Son dakika Kozlu haberleri, Kozlu son dakika, son dakika Kozlu

Son Dakika Kozlu Haberleri

 • Zonguldak'ta çöp kamyonu sürücü kursu aracına çarptı
  13:43 Zonguldak'ta çöp kamyonu sürücü kursu aracına çarptı

  Zonguldak'ın Kozlu ilçesinde çöp kamyonu arabası sürücü kursu aracına çarptı. Kazada şans eseri yaralanan olmazken polis soruşturma başlattı.

 • Haftanın tarihine bakış
  25 Şub Haftanın tarihine bakış

  Ermeni güçlerin, 26 Şubat 1992'de Hocalı'da kadın, çocuk ve yaşlı gözetmeksizin yaptığı katliamda savunmasız durumdaki 106'sı kadın, 70'i yaşlı, 63'ü çocuk 613 Azerbaycan vatandaşı hayatını kaybetti.

 • Zonguldak'ta Hafif Ticari Araç İki Kadına Çarptı
  20 Şub Zonguldak'ta Hafif Ticari Araç İki Kadına Çarptı

  Zonguldak'ın Kozlu ilçesinde hafif ticari araç karşıdan karşıya geçen A.E ve B.E isimli kadınlara çarptı. Hastaneye kaldırılan iki kadının sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Kaza sonucunda yerde kalan kadınlar için sağlık ve polis ekipleri çağrıldı. Polisin olayla ilgili soruşturması sürüyor.

 • Başkent EDAŞ ve Toroslar EDAŞ, Müşteri ve Çözüm Odaklı Yaklaşımlarıyla Başarılı Çalışmalara İmza Attı
  20 Şub Başkent EDAŞ ve Toroslar EDAŞ, Müşteri ve Çözüm Odaklı Yaklaşımlarıyla Başarılı Çalışmalara İmza Attı

  Başkent EDAŞ ve Toroslar EDAŞ, dijitalleşme odaklı projeler ve yatırımlar ile Ankara ve Zonguldak'ta müşteri ve çözüm odaklı yaklaşımlarıyla başarılı çalışmalara imza attı. Başkent EDAŞ, Ankara'da 21 bin 273 trafo ve 66 bin 644 kilometre hat uzunluğunda bakım, yenileme ve yatırım çalışmalarını sürdürdü. Zonguldak'ta ise 3 bin 339 trafo ve 16 bin 516 kilometre hat uzunluğunda aynı çalışmaları gerçekleştirdi. Toroslar EDAŞ ise Mersin'de 12 bin 96 trafo ve 43 bin 70 kilometre hat uzunluğunda bakım, yenileme ve yatırım çalışmalarını sürdürdü.

 • Saadet Partisi Zonguldak'ta Belediye Başkan Adaylarını Tanıttı
  18 Şub Saadet Partisi Zonguldak'ta Belediye Başkan Adaylarını Tanıttı

  Saadet Partisi, Zonguldak il, ilçe ve belde belediye başkan adaylarını tanıttı. Aday tanıtım toplantısında İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını konu alan bir slayt gösterisi izlendi. Saadet Partisi Zonguldak İl Başkanı Burak Erol, konuşmasında İslam coğrafyasının lider arayışına girdiğini belirtti ve merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın siyaset sahnesine çıkarak görevini yerine getirdiğini vurguladı. Toplantının ardından adaylara rozetleri takıldı.

 • Zonguldak Kozlu'da Yaşanan Toprak Kayması Panik Yarattı
  18 Şub Zonguldak Kozlu'da Yaşanan Toprak Kayması Panik Yarattı

  Zonguldak'ın Kozlu ilçesinde meydana gelen toprak kayması, mahalle sakinlerinin panik yaşamasına neden oldu. Yaşanan olayın ardından polis ve AFAD ekipleri olay yerine sevk edildi ve inceleme başlattı.

 • Adalet Bakanı Tunç'tan yerel yönetimlerin Ankara ile işbirliği vurgusu
  17 Şub Adalet Bakanı Tunç'tan yerel yönetimlerin Ankara ile işbirliği vurgusu

  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, "Belediye başkanının Ankara'yla uyumu önemli. Bir parti ayrımı yapmıyoruz.

 • Zonguldak'ta kaza sonrası çıkan kavgada silah gösterdiği iddiasıyla gözaltına alınan kurum müdürü serbest bırakıldı
  12 Şub Zonguldak'ta kaza sonrası çıkan kavgada silah gösterdiği iddiasıyla gözaltına alınan kurum müdürü serbest bırakıldı

  Zonguldak'ta meydana gelen kaza sonrası çıkan kavgada silah gösterdiği iddiasıyla gözaltına alınan kurum müdürü, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Şahıs, ifadesinde silah çekmediğini, silahın olay sırasında yere düştüğünü söyledi.

 • Alkollü halde kaza yapan kurum müdürü, kavgada silahını gösterdiği iddiasıyla adliyeye sevk edildi
  12 Şub Alkollü halde kaza yapan kurum müdürü, kavgada silahını gösterdiği iddiasıyla adliyeye sevk edildi

  Zonguldak'ta aracıyla iki araca arkadan çarpan Alo 170 çağrı merkezinin müdürü İsmail A., kazadan sonra çıkan kavgada ruhsatlı silahını gösterdi. Gözaltına alınan kurum müdürü adliyeye sevk edildi. Kazaya karışan üç araç çekici yardımıyla kaza yerinden çekildi. İsmail A.'nın Zonguldak Adliyesi'ndeki sorgusu sürüyor.

 • Alkollü sürücü 2 araca çarptı, diğer sürücülere tabanca çekti
  12 Şub Alkollü sürücü 2 araca çarptı, diğer sürücülere tabanca çekti

  Zonguldak'ta alkollü olarak araç kullanan Çalışma ve Sosyal Güvenlik İletişim Merkezi Bölge Koordinatörü İsmail A., 2 araca çarptıktan sonra diğer sürücülere tabanca çekti. Polis tarafından gözaltına alınan İsmail A., adliyeye sevk edildi.

 • Zonguldak'ta Araç Kazası Sonrası Çıkan Kavgada Alo 170 Çağrı Merkezi Müdürü Gözaltına Alındı
  12 Şub Zonguldak'ta Araç Kazası Sonrası Çıkan Kavgada Alo 170 Çağrı Merkezi Müdürü Gözaltına Alındı

  Zonguldak'ta meydana gelen bir trafik kazasının ardından çıkan kavgada Alo 170 çağrı merkezi müdürü, ruhsatlı silahını gösterdi. Gözaltına alınan müdür, adliyeye sevk edildi.

