanatları sergisini açıldı.

Safranbolu'da El Sanatları Sergisi, System.String[]

Karabük Üniversitesi (KBÜ) Fethi Toker Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi El Sanatları Bölümü tarafından el sanatları sergisini açıldı.


Safranbolu Tarihi Çarşı Sarıtunç Gezi Evinde "Derin Yolculuk" adlı sergiye, Safranbolu Kaymakamı Fatih Ürkmezer, KBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Yaşar, Fethi Toker Güzel Sanatlar Tasarım Fakültesi Dekanı İsmail Rakıp Karaş, Safranbolu Meslek Yüksekokul Müdürü Yasin Ortakçı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş, akademisyenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.


Ürkmezer, yaptığı açıklamada, Safranbolu'da 800 yıllık bir tarihi geçmişe sahip olan bu mekanda sanatın kalbin edebiyatı olduğuna tanıklık ettiklerini söyledi.


Tabakhane bölgesinin deri ve dericilik tarihinde çok büyük öneme sahip olduğunu ifade eden Ürkmezer, "Gördüğümüz gibi olduğundan da farklı ve ileri seviyeye götürülmüş durumda. Bu serginin bize ulaşmasında emeği geçen herkesi tebrik ediyor, genç nesillere kadim tarihimizin, kültürümüzün ve güzelliklerimizin aktarılmasında gösterdikleri çaba için teşekkür ediyorum." diye konuştu.


Konuşmaların ardından serginin açılışı yapıldı.

Haber Yayın Tarihi: 06.05.2019 08:04 Kaynak: AASuriye'de ateşkes anlaşmasına Esed yönetiminden ilk yorum: ABD ile Türkiye'nin anlaşması muğlak
ABD ile Türkiye'nin mutabakatı üzerine Rusya'dan ilk tepki: Suriye'nin ve Türkiye'nin güvenliğini garanti edecek şartlar oluşturulmalı Türkiye ile ABD anlaşması sonrası David Rothschild'ten dikkat çeken mesaj: Erdoğan, Trump'ı yıktı