Şanlıurfa'da gösteri ve etkinlikler 2 gün yasaklandı - Son Dakika

Şanlıurfa'da gösteri ve etkinlikler 2 gün yasaklandı

19.05.2022 21:55
Şanlıurfa'da gösteri ve etkinlikler 2 gün yasaklandı

Şanlıurfa Valiliği tarafından kent genelinde tüm gösteri ve etkinlikler, 2 gün süreyle yasaklandı.

Şanlıurfa Valiliği tarafından kent genelinde tüm gösteri ve etkinlikler, 2 gün süreyle yasaklandı.

Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu'nun 11/C maddesi ile 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu'nun 19. maddesine istinaden karar alındı.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

"Oyun, temsil ve çeşitli şekillerdeki gösteri ve etkinliklerin, ticari kimliği bulunan özel hukuk tüzel kişiliklerinin ticari faaliyetleri hariç olmak üzere yapılması muhtemel her türlü açık alanlardaki eylem/etkinlikler (toplanma, yürüyüş, basın açıklaması, açlık grevi, oturma eylemi, miting, stant açma, çadır kurma, bildiri/broşür dağıtma, afiş/pankart asma, vb.) ile ilimizde eylem/etkinlik düzenlemek ve düzenlenecek olan eylem/etkinliğe destek vermek amacıyla ilimize gelen şahısların ve araçların ilimiz sınırlarına girişleri, bugünden itibaren yarın saat 23.59'a kadar 2 gün süreyle il merkezi ve ilçelerimiz dahil olmak üzere Şanlıurfa coğrafi sınırları içerisinde yasaklanmıştır."

YORUMLAR
500
Bakan Koca, Şanlıurfa'daki doktora şiddet olayında tutuksuz yargılama kararına itiraz edildiğini bildirdi Bakan Koca, Şanlıurfa'daki doktora şiddet olayında tutuksuz yargılama kararına itiraz edildiğini bildirdi Şanlıurfa hayvan pazarlarında hareketlilik başladı Şanlıurfa hayvan pazarlarında hareketlilik başladı Saldırganlar serbest kalınca doktor diplomasını yırttı Saldırganlar serbest kalınca doktor diplomasını yırttı
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Şanlıurfa'da gösteri ve etkinlikler 2 gün yasaklandı - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement