Siirt'te Şehit Binbaşı Mithat Dunca Sergisi Açıldı - Son Dakika

Siirt'te Şehit Binbaşı Mithat Dunca Sergisi Açıldı

18.04.2019 17:48
Siirt'te Şehit Binbaşı Mithat Dunca Sergisi Açıldı, System.String[]

Siirt'te, Zeytin Dalı Harekatı'nda şehit düşen "Piyade Binbaşı Mithat Dunca ve 34. Uluslararası Devlet Büyükleri Şehit Emanetleri" sergisi açıldı.

Siirt'te, Zeytin Dalı Harekatı'nda şehit düşen "Piyade Binbaşı Mithat Dunca ve 34. Uluslararası Devlet Büyükleri Şehit Emanetleri" sergisi açıldı.

Kültür Merkezi'nde düzenlenen etkinlikte konuşan Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Siirt İl Başkanı İdris Yıldız, şehit yakınları ve gazilerin Türkiye'nin en büyük emanetleri olduğunu söyledi.

Ülkede huzur ve barışın, şehit ve gaziler sayesinde olduğunu belirten Yıldız, "Bu toprakları bize vatan kılan giyitlerimizi rahmetle anıyor, anneleri, babaları, eş ve kardeşleri bize emanettir." dedi.

4 gün sürecek sergide, devlet büyüğü asker, polis ve sivil 205 şehidin hayattayken giydiği üniforma ve elbiselerinin yer aldığı serginin açılışına Vali Vekili Erkan Savar, Garnizon Komutan Vekili Fevzi Kenansarı, Eruh Kaymakamı Murtaza Dayanç ve Baykan Kaymakamı Mehmet Tunç da katıldı.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Siirt'te Şehit Binbaşı Mithat Dunca Sergisi Açıldı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

ALS hastalığına yakalanan eski Karabüksporlu Shelton, hayatını kaybetti S&P Türkiye'nin kredi notunu 'B+' olarak teyit etti, görünümünü değiştirmedi Survivor'dan diskalifiye edilen Cemal Hünal'a eşi Lale Cangal'dan mesaj: Kocacığım çabuk gel Son Dakika: Galatasaray, Henry Onyekuru'nun transferi için Monaco ile görüşmelere başladı İsmi ve senaristi değişen Babam Çok Değişti dizisi final yapma kararı aldı Ronaldo'yu reddeden Türk model Cansu Taşkın: O konu benim için kapandı Hastalığı yüzünden zor günler geçiren Neslihan Atagül'ün son hali hayranlarını üzdü Babasının 2 tır şoförüyle tartıştığını gören çocuk, torpidodan aldığı silahla dehşet saçtı: 1 ölü, 1 yaralı