 • Erdoğan: Gabar'daki günlük petrol üretim miktarı 35 bin varili geçti
  10 Şub Erdoğan: Gabar'daki günlük petrol üretim miktarı 35 bin varili geçti

  CUMHURBAŞKANI ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan 2024 yerel seçimleri öncesi Zonguldak'ta düzenlediği mitingde Gabar'da çıkarılan petrolle ilgili, "Muhalefetin burun kıvırdığı Gabar'daki petrol kuyumuzun günlük üretimi bugün itibarıyla müjdeye dikkat, 35 bin varili geçti.

 • Zonguldak'ta 900 bin liralık kablo çalma olayında 3 kişi tutuklandı
  09 Şub Zonguldak'ta 900 bin liralık kablo çalma olayında 3 kişi tutuklandı

  Zonguldak'ta enerji firmasından 5 günde 900 bin liralık kablo çaldığı iddiasıyla gözaltına alınan 11 şüpheliden 3'ü tutuklandı. Merkez ve Kozlu ilçelerinde enerji nakli için kullanılan kabloların çalındığı olayda, jandarma ekipleri 900 bin liralık zararı belirledi ve 11 şüpheliyi gözaltına aldı. Şüphelilerden 3'ü tutuklanırken, diğerleri adli kontrolle serbest bırakıldı.

 • Zonguldak'ta 900 Bin Lira Değerinde Enerji Nakil Kablosu ve Bakır Kablo Çalındı
  09 Şub Zonguldak'ta 900 Bin Lira Değerinde Enerji Nakil Kablosu ve Bakır Kablo Çalındı

  Zonguldak Merkez ilçesi ve Kozlu ilçesinde faaliyet gösteren bir enerji firmasından çalınan enerji nakil kablosu ve bakır kablo olayıyla ilgili olarak 11 şüpheli yakalandı. 3 şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 • Zonguldak'ın 2023 Nüfusu 591 Bin 492 Kişi Oldu
  06 Şub Zonguldak'ın 2023 Nüfusu 591 Bin 492 Kişi Oldu

  Türkiye İstatistik Kurumu'nun Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi sonuçlarına göre, Zonguldak'ın 2023 yılında toplam nüfusu 591 bin 492 kişi olarak belirlendi. Bu rakam, bir önceki yıla göre 2 bin 982 kişi artış gösterdi. İlçeler arasında en yüksek nüfusa sahip olan ilçe ise 175 bin 294 kişiyle Kdz. Ereğli oldu.

 • Zonguldak'ta 8 madencinin öldüğü faciada 9 sanığın yargılanması devam ediyor
  05 Şub Zonguldak'ta 8 madencinin öldüğü faciada 9 sanığın yargılanması devam ediyor

  Zonguldak'ta 2013 yılında meydana gelen maden faciasında 8 maden işçisi hayatını kaybetmiş, 9 sanık hakkında dava açılmıştı. Yargıtay'ın bozma kararı sonucunda 3 sanığın yeniden yargılanmasına karar verildi ve iki ayrı dava birleştirildi. Duruşmada eksikliklerin giderilmesi için erteleme kararı alındı.

 • Zonguldak'ta 2013 maden faciası davası devam ediyor
  05 Şub Zonguldak'ta 2013 maden faciası davası devam ediyor

  Zonguldak'ta 2013 yılında meydana gelen maden faciasına ilişkin 9 sanığın yargılanması devam ediyor. Faciada 8 maden işçisi hayatını kaybetmiş, 8 maden işçisi ise yaralanmıştı. Yüklenici firma yetkililerine verilen ceza Yargıtay tarafından bozulmuş ve dosya yeniden 1. Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderilmiştir. Ayrıca, dönemin TTK yetkilileri de aralarında bulunan 6 sanık hakkında da dava açılmıştır.

 • Zonguldak'ta maden faciası davasında Yargıtay kararı bozdu
  05 Şub Zonguldak'ta maden faciası davasında Yargıtay kararı bozdu

  Zonguldak'ta 11 yıl önce meydana gelen maden faciasında 8 madencinin hayatını kaybetmesiyle ilgili olarak verilen hapis cezaları Yargıtay tarafından bozuldu. Dosya, 6 üst düzey TTK yöneticisinin yargılandığı dava ile birleştirildi ve 9 sanık 'bilinçli taksirle öldürme' suçundan yeniden yargılanmaya başlandı.

 • Zonguldak'ta maden faciası davasında Yargıtay kararı bozdu
  05 Şub Zonguldak'ta maden faciası davasında Yargıtay kararı bozdu

  Zonguldak'ta 11 yıl önce meydana gelen maden faciasında 8 madencinin hayatını kaybetmesiyle ilgili olarak verilen hapis cezaları Yargıtay tarafından bozuldu. Dosya, 6 üst düzey TTK yöneticisinin yargılandığı dava ile birleştirildi ve 9 sanık 'bilinçli taksirle öldürme' suçundan yeniden yargılanmaya başlandı.

 • Zonguldak Valisi Osman Hacıbektaşoğlu, İl Özel İdaresi Kdz. Ereğli Bakımevinde İncelemelerde Bulundu
  01 Şub Zonguldak Valisi Osman Hacıbektaşoğlu, İl Özel İdaresi Kdz. Ereğli Bakımevinde İncelemelerde Bulundu

  Zonguldak Valisi Osman Hacıbektaşoğlu, Kdz. Ereğli ilçesinde yapılan köy yolları, sıcak asfalt üretimi ve afet çalışmalarının yürütüldüğü İl Özel İdaresi Kdz. Ereğli Bakımevi'nde incelemelerde bulundu. Vali Hacıbektaşoğlu, personelle bir araya gelerek özverili çalışmaları için teşekkür etti ve Zonguldak'ın afetlerden korunmasını diledi.

 • Zonguldaklı 15 yaşındaki futbolcu Emir Derin, Erzurumspor'a transfer oldu
  31 Oca Zonguldaklı 15 yaşındaki futbolcu Emir Derin, Erzurumspor'a transfer oldu

  Kozlu Taşkömürspor forması giyen 15 yaşındaki Emir Derin, Erzurumspor'un radarına girdi ve transfer görüşmeleri sonucunda Erzurumspor'a transfer oldu. Bu transfer, Zonguldak'ta büyük sevinç yarattı.

