Sahilde gitar çalan gence istek şarkı bahanesiyle yanaşıp çenesini kırdılar - Son Dakika

Sahilde gitar çalan gence istek şarkı bahanesiyle yanaşıp çenesini kırdılar

01.10.2020 10:44

Zonguldak'ta tıp fakültesi son sınıf öğrencisi genç, arkadaşlarıyla sahilde gitar çaldığı sırada darbedildi. Olayın şokunu yaşayan genç, kendisinden sigara isteyen şahısların "Kardeş bir şarkı da bana çal" deyip çenesini kırdığını söyledi.

Bülent Ecevit Üniversitesi Tıp Fakültesi 6'ncı sınıf öğrencisi Çağatay Çelik, 30 Eylül Çarşamba günü saat 02.00 sıralarında Kozlu sahilinde, intörn olarak görev yaptığı acil servisteki mesaisinin ardından 1 gün sonra okulunda yapacağı sunum nedeniyle arkadaşlarıyla stres atmak için yürüyüşe çıktı. Çelik, sahilde arkadaşlarıyla gitar çalıp şarkı söyledi. Eve gitmek için toparlanan Çelik ve arkadaşlarına, yanlarına gelen 3 genç saldırdı. Yanındaki 2 arkadaşı kaçarken, Çelik ise 3 kişinin tekme tokat saldırısına uğradı. Çenesi kırılan Çelik, güçlükle kaçarak, polisi ve ailesini aradı. Gözaltına alınan 3 saldırgandan Mert B. ile Murat B, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklanırken, G.K.S. ise adli kontrolle serbest kaldı.

"LİSANSLI BOKSÖR" İDDİASI

Sahile gelen polis ekipleri, Mert B., Murat B. ve G.K.S.'yi gözaltına aldı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden, lisanslı boksör olduğu iddia edilen Mert B. ve Murat B. çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklandı. G.K.S. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

"KARDEŞ BİR ŞARKI ÇAL" DEYİP ÇENESİNİ KIRDI

Öğrenim gördüğü tıp fakültesi hastanesinde tedaviye alınan Çağatay Çelik, çenesinden ameliyat oldu. Kırılan çenesinin sol ve sağ kısmında vidalar takılan Çelik, güçlükle konuşabiliyor. Yaşadığı korku dolu anları anlatan Çelik, hastanedeki görevinden çıktıktan sonra 1 gün sonraki sunumu öncesi arkadaşlarıyla stres atmak amacıyla sahile gittiklerini söyledi. Çelik, "Stres atalım, diyerek sahilde gitar çalıyorduk. Eve dönmek için gitarı çantasına koyarken 3 kişi bize yaklaştı. İçlerinden biri, bana, 'Kardeş bana da bir şarkı çal' dedi. İstek bir şarkıda bulundu. Ben de 'Tabi, çalarız' dedim. Tam oturdum, gitarı çıkardım, çalacağım; bana gelip 'Sende sigara var mı?' dedi. Ben de 'Sonunu içtik, bende daha yok' dedim. Bunun üstünde hiç beklemediğim şekilde aniden bir yumruk yedim" diye konuştu.

"AĞZIMDAKİ VİDALAR BELKİ ÖMÜR BOYU KALACAK"

Güçlükle ayağa kalktıktan sonra saldıran 3 kişiyle konuşmaya çalıştığını belirten Çelik, "Ben 'Sorun neyse çözebiliriz. Doktorum, babam askeriyede çalışıyor' derken başka yumruklar, tekmeler yemeye başladım. Bu sırada 3 arkadaş sırayla vurdular bana. O sırada 2 arkadaşım ilk fırsatta kaçmışlardı. Ben de ilk fırsatta kaçtım. O sırada çenem kırılmıştı. Bu durumdayken 155'i ve ailemi bilgilendirmeye çalıştım. Çenem kırıldığı için zorlandım ve orada saklandım. Bunlar bana kalırsa insan değiller. Bir insana sebepsiz yere vurmak ya da şiddete başvurmak nasıl bir kafa, anlamış değilim. Bana denk gelmesi de biraz üzücü oldu; çünkü ben hep iyi bir insan olmaya çalıştım. Yardımsever olayım, kendimi olabildiğimce geliştireyim ve insanlara öğrendiğim bilgileri paylaşıp onların da gelişimine yardımcı olayım istedim. Bunun benim başıma gelmesi çok üzücü oldu. Tedavim ne kadar sürecek belli değil. Ağzımdaki vidalar belki ömür boyu kalacak. Psikolojik olarak bende yükü olacak ama atlatabilirim de bilmiyorum" dedi.

