Son Dakika Haberleri: Samsun'dan Kısa Kısa

Samsun'dan Kısa Kısa

7 ay önce

Kavak İlçe Jandarma Komutan Vekili Astsubay Kıdemli Başçavuş İsmail Karaköse, Kaymakam Recep Koşal'ı ziyaret etti.

Samsun'dan Kısa Kısa, System.String[]
Kavak İlçe Jandarma Komutan Vekili Astsubay Kıdemli Başçavuş İsmail Karaköse, Kaymakam Recep Koşal'ı ziyaret etti.

Koşal ile Karaköse, ilçenin güvenliği ve asayişi hakkında görüş alışverişinde bulundu.

Ziyaretten ve verdiği bilgilerden duyduğu memnuniyeti dile getiren Koşal, Karaköse'ye teşekkür etti.

Ladik'te fırın ve iş yerleri denetlendi

Ladik Belediyesi Zabıta Amirliği ekipleri, fırınlar ile unlu mamul imalatı yapan iş yerlerinde denetim yaptı.


Denetimde ekmeğin gramajı ile temizlik, etiket ve ambalaj gibi konularda inceleme yapıldı.

Belediye Başkanı Selim Özbalcı, insan odaklı hizmet anlayışı çerçevesinde zabıta ekiplerinin vatandaşların sağlıklı, hijyen ve gramaj kurallarına uygun ekmek, pide ve diğer unlu mamulleri tüketebilmesi için sık sık denetim yaptıklarını söyledi.

"Sertifikalı buğday tohumu" kullanma tavsiyesi

Kavak Ziraat Odası Başkanı Süleyman Aslankaya, çiftçilere sertifikalı tohum kullanmaları tavsiyesinde bulundu.

Aslankaya, yaptığı açıklamada, geçen ekim döneminden elde edilen buğdayın uygun olmaması nedeniyle tohum olamayacağını belirtti.

Çiftçilerin daha kaliteli, yüksek verim ve kazanç elde etmeleri için sertifikalı tohum kullanmaları gerektiğini anlatan Aslankaya, "Çiftçiler sertifikalı tohum kullanarak sadece verimi değil, kaliteyi de artırma şansı bulacaktır. Çiftçilerimizin çoğu yıllardır babalarından, dedelerinden gördükleri gibi aynı tohum üzerinden ekim yapıyor. Bu da verim ve kaliteyi düşürüyor." dedi.

Aslankaya, tohum atmada sertifikalı tohum kulanımının dekar başına yüzde 25'lere varan tasarruf sağladığını dile getirerek, "Böylece tohum maliyeti düşürülmekte ve üreticimize kazanç sağlanmaktadır. Sertifikalı tohum kullanılması halinde verim de yaklaşık yüzde 20 artmaktadır. Çiftçilerin ekime başlamadan önce tarım kuruluşları ve ziraat mühendisleriyle bilgi alışverişinde bulunmaları fayda sağlayacaktır." ifadelerini kullandı.
Haber Yayın Tarihi : 08.10.2018 02:17 Kaynak: AAEkrem İmamoğlu, Erdoğan'ın Twitter Paylaşımlarını Beğendi Abdullah Gül'e Açıkça Soruldu: Yeni Bir Parti Kuracak mısınız? Son Dakika! İmamoğlu'nun Belediye Verilerinin Kopyalanması Talimatına Mahkemeden Yürütmeyi Durdurma Kararı