Son Dakika Haberleri: Sanayi Üretimi Şubat'ta Yüzde 1,3 Arttı

Sanayi Üretimi Şubat'ta Yüzde 1,3 Arttı

8 gün önce

Sanayi üretimi Şubat'ta aylık bazda yüzde 1,3 arttı, yıllık bazda yüzde 5,1 daraldı.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Şubat ayına ilişkin sanayi üretim endeksi sonuçlarını açıkladı. Buna göre, takvim etkisinden arındırılmış sanayi üretimi Şubat'ta geçen yılın aynı ayına göre yüzde 5,1 geriledi. Mevsim ve takvim etkisinden arındırılmış sanayi üretimi ise Şubat'ta bir önceki aya kıyasla yüzde 1,3 artış kaydetti.

BEKLENTİLER

AA Finans Sanayi Üretimi Beklenti Anketi'ne katılan ekonomistler,arındırılmamış sanayi üretim endeksinin Şubat'ta geçen yılın aynı ayına göre yüzde 5,6 azalacağını tahmin etmişti. Şubat'ta takvim etkisinden arındırılmış sanayi üretim endeksinin yıllık bazda yüzde 5,4 azalacağı, mevsim ve takvim etkisinden arındırılmış sanayi üretim endeksinin ise aylık bazda yüzde 2 yükseleceği tahminler arasında yer almıştı.

Haber Yayın Tarihi : 16.04.2019 10:44 Nihat Doğan: Erdoğan'ı Çok Seviyorum ama AK Parti'ye Kırgınım Uluyan Vekilin Videosuna MHP Lideri Bahçeli'den İlk Yorum Gözü Dönmüş Sapık, Metrobüste Kadını Taciz Edip Cinsel Organını Dışarı Çıkardı Eşini Darbe Girişiminde Kaybeden Nihal Olçok: Erdoğan'ın Kullandığı Dilde, Erol Bey'in Yokluğu Çok Belli