Seyhan Belediyesinde Toplu İş Sözleşmesi - Son Dakika

Seyhan Belediyesinde Toplu İş Sözleşmesi

03.05.2018 13:37
Seyhan Belediyesinde Toplu İş Sözleşmesi, System.String[]

Seyhan Belediyesi ile DİSK'e bağlı Türkiye Genel Hizmetler İşçileri Sendikası (GENEL-İŞ) arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Seyhan Belediyesi ile DİSK'e bağlı Türkiye Genel Hizmetler İşçileri Sendikası (GENEL-İŞ) arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, GENEL-İŞ'te örgütlü belediye işçilerine yönelik yürütülen görüşmeler sonucunda uzlaşmaya varılan 2 yıl süreli toplu iş sözleşmesi, belediye bahçesinde düzenlenen törenle taraflarca imza altına alındı.

Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, imza töreninde yaptığı konuşmada, ömrü boyunca emekten emekçiden yana olduğunu belirtti.

İmzalanan toplu iş sözleşmesiyle işçilerin 2 yılda alacakları zammın yüzde 65'i bulacağını belirterek, şunları kaydetti:

"Sözleşme hayırlı olsun. Hakkaniyetli adaletli ve vicdanı rahat eden bir amir olmak durumundayım. Hem iyi ücret vereceğiz hem de ücreti zamanında vereceğiz. Ben maaş veremeyen bir belediye başkanı olamam. Herkes kendini o maaşa göre ayarlıyor. Sözleşmenin hayırlı olmasını diliyorum."

GENEL-İŞ Adana Şube Başkanı Hüseyin Yaşar Gündoğdu da imza altına aldıkları toplu iş sözleşmesinden dolayı memnun olduklarını söyledi.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Seyhan Belediyesinde Toplu İş Sözleşmesi - Son Dakika


Son Dakika

Khabib Nurmagomedov, Justin Gaethje'yi mağlup ederek profesyonel dövüş hayatını sonlandırdı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan'dan salgının seyriyle ilgili korkutan sözler: Birinci dalga bitmedi, 3. ve 4. artış dönemleri gelecek Koronavirüse yakalanan Ekrem İmamoğlu'nun ailesinin test sonuçları negatif çıktı Kick boksun Türkiye'deki öncülerinden Tarık Solak vefat etti Kaya Çilingiroğlu, maske işini bu defa abarttı! Taktığı kaskla yine gündem oldu Eski kocasını öldürüp tandırda yakan kadın tutuklandı, ifadesinde cinayeti detaylarıyla anlattı Aliyev silah aldıkları ülkeleri tek tek saydı! Türkiye ilk sırada değil Bakan Koca, koronavirüs en çok bulaştığı ortamı ilk kez açıkladı: Evde bulaş oranı daha yüksek