Son Dakika Haberleri: BTP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selim Kotil Kimdir?

BTP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selim Kotil Kimdir?

7 gün önce

BTP Genel Başkanı Haydar Baş, mart ayında yapılacak olan yerel seçimler için İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak Selim Kotil ismini belirledi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Selim Kotil kimdir, nerelidir?

BTP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selim Kotil Kimdir?, System.String[]

31 Mart 2019 Yerel Seçimleri için Bağımsız Türkiye Partisi'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı belli oldu. BTP Genel Başkan Yardımcısı olan Selim Kotil, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı seçildi. Peki Selim Kotil kimdir, kaç yaşındadır?

SELİM KOTİL KİMDİR?

25 Şubat 1970 yılında İstanbul'da doğan Selim Kotil aslen Rizelidir. İstanbul Atatürk Fen Lisesi'ni Türkiye derecesi ile kazanan Kotil, lise yıllarında fizik ve matematik olimpiyat takımlarının başında yer aldı. Yine derece yaparak Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Fakültesi'ni bitirdikten sonra ikinci üniversite olarak iktisat fakültesinden mezun oldu.

Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selim Kotil, aynı zamanda eski İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Aytekin Kotil'in de yeğenidir. İyi derecede İngilizce bilen Kotil, evli ve 4 çocuk babasıdır.

## 11711975 ##
Çanakkale Depremi Sonrası İstanbul'da 4 Katlı Bina Boşaltıldı Bakan Turhan'ın Test Sürüşüyle Yüksek Hızlı Tren İlk Defa Avrupa Yakasına Geçti

Ülkü Ocakları Başkanı, Metin Uca'yı Tehdit Etti: Diz Çökmek Nedir Anlatacağım! İstanbul - - Üsküdar'da Korkunç Kaza: Otomobil ile Duvar Arasında Sıkıştı