Şarköy'de 3 Metre 27 Santim Boyunda 291 Kilo Köpek Balığı Yakalandı - Son Dakika

Şarköy'de 3 Metre 27 Santim Boyunda 291 Kilo Köpek Balığı Yakalandı

12.01.2012 12:16
Şarköy'de 3 Metre 27 Santim Boyunda 291 Kilo Köpek Balığı Yakalandı, System.String[]

Tekirdağ'ın Şarköy İlçesi'nde balıkçıların ağına 3 metre 27 santimetre boyunda, 291 kiloluk camgöz cinsi köpekbalığı takıldı.

Tekirdağ'ın Şarköy İlçesi'nde balıkçıların ağına 3 metre 27 santimetre boyunda, 291 kiloluk camgöz cinsi köpekbalığı takıldı. Şarköy'de daha önce böyle bir balığa rastlanmadığını belirten balıkçılar, köpek balığının gemileri takip ederek gelmiş olabileceğini söyledi.

Şarköy'de balıkçılık yaparak geçimini sağlayan Günay Sangür, tayfalarla sabah denize mezgit avlamak için ağ attı. Akşam ağı toplamak için gittiklerinde, çektikleri ağırlıktan büyük bir av düşüncesine kapılarak sevindiler. Tayfaların güçlükle topladığı ağda, dev köpek balığını görünce şaşkına döndüler.

AĞDAKİ BALIKLARI YEMİŞ

Ağlardaki balıkları yiyen köpekbalığını tekneye çıkarmadan Şarköy sahiline çektiklerini belirten Sangür, "Köpek balığı ağdaki mezgit balıklarını yemiş ve ağa zarar vermiş. Bugüne kadar bu kadar büyük bir köpek balığına rastlamadık. Köpek balığının boyunu 3 metre 27 santimetre olarak ölçtük, ağırlığı da 291 kilogram çıktı." dedi.

Şarköy'de böyle bir balığa daha önce rastlamadıklarını söyleyen Sangür, köpekbalığının gemileri takip ederek gelmiş olabileceğini ifade etti. Köpekbalığı, teşhir amacıyla İstanbul balık haline satıldı. - Tekirdağ/ Sarköy

Şarköy'de 3 Metre 27 Santim Boyunda 291 Kilo Köpek Balığı Yakalandı
Şarköy'de 3 Metre 27 Santim Boyunda 291 Kilo Köpek Balığı Yakalandı
Şarköy'de 3 Metre 27 Santim Boyunda 291 Kilo Köpek Balığı Yakalandı

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Şarköy'de 3 Metre 27 Santim Boyunda 291 Kilo Köpek Balığı Yakalandı - Son Dakika


Son Dakika

Meteoroloji'den 9 il için için sağanak ve gök gürültülü sağanak uyarısı İnşaatta elleri ve ayakları bağlı kız çocuğu bulundu Ünlü model Emily Ratajkowski çırılçıplak hamilelik pozu verdi Ayrıldığı nişanlısı, Büşra ile annesini öldürdü Azerbaycan'dan darbe yiyen Paşinyan, halkını tehdit etti: Geri duranları, kaçanları ağır cezalandıracağız Karşılıklı boykot uygulayan Türkiye ve Fransa'nın ekonomik ilişkileri ne boyutta? Dikkat çeken rakamlar Azerbaycan milletvekili Paşayeva'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısına destek: Fransız mallarının boykotuna başlıyoruz İETT otobüsünde mastürbasyon yapan sapığa "cinsel taciz" suçundan ev hapsi verildi