 • MHP, 55 ilçenin daha belediye başkan adayını açıkladı
  24 Oca MHP, 55 ilçenin daha belediye başkan adayını açıkladı

  MHP, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimine ilişkin belediye başkan adaylarını açıklama devam ediyor. Bu çerçevede MHP, 2'si büyükşehir ilçe, 53'ü ise ilçe olmak üzere 55 belediye başkan adayını daha açıkladı. Buna göre, Kahramanmaraş Çağlayancerit Belediye Başkan adayı Hasan Onaran, Muğla Fethiye Belediye Başkan adayı ise Muhammet Kökten oldu.

 • Yeniden Refah Partisi 56 Belediye Başkan Adayını Açıkladı
  18 Oca Yeniden Refah Partisi 56 Belediye Başkan Adayını Açıkladı

  Yeniden Refah Partisi, 1 büyükşehir, 3 il ve 53 ilçe olmak üzere toplamda 56 belediye başkan adayını daha açıkladı. Şarkıcı Davut Güloğlu da Düzce Belediye Başkan adayı oldu.

 • Zonguldak'ta Jandarma Genel Komutanlığı'nın ihalesinin ardından 31 noktaya kent yönetim sistemi kurulacak
  11 Oca Zonguldak'ta Jandarma Genel Komutanlığı'nın ihalesinin ardından 31 noktaya kent yönetim sistemi kurulacak

  Zonguldak İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Cezmi Yalınkılıç, jandarmanın çalışmalarını aktararak, 2023 yılında jandarma için verimli geçtiğini belirtti. Yalınkılıç, su altı arama kurtarma timinin önemine değinirken, Jandarma Genel Komutanlığı'nın ihalesiyle birlikte 31 noktaya kırsal kent yönetim sistemi kurulacağını açıkladı.

 • Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, Gazeteciler Cemiyeti'ni ziyaret etti
  10 Oca Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, Gazeteciler Cemiyeti'ni ziyaret etti

  Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti'ni ziyaret etti. Ziyaret sırasında Başkan Alan, gazetecilerin zorlu görevlerini takdir etti ve çalışmalarında başarılar diledi. Ayrıca, belediyenin projeleri ve Zonguldak'ın karla mücadelesi hakkında bilgi verdi.

 • Zonguldak'ta 32 sanıklı suç örgütü davasının ilk duruşması görüldü
  10 Oca Zonguldak'ta 32 sanıklı suç örgütü davasının ilk duruşması görüldü

  Zonguldak'ta suç örgütü kurma ve uyuşturucu ticareti suçlamasıyla 16'sı tutuklu 32 sanık hakkında 4 yıldan 38 yıla kadar hapis istemiyle hazırlanan iddianame 3. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edildi. Davanın ilk duruşmasında tutuksuz sanıklardan H.P., uyuşturucu için 'Amca' şifresini kullandıklarını söyledi.

 • Zonguldak'ta Suç Örgütü ve Uyuşturucu Ticareti Davası
  10 Oca Zonguldak'ta Suç Örgütü ve Uyuşturucu Ticareti Davası

  Zonguldak'ta suç örgütü kurma ve uyuşturucu ticareti suçlamasıyla 16'sı tutuklu 32 sanık hakkında hazırlanan iddianame kabul edildi. Davanın ilk duruşmasında tutuksuz sanıklardan H.P., uyuşturucu için 'Amca' şifresini kullandıklarını söyledi. İddianamede 32 şüpheli hakkında 4 yıldan 38 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

 • Zonguldak'taki uyuşturucu operasyonunda 32 sanığın yargılanmasına başlandı
  09 Oca Zonguldak'taki uyuşturucu operasyonunda 32 sanığın yargılanmasına başlandı

  Zonguldak'ta yapılan uyuşturucu operasyonuna ilişkin açılan davada, 16'sı tutuklu 32 sanığın yargılanmasına başlandı. İlk duruşmada tüm sanıklar hazır bulundu ve savunmaları alındı. Davada, sanıklar hakkında 4 yıldan 38 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

 • Zonguldak'ta 12 çiftin düğün videoları elektrik kesintisi sonrası silindi
  07 Oca Zonguldak'ta 12 çiftin düğün videoları elektrik kesintisi sonrası silindi

  Zonguldak'ta 12 çifte ait kına ve düğün videoları, ani elektrik kesintisi sonrası hard disk bozulunca silindi. Fotoğrafçı Nejat Kaskun, hard diskteki görüntüleri kurtarmak için Rusya'da bir firmaya gönderildiğini söyledi. Çiftler mağdur olurken, fotoğrafları teslim edildi.

 • Zonguldak Valiliği'nde Vergi Denetim Uygulama Bürosunda Çalışan Sefer Ayyıldız İçin Helallik Alındı
  04 Oca Zonguldak Valiliği'nde Vergi Denetim Uygulama Bürosunda Çalışan Sefer Ayyıldız İçin Helallik Alındı

  Zonguldak Valiliği'nde Vergi Denetim Uygulama bürosunda çalışan Sefer Ayyıldız'ın hayatını kaybetmesi üzerine Valilik binası önünde helallik alındı. Zonguldak Valisi Osman Hacıbektaşoğlu, daire müdürleri ve personellerin katıldığı helallik töreni düzenlendi. Sefer Ayyıldız'ın cenaze töreni ise öğle namazını müteakip Kozlu Azizye Camisinde yapılacak ve ardından defnedilecektir.

 • Zonguldak'ta 2023 yılı böyle geçti
  30 Ara Zonguldak'ta 2023 yılı böyle geçti

  Zonguldak'ta asayişten, sağlığa, ekonomiden, siyaset ve kültür-sanata birçok alanda yaşananların ardından 2023 yılı böyle geçti.

 • Zonguldak'ta bir kadını bıçakla ağır yaralayan sanığın yargılanması devam ediyor
  28 Ara Zonguldak'ta bir kadını bıçakla ağır yaralayan sanığın yargılanması devam ediyor

  Zonguldak'ın Kozlu ilçesinde bir kadını bıçakla ağır yaraladığı gerekçesiyle tutuklanan sanığın yargılanmasına devam edildi. Duruşmada, sanık ve mağdurun ifadeleri alındı. Sanık avukatı, müvekkilinin aldatıldığını düşündüğünü belirterek, güvenlik kamera kayıtlarının dosyaya eklenmesi talebinde bulundu. Mahkeme heyeti, dosyadaki eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi. Olayda ağır yaralanan kadın, sanıktan şikayetçi olduğunu belirtti.

