Şaphane'de Tarihi Ulu Camii'ne Restorasyon - Son Dakika

Şaphane'de Tarihi Ulu Camii'ne Restorasyon

25.04.2018 13:19
Şaphane'de Tarihi Ulu Camii'ne Restorasyon, System.String[]

Vakıflar Genel Müdür Yardımcısı Ali Hürata, Kütahya’nın Şaphane ilçesinde 800 yıllık tarihi Ulu Camii’nde incelemelerde bulundu.

Vakıflar Genel Müdür Yardımcısı Ali Hürata, Kütahya'nın Şaphane ilçesinde 800 yıllık tarihi Ulu Camii'nde incelemelerde bulundu.

Ziyaretle ilgili açıklama yapan Şaphane AK Parti ilçe Başkanı Murat Çakır, "Vakıflar Genel Müdür Yardımcısı Ali Hürata ilçemizi ziyaret ederek tarihi Ulu camimizde incelemelerde bulundu. Şaphane ilçemiz için son derece önemli bir eser olan tarihi Ulu camimizde yapılması gereken restorasyonlarla ilgili gerekli yerlere talimat verdiler. İnşallah kısa zamanda çalışmalara başlanacak ve camimiz tarihi güzelliği kaybolmadan Şaphane ilçemizin simgesi olarak kalmaya devam edecek. Kendilerine ilgi ve alakalarından dolayı teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Vakıflar Genel Müdür Yardımcısı Ali Hürata, yaptığı açıklamada, "800 yıllık Koca Seyfulah Camii (Ulu Camii)' de incelemelerde bulunduk. Restorasyon yapılacak bölümlerle ilgili notlarımızı aldık. Bu eşsiz eser için yapılması gereken çalışmaları kısa zamanda başlatacağız" ifadelerini kullandı.

Ziyarete Eskigediz Belediye Başkanı Ercan Şimşek'te katıldı. (YD-EFE - KÜTAHYA

Şaphane'de Tarihi Ulu Camii'ne Restorasyon

Kaynak: İHA

Son Dakika Yaşam Şaphane'de Tarihi Ulu Camii'ne Restorasyon - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Antalya-Moskova uçağı iniş takımlarındaki arıza nedeniyle güçlükle iniş yapabildi Milyonlarca emekliye müjdeli haber: Maaşlarla birlikte ek ödemelere de zam yapıldı Bakan Koca yeni parti aşılar için müjdeyi verdi! Tarih ve miktar detayları belli oldu WhatsApp 4 yıldır masada olan gizlilik sözleşmesi planıyla ne yapmak istiyor? İşte yanıtı Adı Galatasaray'la anılan İrfan Can Kahveci, Fatih Terim'i takibe aldı Bunu da gördük! Çin'de dondurmalardan alınan numunelerde koronavirüs tespit edildi Malatya'da dini nikahlı çift, boğazları kesilmiş halde ölü bulundu Bolu, eksi 21,8 dereceyle bu gece Türkiye'nin en soğuk ili oldu