"OĞLUMU KANLAR İÇERİSİNDE BULDUM"

Emekli astsubay Fuat Çelik ise oğlunun olaydan sonra kendisini aradığını ancak konuşmasından sadece 'gel' dediğini anladığını söyledi. Oğlunun sahilde olduğunu bildiği için ilk olarak yolun karşısına geçtiği sırada trafik kazası geçirdiğini düşündüğünü anlatan Çelik, "Hemen oraya gittik. Geldiğimizde polis arkadaşlar Kozlu sahili girişinde oğlumun suratı ise kanlar içindeydi ve konuşamıyordu. 2 arkadaşı tanımadıkları 3 kişi tarafından durup dururken saldırıya uğradıklarını söylediler. Polis ekipleriyle hemen sahile gittik aramaya. Polislerden önce ben fark ettim ve polisler yakaladı. Dehşet verici bir olay. Birbirlerini tanımıyorlar. Benim çocuklarla veya onların hiçbir tanışmışlığı yok. Karşıdaki bir arkadaş lisanslı boksörmüş. Karşılarında büyük bir düşmanları varmış gibi yerde oturan çocuklara tekme tokat giriyorlar" diye konuştu.

"BU ÇOCUK DOKTOR, GELECEĞİMİZ"

Oğlunun 4,5 saat süren ameliyatın ardından çenesine takılan vida sayesinde güçlükle konuşabildiğini ve 1,5 yıl boyunca tedavinin öngörüldüğünü anlatan Fuat Çelik, şöyle konuştu:

"Bu çocuklar sosyal medyada 'Yine güzel şeyler yaptık. Hiç acımadık, hiç acımayacağız. Hiç tanımadığımız adamlara saldırmaya devam edeceğiz' diye paylaşım yapıyorlar. Lütfen çocuklarımıza sahip çıkalım. Bunlar hepimizin çocukları. Bu çocuk doktor, geleceğimiz. Gecesini gündüzüne katıyor. Ben bu çocuğu bugünlere kolay getirmedim. Tıp fakültesini okudu, emek verdi. Hiç tanımadığı insanlar tarafından yüzü gözü dağılsın, diye bu hale gelsin, diye büyütmedik. Şarkı söylüyor, gitar çalıyor. Her türlü müzik aletini kullanıyor. Şu an ne konuşabilir doğru dürüst ne de sesi çıkabiliyor. Yüzünde bir sürü vida takıldı. Birçok operasyon geçirecek. Ne zaman iyileşeceği belli değil. 1,5 yıllık bir süreç deniyor. Bunun hesabını kim verecek?"

Sahilde gitar çalan gence istek şarkı bahanesiyle yanaşıp çenesini kırdılar
Sahilde gitar çalan gence istek şarkı bahanesiyle yanaşıp çenesini kırdılar
Sahilde gitar çalan gence istek şarkı bahanesiyle yanaşıp çenesini kırdılar
Sahilde gitar çalan gence istek şarkı bahanesiyle yanaşıp çenesini kırdılar
Sahilde gitar çalan gence istek şarkı bahanesiyle yanaşıp çenesini kırdılar
Sahilde gitar çalan gence istek şarkı bahanesiyle yanaşıp çenesini kırdılar
Sahilde gitar çalan gence istek şarkı bahanesiyle yanaşıp çenesini kırdılar

- Kaynak: DHA

Son Dakika 3. Sayfa Sahilde gitar çalan gence istek şarkı bahanesiyle yanaşıp çenesini kırdılar - Son Dakika

YORUMLAR (20)
  • ADALET: BU GÜZEL GENCİ BU HALE GETİRENLER AĞIR BİR CEZA ALMALI Kİ DİĞER SOKAK PSİKOPATLARINA ÖRNEK OLSUN... SOKAKLAR ÇUKURA DÖNDÜ... DEVLET GENÇLİK İÇİN ÇÖZÜMLER ÜRETMELİ Cevap Yaz 30 0 Yayından Kaldır
  • yamyamlar: memleket yamyam dolu, bunları vursan seni hapis yatırırlar ömürboyu. 2 gün yatar ya da yatmaz çıkar kaldığı yerden işine devam eder, ülkeden soğudum artık başka bir ülkeden kabul alabilsem bir gün durmayacağım. Cevap Yaz 27 0 Yayından Kaldır
  • FIRILDAK KEMAL: HANGİ ŞARKIYI İSTEK YAPMIŞLAR HER HALDE (SAÇINI YOL GETİR) DİR BİZİM BAZI TÜRKÜLER ŞİDDET İÇERİYOR Cevap Yaz 1 20 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Selahattin Demirtaş'ın terörist kardeşi Nurettin Demirtaş'tan alçak sokak eylemleri çağrısı Bu görüntüler bugün çekildi! Alanya'da sahiller yaz aylarını aratmadı Ozan Tufan'ın Pelkas'la ilgili gafı sonrası F.Bahçe'nin yaptığı paylaşım büyük ses getirdi BM'nin yıllardır uygulamadığı kararı Azerbaycan ordusu uyguladı! Zengilan ve Horadiz kentleri işgalden kurtarıldı Düğün konvoyu gibi süslenen 3 araçta 16 göçmen yakalandı İYİ Parti'de FETÖ kavgası büyüyor! Ümit Özdağ'dan Akşener'e yanıt gecikmedi: Bombanın pimini çekenlere baksın Çoklu organ yetmezliğinden dolayı ölüm döşeğindeki Hakan Taşıyan'ın son hali sevenlerini kahretti Paşinyan'ın kızı Ermenileri delirtti: Hayallerimiz ve hedeflerimiz başarısız oldu