 • Zonguldak'ta antrenör bıçakla yaralanan sanık ikinci kez hakim karşısında
  28 Ara Zonguldak'ta antrenör bıçakla yaralanan sanık ikinci kez hakim karşısında

  Zonguldak'ta bir antrenörü bıçakla yaralayan tutuklu sanık, ikinci kez hakim karşısına çıktı. Olayda eski sevgilisi olduğu iddia edilen antrenörün lastiklerini kesen ve onu bıçaklayan sanık hakkında 20 yıla kadar hapis cezası talebiyle dava açıldı. Duruşmada antrenör, ölüm tehditleri aldığını ve daha önce sanık hakkında uzaklaştırma kararı aldığını belirtti. Sanık ise aldatıldığını öne sürdü.

 • Eski sevgilisi tarafından bıçaklanan öğretmen davacı
  28 Ara Eski sevgilisi tarafından bıçaklanan öğretmen davacı

  Zonguldak'ta eski sevgilisi tarafından bıçaklanan beden eğitimi öğretmeni, sanığın kendisini 7 yerinden bıçakladığını ve mesleğini yapamaz hale geldiğini belirterek davacı olduğunu söyledi. Sanık hakkında 'kadına karşı tasarlayarak öldürmeye teşebbüs' suçundan dava açıldı.

 • Kozlu'da Otomobil Devrildi: 1 Ölü, 2 Yaralı
  18 Ara Kozlu'da Otomobil Devrildi: 1 Ölü, 2 Yaralı

  Zonguldak'ın Kozlu ilçesinde Hüseyin Mutlu'nun (90) kullandığı otomobil devrildi. Kazada Mutlu hayatını kaybederken, eşi Döndü Mutlu (69) ve komşusu İsmail Dinç yaralandı. Yaralılar, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

 • Zonguldak'ta otomobil takla attı: 1 ölü, 2 yaralı
  18 Ara Zonguldak'ta otomobil takla attı: 1 ölü, 2 yaralı

  Zonguldak'ın Kozlu ilçesinde meydana gelen trafik kazasında otomobil takla attı. Kazada sürücü hayatını kaybederken, eşi ve bir komşusu yaralandı. Yaralılar hastaneye kaldırıldı ve durumları iyi. Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.

 • Zonguldak'ta Kontrolden Çıkan Otomobil Takla Attı
  18 Ara Zonguldak'ta Kontrolden Çıkan Otomobil Takla Attı

  Zonguldak'ın Kozlu ilçesinde meydana gelen trafik kazasında, kontrolden çıkan bir otomobil takla atarak ters döndü. Kazada sıkışan 90 yaşındaki sürücü Hüseyin Mutlu, itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

 • 'Ben hayatta dolandırılmam' dedi, arkadaş kurbanı oldu, 240 bin lirasını kaptırdı
  17 Ara "Ben hayatta dolandırılmam" dedi, arkadaş kurbanı oldu, 240 bin lirasını kaptırdı

  Zonguldak'ta bir esnaf, ilçedeki üç esnafı ucuz altın alıp yüksek gelir elde edecekleri vaadiyle 3,5 milyon lira dolandırdı.

 • Zonguldak'ta 3 esnaf 3,5 milyon lira dolandırıldı
  17 Ara Zonguldak'ta 3 esnaf 3,5 milyon lira dolandırıldı

  Zonguldak'ın Kozlu ilçesinde 3 esnaf, kredi kartları ve banka hesaplarını kullanan ortak arkadaşları tarafından 3,5 milyon lira dolandırıldıklarını iddia ederek suç duyurusunda bulundu. İddialar üzerine soruşturma başlatıldı.

 • Amasya'da Hakeme Saldırı Kınandı
  15 Ara Amasya'da Hakeme Saldırı Kınandı

  Amasya'da devam eden Türkiye Hokey Federasyonu Kadınlar Salon 1. Lig maçında sporcular, Trendyol Süper Lig'in 15. haftasında MKE Ankaragücü ile Çaykur Rizespor arasında oynanan karşılaşmanın bitiminde hakem Halil Umut Meler'e yapılan saldırıyı kınadı. Amasya Spor Salonu'nda İstanbul Haydarpaşa ile Zonguldak Kozlu arasında oynanan karşılaşma öncesi sporcular, Halil Umut Meler'e yapılan saldırıyı kınadıklarını ifade ederek, 'Spor barış ve kardeşliktir. Türk sporunun içinde şiddet barınamaz' yazılı pankart açtı. Hokey Amasya İl Temsilcisi Seyit Ahmet Kanık, saldırıyı şiddetle kınadıklarını vurgulayarak, 'Hakem arkadaşımız Halil Umut Meler'e yapılan saldırı, bizleri fazlasıyla üzmüştür. Bu, aslında Türk sporuna yapılan bir saldırıdır. Spor, barış ve kardeşliktir.' ifadelerini kullandı.

 • Zonguldak-Alaplı kara yolunda heyelan nedeniyle ulaşım tek şeritten çift yönlü sağlanıyor
  09 Ara Zonguldak-Alaplı kara yolunda heyelan nedeniyle ulaşım tek şeritten çift yönlü sağlanıyor

  Zonguldak-Alaplı kara yolunda meydana gelen heyelan sonucu ulaşım tek şeritten çift yönlü olarak sağlanmaya başlandı. Heyelan nedeniyle yolun bir bölümü kapanırken, diğer yönden ise kontrollü olarak ulaşım sağlanıyor. Ayrıca Kozlu Esenköy Mahallesi Kızılcakese köy yolunda da toprak kayması nedeniyle trafiğe kapatma yapıldı ve alternatif yol kullanılıyor.

 • Zonguldak'ta öğrencisini darbettiği iddia edilen öğretmen hakkında dava açıldı
  06 Ara Zonguldak'ta öğrencisini darbettiği iddia edilen öğretmen hakkında dava açıldı

  Zonguldak'ta bir ilkokulda öğrencisini darbettiği iddia edilen öğretmen hakkında 'kamu görevlisinin sahip bulunduğu nüfuz kötüye kullanılmak suretiyle basit yaralama' suçundan dava açıldı. İddianame kabul edilerek öğretmenin yargılanmasına önümüzdeki günlerde başlanacak.

 • Öğretmen öğrencisini darbettiği iddiasıyla dava açıldı
  06 Ara Öğretmen öğrencisini darbettiği iddiasıyla dava açıldı

  Zonguldak'ta bir öğretmen, öğrencisini darbettiği iddiasıyla 'Kamu görevlisinin sahip bulunduğu nüfuz kötüye kullanılmak suretiyle yaralama' suçundan 1,5 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Öğretmenin yargılanmasına ilerleyen günlerde başlanacak.

 • Zonguldak'ta öğretmen çocuğu darp ettiği iddiasıyla hakim karşısına çıkacak
  06 Ara Zonguldak'ta öğretmen çocuğu darp ettiği iddiasıyla hakim karşısına çıkacak

  Zonguldak'ta 8 yaşındaki çocuğu iterek darp ettiği iddia edilen öğretmen hakkındaki iddianame tamamlandı. Kasten yaralama suçundan cezalandırılması talep edilen öğretmen hakim karşısına çıkacak.

 • Zonguldak'ta jandarmadan '4 Aralık Dünya Madenciler Günü' kutlaması
  05 Ara Zonguldak'ta jandarmadan "4 Aralık Dünya Madenciler Günü" kutlaması

  Zonguldak'ın Kozlu ilçesinde jandarma ekipleri, "4 Aralık Dünya Madenciler Günü" dolayısıyla maden ocağını ziyaret etti.

 • Deniz Yücel: '2019'da, 'Mart'ın Sonu Bahar Olacak' Dedik, Ülkemizin Birçok Köşesine Baharı Getirdik.
  04 Ara Deniz Yücel: "2019'da, 'Mart'ın Sonu Bahar Olacak' Dedik, Ülkemizin Birçok Köşesine Baharı Getirdik.

  CHP Sözcüsü Deniz Yücel, “Bugünkü PM toplantımızda, 659 seçim çevresine esas olmak üzere, 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak seçimlerde Mahalli İdareler ile Mahalle Muhtarlıkları ve İhtiyar Heyetleri Seçimi Hakkında Kanun’un 10’uncu, Siyasi Partiler Kanunu'nun 37’nci ve Tüzüğümüzün 55’inci maddeleri uyarınca; tüm seçim çevrelerinde ve tüm seçim türlerinde aday saptamaya kaynak olmak üzere seçim çevrelerinin özelliklerine göre, ‘Örgüt Denetiminde Ön Seçim’, ‘Örgüt Denetiminde Basit Aday Yoklaması’ ve ‘Örgüt Denetiminde Genişletilmiş Aday Yoklaması’ adıyla eğilim yoklaması yöntemlerinin kullanılmasına karar verilmiştir. Öncelikle 'ön seçim’ diyoruz. Örgütlerimize bu konuda yetki veriyoruz. Ön seçim yapılamayan yerlerde, örgüt görüşleri doğrultusunda, memnuniyet anketleriyle, aday profili belirleme süreçleriyle aday adaylarının toplumsal karşılığını ölçerek çoklu adayların teke indirilmesi ve bunların içerisinden mümkün olduğu kadarıyla kadın adayların tercih edilmesi yönünde bir irademiz olduğunu da paylaşmak istiyorum. 2019’da, ‘Mart’ın sonu bahar olacak’ dedik, ülkemizin birçok köşesine baharı getirdik. 2024’te de ‘Baharın tüm çiçekleri Türkiye’yi saracak’ diyoruz” dedi.

 • Kesk'e Bağlı Esm'den Dünya Madenciler Günü'nde Açıklama: 'Kâr Hırsı ve Üretim Zorlamasıyla Alın Terimiz, Haklarımız Hatta Canımız Hiçe Sayılmaktadır'
  04 Ara Kesk'e Bağlı Esm'den Dünya Madenciler Günü'nde Açıklama: "Kâr Hırsı ve Üretim Zorlamasıyla Alın Terimiz, Haklarımız Hatta Canımız Hiçe Sayılmaktadır"

  Enerji Sanayi ve Maden Kamu Emekçileri Sendikası (ESM), 4 Aralık Dünya Madenciler Günü dolayısıyla bugün Ankara'da basın açıklaması yaptı. ESM Genel Başkanı Coşkun Doğanay, “Kâr hırsı ve üretim zorlamasıyla alın terimiz, haklarımız hatta canımız hiçe sayılmaktadır. Önlemler alınmadığı gibi emekçiler daha çok ölmeye devam etti, ediyor. Sorumlular ise göstermelik cezalarla bir süre sonra yeniden aramıza dönmektedir. Oysa bu iş cinayetleri önlenebilir. Ölümleri önlemenin bir yolu da bu ölümlere sebep olanlardan hesap sormaktır” dedi.

 • Zonguldak'ta Maden Park açıldı
  04 Ara Zonguldak'ta Maden Park açıldı

  Zonguldak'ın Kozlu ilçesinde 4 Aralık Dünya Madenciler Günü kapsamında 'Maden Park'ın açılışı gerçekleştirildi. Park, maden işçilerinin çalışma koşullarını anlatan bir alan olarak tasarlandı. Açılış töreninde protokol konuşmaları yapıldı ve 'Madenci Marşı' seslendirildi.

 • Zonguldak'ta Maden Park açıldı
  04 Ara Zonguldak'ta Maden Park açıldı

  Zonguldak'ın Kozlu ilçesinde hayata geçirilen Maden Park, 194 yıllık madencilik tarihini yaşatacak. Maden Park'ta taşkömürünün üretiminde kullanılan ekipmanların yanı sıra maden ocağı galerisi ziyaretçileri karşılıyor. Kozlu Maden Park, turizme de katkı sağlaması bekleniyor.

 • Zonguldak'ta uyuşturucu operasyonu: 4 tutuklama
  29 Kas Zonguldak'ta uyuşturucu operasyonu: 4 tutuklama

  Zonguldak merkezli uyuşturucu operasyonunda yakalanan 21 şüpheliden 4'ü tutuklandı. Operasyonda, 605 gram esrar, 224 gram sentetik uyuşturucu, 4 gram kokain, 129 sentetik hap, hassas terazi, 2 tabanca, 5 av tüfeği, 30 av tüfeği fişeği, 10 dijital materyal ele geçirildi, 21 kişi yakalandı.

