Scootera binen vatandaşın yolculuğu 80 kuruşla başladı, 314 TL ceza ile bitti - Son Dakika

Scootera binen vatandaşın yolculuğu 80 kuruşla başladı, 314 TL ceza ile bitti

25.10.2021 18:28

Antalya'da dakika başı 80 kuruş olan scootera binen vatandaşlar, polis ekiplerinin denetimiyle karşılaştı. Ekipler, uygunsuz şekilde scooter kullandığı gerekçesiyle kişilere 144 lira ile 314 lira arasında ceza yağdı.

Polis ekipleri, kullanımları gittikçe yaygınlaşan ancak denetlenmedikleri durumda hem sürücülerinin hem de vatandaşların sağlığını tehlikeye atan scooterlara yönelik denetim yaptı. Denetim kapsamında uygunsuz scooter kullandıkları belirlenen kişilere ceza yazıldı.

4 KİŞİYİ CEZA KESİLDİ

80 kuruşla başladıkları yolculuk 314 TL ile bitti

İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğüne bağlı polis ekipleri tarafından Cumhuriyet Caddesi üzerinde yapılan denetimde, scooter kullanan gençler tek tek durduruldu. Sürücülere sürüş kurulları hatırlatılarak uymaları konusunda uyarılar yapıldı. Denetimde Karayolları Trafik Kanunu kapsamında, kaldırımda scooter kullanan 4 kişiye 144 lira ile 314 lira arasında değişen miktarlarda para cezası uygulandı. Yedikleri cezalar ile hayatlarının şokunu yaşayan bazı gençler ise scooterlarını elektrik direklerine park ederek uzaklaştı.

80 kuruşla başladıkları yolculuk 314 TL ile bitti

"5 DAKİKA FALAN BİNDİM 314 TL'YE MAL OLDU"

Yaya yolunda kullanmaktan ötürü 314 TL para cezası yazılan Abdullah Durhan, "Dakikalık olarak kiralanıyor. 80 kuruş dakikası. Bir 5 dakika falan bindim. 314 TL ceza yedim. Kurallara uymadığım için pişmanım. Yaya yolunda kullandığım için ceza yedim. Nerede kullanılacağını öğrendim. Ceza yiyeceğim hiç aklıma gelmezdi. Ceza sürpriz oldu" dedi.

"DAKİKA ÜZERİNDEN ÜCRETLENDİRİLİYOR"

Ceza yiyen bir diğer genç Efe Eroğlu ise "144 TL para cezası yedim. Kanun kanundur, ben kanuna uyarım. Antalya'da bu bölgede özellikle bu yolun kullanılması gerekiyor. Tramvay yolunu kullandım. Cezayı öderim. Açılış ücreti 2 TL alınıyor. Dakika üzerinden ücretlendiriliyor. Dakikası 70-80 kuruş olarak biliyorum. 10 dakika falan oldu ben bineli" dedi.

80 kuruşla başladıkları yolculuk 314 TL ile bitti
Scootera binen vatandaşın yolculuğu 80 kuruşla başladı, 314 TL ceza ile bitti

Kaynak: İHA

Son Dakika 3. Sayfa Scootera binen vatandaşın yolculuğu 80 kuruşla başladı, 314 TL ceza ile bitti - Son Dakika


YORUMLAR (1)
  • serdal şimşek: Yürüyün kardeşim yürüyün.Yağlarınız erisin. Ceza da yemezsiniz. Tembellik yapmayın. Cevap Yaz 5 1 Yayından Kaldır
500

Son Dakika

Muharrem İnce'den Tanju Özcan'ın göçmenlerle ilgili tepki çeken sözlerine yorum: Abartılı buluyorum 22:45 Muharrem İnce'den Tanju Özcan'ın göçmenlerle ilgili tepki çeken sözlerine yorum: Abartılı buluyorum
Necip Uysal ve başkan Ahmet Nur Çebi'ye PFDK'den ceza 22:43 Necip Uysal ve başkan Ahmet Nur Çebi'ye PFDK'den ceza Elon Musk kanıt göstererek açıkladı: Bilgisayar oyununun içindeyiz 18:17 Elon Musk kanıt göstererek açıkladı: Bilgisayar oyununun içindeyiz Mağdur kadının sözleri herkesi şaşkına çevirdi: Param gitseydi de Cüneyt gitmeseydi 16:44 Mağdur kadının sözleri herkesi şaşkına çevirdi: Param gitseydi de Cüneyt gitmeseydi 23 yaşındaki oyuncu Nilsu Berfin Aktaş'ın gizlice evlendiği ortaya çıktı 15:58 23 yaşındaki oyuncu Nilsu Berfin Aktaş'ın gizlice evlendiği ortaya çıktı Tiryakilere kötü haber! Sigaraya 2 TL zam geldi, yeni fiyatlar yarından itibaren geçerli 14:19 Tiryakilere kötü haber! Sigaraya 2 TL zam geldi, yeni fiyatlar yarından itibaren geçerli Merkez Bankası ne kadar dolar sattı? 12:58 Merkez Bankası ne kadar dolar sattı? İntihar eden gencin görüntüsü infial yarattı 12:03 İntihar eden gencin görüntüsü infial yarattı
Advertisement