 • Zonguldak'ta fırtına yeniden şiddetlendi: Sahile yaklaşmayın
  26 Kas Zonguldak'ta fırtına yeniden şiddetlendi: Sahile yaklaşmayın

  Zonguldak'ta etkili olan fırtına, Karadeniz Ereğli ilçesinde hayatı felç etti. Önceki hafta yaşanan fırtınada bir kargo gemisinin ikiye bölündüğü, bir geminin ise battığı ilçede bu kez de sahil hattındaki dalga boyu 5 metreye ulaştı. AFAD ve jandarma ekipleri sahilde devriye yaparak vatandaşlara, kıyıya yaklaşmamaları yönünde uyarılar yaptı.

 • Kuvvetli fırtınada çatılar uçtu, araçlar zarar gördü
  26 Kas Kuvvetli fırtınada çatılar uçtu, araçlar zarar gördü

  Zonguldak'ta saatteki hızı 80 kilometreyi aşan kuvvetli fırtına sebebiyle bazı evlerin çatıları uçtu. Kopan parçaların altında kalan park halindeki araçlar zarar gördü.

 • Zonguldak'ta Kuvvetli Fırtına Evlerin Çatılarını Uçurdu
  26 Kas Zonguldak'ta Kuvvetli Fırtına Evlerin Çatılarını Uçurdu

  Zonguldak'ta saatteki hızı 80 kilometreyi aşan kuvvetli fırtına sebebiyle bazı evlerin çatıları uçtu ve park halindeki araçlar zarar gördü. Kdz. Ereğli ilçesinde dev dalgalar sahile vurdu. İl genelinde motorlu kuryelerin trafiğe çıkması yasaklandı.

 • Zonguldak'ta balıkçılar fırtınaya karşı tedbir aldı
  25 Kas Zonguldak'ta balıkçılar fırtınaya karşı tedbir aldı

  Zonguldak'ta balıkçılar, kentte etkili olması beklenen fırtına öncesinde teknelerini karaya çekerek ve setler oluşturarak tedbir aldı. Avlanma araçları da güvenli yerlere alındı. Kozlu Belediyesi ise limanda biriken atıkları temizledi.

 • Zonguldak Valisi Sel ve Fırtına Sonrası İncelemelerde Bulundu
  23 Kas Zonguldak Valisi Sel ve Fırtına Sonrası İncelemelerde Bulundu

  Zonguldak Valisi Osman Hacıbektaşoğlu, Kozlu ve Alaplı'da sel ve fırtınadan etkilenen bölgelerde incelemelerde bulundu. Vali Hacıbektaşoğlu, balıkçı barınaklarını ziyaret ederek esnafa geçmiş olsun dileklerini iletti ve Alaplı Organize Sanayi Bölgesi'nde yetkililerden bilgi aldı.

 • Zonguldak'ta uyuşturucu operasyonu: 1 şüpheli tutuklandı
  23 Kas Zonguldak'ta uyuşturucu operasyonu: 1 şüpheli tutuklandı

  Zonguldak Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan operasyonda, 82,71 gram uyuşturucu, hassas terazi ve uyuşturucu madde kullanma aparatı ele geçirildi. Operasyonda 6 şüpheli yakalandı ve biri 'uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapmak' suçundan tutuklandı. Diğer şüpheliler hakkında ise 'kullanmak için uyuşturucu veya uyarıcı madde bulundurmak' suçundan işlem yapıldı.

 • Zonguldak'ta Uyuşturucu Ticareti Yapan Şüpheli Tutuklandı
  23 Kas Zonguldak'ta Uyuşturucu Ticareti Yapan Şüpheli Tutuklandı

  Zonguldak Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında Zonguldak Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından düzenlenen operasyonda, uyuşturucu ticareti yapmak suçundan mahkemeye sevk edilen bir şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderildi. Operasyon sonucunda 82,71 gram uyuşturucu madde, hassas terazi ve uyuşturucu madde kullanma aparatı ele geçirildi.

 • Zonguldak'ta batan gemideki haber alınamayan mürettebatın listesi ortaya çıktı (6)
  20 Kas Zonguldak'ta batan gemideki haber alınamayan mürettebatın listesi ortaya çıktı (6)

  'HAVA ŞARTLARININ TAHMİN EDİLMEDİĞİ KADAR AĞIR OLDUĞUNU SÖYLEMELİYİZ'Zonguldak'ın Ereğli ilçesindeki afet bölgesine gelen AFAD Başkanı Okay Memiş, beraberindeki Zonguldak Valisi Osman Hacıbektaşoğlu, Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Durmuş Ünüvar ile birlikte incelemelerde bulundu.

 • Kayıp 11 mürettebat uçak, helikopter ve İHA'lar ile aranıyor
  20 Kas Kayıp 11 mürettebat uçak, helikopter ve İHA'lar ile aranıyor

  Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanı Okay Memiş, kayıp olan 11 mürettebata ilişkin, "Şu anda bütün ekiplerimizle, AFAD ekiplerimiz, Sahil Güvenliğimiz, Kıyı Emniyetimiz, Ereğli Belediyesi, Valiliğimiz, Özel İdaremiz, Orman Genel Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığımız, İl Emniyet...

 • Zonguldak'ta Sağanak ve Fırtına Etkili Oldu
  20 Kas Zonguldak'ta Sağanak ve Fırtına Etkili Oldu

  Zonguldak'ta dün etkili olan sağanak ve fırtına, evlerin çatılarının uçmasına ve çökmesine neden oldu. Alaplı ilçesinde dev dalgalar sahildeki tahkimat duvarını yıktı. Kent merkezinde bir apartmanın çatısı cami avlusuna düştü. Kozlu Taşbaca Mahallesi'nde 2 evde geniş çapta hasar oluştu. Alaplı'da sahildeki park taş ve kaya parçalarıyla doldu.

 • Zonguldak'ta fırtına: Devrilen ağaç otomobili hurdaya çevirdi
  19 Kas Zonguldak'ta fırtına: Devrilen ağaç otomobili hurdaya çevirdi

  Zonguldak'ta etkili olan fırtına ve kuvvetli yağış sonucunda ağaçlar devrildi ve bir otomobil hasar gördü. Sahilde ise dev dalgalar meydana geldi.

 • Kaybolan gemiden haber yok! Fırtınanın vurduğu şehrimizde zaman geçtikçe umutlar tükeniyor
  19 Kas Kaybolan gemiden haber yok! Fırtınanın vurduğu şehrimizde zaman geçtikçe umutlar tükeniyor

  Şiddetli fırtına ve yağışın hayatı felç ettiği Zonguldak'ta Türk bayraklı Kafkametler isimli gemiyle Ereğli Limanı'ndan ayrıldıktan sonra iletişim koptu. Gemiyi arama kurtarma çalışmalarına kötü hava koşulları nedeniyle ara verilirken şehir kabusu yaşıyor. Eğitime 1 gün ara verilen Zonguldak'ta dereler taştı, ev, hastane, cadde ve sokaklar sular altında kaldı.

 • Zonguldak'ta fırtına ve sağanak sonucu Yelken Kulübü sular altında kaldı
  19 Kas Zonguldak'ta fırtına ve sağanak sonucu Yelken Kulübü sular altında kaldı

  Zonguldak'ın Kozlu İlçesinde akşam saatlerinde meydana gelen fırtına ve sağanak yağış, Kozlu İlçe Gençlik Spor İlçe Müdürlüğüne bağlı Yelken Kulübüne zarar verdi. Dev dalgalar kulübün içerisindeki kapıları kırarak kulübü sular altında bıraktı. O anları cep telefonlarına kaydeden vatandaşlar, kulübün zararını gözler önüne serdi.

 • Düzce, Zonguldak ve Kocaeli'de Sağanak ve Fırtına Sonucu Zararlar Oluştu
  19 Kas Düzce, Zonguldak ve Kocaeli'de Sağanak ve Fırtına Sonucu Zararlar Oluştu

  Düzce, Zonguldak ve Kocaeli'de etkisini sürdüren sağanak ve fırtına nedeniyle ağaçlar devrildi, dereler taştı ve balıkçı barınağı zarar gördü. Düzce'de deniz suyu karaya girdi ve balıkçı barınağında hasar meydana geldi. Zonguldak'ta taşkınlar yaşandı ve yol tamamen kapandı. Kocaeli'nin Kandıra ilçesinde ise ev ve iş yerleri zarar gördü.

 • Zonguldak'ta Fırtına ve Sağanak Yaşamı Olumsuz Etkiliyor
  19 Kas Zonguldak'ta Fırtına ve Sağanak Yaşamı Olumsuz Etkiliyor

  Zonguldak'ta etkisini sürdüren fırtına ve sağanak yağış, ağaçların yollara devrilmesine, otomobillerin zarar görmesine ve su birikintilerine neden oldu. İtfaiye ve polis ekipleri güvenlik önlemi alarak ulaşımı kontrollü sağladı.

 • Zonguldak İl Jandarma Komutanlığı Arama Kurtarma Timine Eğitim Verdi
  18 Kas Zonguldak İl Jandarma Komutanlığı Arama Kurtarma Timine Eğitim Verdi

  Zonguldak İl Jandarma Komutanlığı, Jandarma Asayiş Komando Bölük Komutanlığı (JAK) Arama Kurtarma Timine, Jandarma Komando Özel Asayiş Komutanlığınca (DAFAK) 'Doğal Afetlerde Arama Kurtarma' kursu verdi. Eğitim faaliyeti kapsamında, doğal afet ve maden kazalarına yönelik arama kurtarma konularında eğitimler gerçekleştirildi.

 • Korkutan fırtına öncesi tekneleri karadan yürüttüler
  18 Kas Korkutan fırtına öncesi tekneleri karadan yürüttüler

  Zonguldaklı balıkçılar, hava durumunun olumsuz seyredeceği tahminleri üzerine limandaki tekneleri karaya çekerek önlem aldı.

 • Kdz. Ereğli Belediyesi Yaz Boyunca 45 Bin Ton Asfalt Döktü
  18 Kas Kdz. Ereğli Belediyesi Yaz Boyunca 45 Bin Ton Asfalt Döktü

  Kdz. Ereğli Belediyesi'nin sahada sürdürdüğü asfaltlama çalışmalarını yerinde takip eden Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Kdz. Ereğli yollarına bu yaz boyunca 45 bin ton sıcak asfalt, 100 bin metrekare emisyon asfalt serdiklerini açıkladı. Başkan Posbıyık, 'havalar müsaade ettiği müddetçe asfalt dökmeye devam edeceğiz' dedi. Belen Sanayi Sitesi Yönetimi Başkan Posbıyık'a asfalt için teşekkür etti.

 • Zonguldak'ta Fırtına Uyarısı: Balıkçılar Kayıklarını Karaya Çekti
  17 Kas Zonguldak'ta Fırtına Uyarısı: Balıkçılar Kayıklarını Karaya Çekti

  Zonguldak'ta saatte 105 kilometre hıza ulaşabileceği tahmin edilen fırtına uyarısının ardından Kozlu Limanı'ndaki balıkçılar kayıklarını karaya çekti. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan uyarıda, Batı Karadeniz'de fırtına beklendiği belirtildi.

 • Amasra Maden Faciası Davasında Tanıklar Dinlendi
  16 Kas Amasra Maden Faciası Davasında Tanıklar Dinlendi

  Bartın'ın Amasra ilçesinde meydana gelen maden faciasıyla ilgili davanın 5. duruşmasında, maden işçileri ve amirleri tanık olarak dinlendi. Tanıklar, olay yerine geldiklerinde gaz yükseldiği için müdahalede bulunamadıklarını ve patlamanın nerede gerçekleştiğini bilmediklerini ifade etti. Ayrıca, işçilerin üretim baskısı altında çalıştığı ve havalandırma sorunları olduğu da ortaya çıktı. Duruşmada toplam 34 tanık dinlendi ve yarın da tanıkların ifadeleri alınmaya devam edilecek.

 • Amasra Maden Faciası Davasında Tahlisiye Ekibi Tanık Olarak Dinlendi
  15 Kas Amasra Maden Faciası Davasında Tahlisiye Ekibi Tanık Olarak Dinlendi

  Bartın'ın Amasra ilçesinde meydana gelen maden faciasıyla ilgili olarak yargılanan sanıkların davasında, Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) tahlisiye ekibinde yer alan maden işçileri ve amirleri tanık olarak dinlendi. Tanıklar, olay yerine geldiklerinde gaz yükseldiği için müdahalede bulunamadıklarını, patlamanın nerede gerçekleştiğine dair bilgilerinin olmadığını ifade ettiler. Ayrıca, patlamadan önceki vardiyada çalışan madencilerin de tanık olarak dinlenmesine başlandı. Madenciler, işyerinde üretim baskısı olduğunu ve havalandırma konusunda sıkıntılar yaşandığını belirttiler. Duruşmada toplam 34 tanık maden işçisi dinlendi ve yarın da tanıkların dinlenmesi için duruşmaya devam edilecek.

 • Madencilikte İş Sağlığı ve Güvenliğinin Geliştirilmesi Projesi kapanışını yaptı
  14 Kas Madencilikte İş Sağlığı ve Güvenliğinin Geliştirilmesi Projesi kapanışını yaptı

  Madencilik sektöründe proaktif yaklaşıma dayalı iyileştirilmiş çalışma koşullarının desteklenmesi, toplumsal farkındalığın arttırılması ve tüm paydaşların konuyla ilgili bilgi seviyelerinin geliştirilmesi yoluyla daha iyi çalışma koşullarının oluşturulması amaçlanan Madencilikte İş Sağlığı...

 • Zonguldak'ta Uyuşturucu Operasyonu: 8 Şüpheli Gözaltına Alındı
  11 Kas Zonguldak'ta Uyuşturucu Operasyonu: 8 Şüpheli Gözaltına Alındı

  Zonguldak İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından düzenlenen operasyonda, 4 Kozlu, 2 Merkez, 1 Kilimli, 1 Kdz. Ereğli ilçesinde toplam 8 şüpheli gözaltına alındı. Operasyonda 32 gram metamfetamin, 4 gram bonzai ve 2 adet uyuşturucu kullanma aparatı ele geçirildi. 8 şüpheliden 7'si ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakılırken, bir şüpheli tutuklanarak ceza infaz kurumuna sevk edildi.

 • Taşkömürünü bulan ve havzanın ilk maden şehidi olan Uzun Mehmet, törenle anıldı
  08 Kas Taşkömürünü bulan ve havzanın ilk maden şehidi olan Uzun Mehmet, törenle anıldı

  Taşkömürünü bulan ve havzanın ilk maden şehidi olan Uzun Mehmet, törenle anıldı Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde, kömürün bulunuşunun 194. yılı kapsamında, "8 Kasım Uzun Mehmet'i Anma ve Kömürün Bulunuşu" töreni düzenlendi.

 • Kömürü bulan Uzunmehmet, törenle anıldı
  08 Kas Kömürü bulan Uzunmehmet, törenle anıldı

  Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde, kömürün bulunuşunun 194. yılı kapsamında, "8 Kasım Uzun Mehmet'i Anma ve Kömürün Bulunuşu" töreni düzenlendi.

 • Zonguldak'ta Belediye Meclis Üyesi Silahlı Saldırıya Uğradı
  08 Kas Zonguldak'ta Belediye Meclis Üyesi Silahlı Saldırıya Uğradı

  Zonguldak'ın Kozlu ilçesinde Belediye Meclis Üyesi Murat Birinci'yi tabancayla vuran şüpheliler tutuklu yargılandıkları davada tahliye edildi. Mahkeme, sanıklara verilecek cezanın belirlenmesi için Adli Tıp Kurumu'ndan rapor alınmasına karar verdi.

 • TTK'da çalışan kadın maden mühendisi Cumhuriyet'in 100. yılını kutladı
  28 Eki TTK'da çalışan kadın maden mühendisi Cumhuriyet'in 100. yılını kutladı

  Türkiye Taşkömürü Kurumu'nun (TTK) kadın maden mühendisi, Cumhuriyet'in 100. yılını kutladı. TTK Genel Müdürlüğü Kozlu Müessesesi 1. Ocak Mühendisi Kübra Kara ile yapılan röportajda, TTK'de çalışan kadın madencilerin zorlu şartlarda çalışarak Türkiye için katma değer ürettiği vurgulandı. Kara, mesleğe yönlendiren süreci ve TTK'de kadın olmanın ayrıcalıklarını anlattı. Aynı zamanda bir anne olan Kara, Cumhuriyet'in sağladığı ayrıcalıklar sayesinde her işin üstesinden nasıl geleceğini öğrendiğini belirtti ve Cumhuriyet'in 100. yılını kutladığını ifade etti.

 • Eskişehirspor, Kozlu Belediyespor'un çekilmesiyle 3 puan kazanacak
  20 Eki Eskişehirspor, Kozlu Belediyespor'un çekilmesiyle 3 puan kazanacak

  Eskişehirspor, 2023-2024 sezonunda Bölgesel Amatör Lige galibiyetle başladı. Ancak Kozlu Belediyespor'un ligden çekilmesi sebebiyle Eskişehirspor, ligin ikinci haftasını maç yapmadan geçerek 3 puan alacak.

 • Zonguldak maden faciası duruşması devam ediyor
  19 Eki Zonguldak maden faciası duruşması devam ediyor

  Zonguldak'ta meydana gelen maden faciasıyla ilgili olarak devam eden duruşmada, tanık ifadeleri alındı. Tanıklardan biri, patlamadan önce sensörlerin aşağıya indirildiğini gözlemlediğini belirtti. Savcı, tutuklu sanıkların tutukluluk hallerinin devamını talep etti. Mahkeme heyeti, tutuklu sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar verdi ve bir sonraki duruşma 15 Kasım'a ertelendi.

 • GAZI ÖLÇMESİN DİYE SENSÖRLERİN AŞAĞIYA İNDİRİLDİĞİNİ GÖRDÜM
  18 Eki GAZI ÖLÇMESİN DİYE SENSÖRLERİN AŞAĞIYA İNDİRİLDİĞİNİ GÖRDÜM

  Duruşmada maden ocağında çalışan bir tanık, patlamadan önce sensörlerin aşağıya indirildiğini ve bu durumun üretimi durdurabileceğini ifade etti. Savcı, tutuklu sanıkların tutukluluk hallerinin devamını talep etti. Mahkeme heyeti, tutuklu sanıkların tutukluluk hallerinin devamına ve adli kontrol şartlarının 16 tutuksuz sanık için de devamına karar verdi.

Advertisement