Sinop Valisi Karaömeroğlu'ndan su kullanımında hassasiyet çağrısı - Son Dakika

Sinop Valisi Karaömeroğlu'ndan su kullanımında hassasiyet çağrısı

08.01.2021 14:55
Sinop Valisi Karaömeroğlu'ndan su kullanımında hassasiyet çağrısı, System.String[]

Sinop Valisi Erol Karaömeroğlu, su kullanımında hassasiyet çağrısında bulundu.

Sinop Valisi Erol Karaömeroğlu, su kullanımında hassasiyet çağrısında bulundu.

Karaömeroğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, suyun değerinin çok fazla daha anlaşıldığı günlerden geçildiğini söyledi.

Sinop olarak içme suyu konusunda şimdilik bir sorun yaşamadıklarını ancak herkesi su kullanımında hassasiyet göstermeye davet ettiğini vurgulayan Karaömeroğlu, "Erfelek Barajı, bu haliyle dahi kente bir yıl içme suyu sağlayabilir öngörüsünü taşıyoruz. Kuraklık nedeniyle bir azalma mevcut ama şu haliyle bile ihtiyacımızı karşılayacağını düşünüyorum." dedi.

Vahşi sulama ile tarım alanlarının sulanmasıyla ilgili sıkıntı yaşamanın muhtemel olduğunu aktaran Karaömeroğlu, "Tarım alanlarını sulamada bir sıkıntı olabilir. Vahşi sulamayla olmaz artık. Bizim sulama sistemimiz genelde hep kanallarla yapılıyor. Vahşi sulamadan kesinlikle vazgeçilip, damlama sistemine geçilmesi çok önemli. Çünkü kuraklık küresel bir sorun artık. Gelecek yıllarda sorun yaşamamak için önlemler almak zorundayız." ifadesini kullandı.

??????? ???????

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Sinop Valisi Karaömeroğlu'ndan su kullanımında hassasiyet çağrısı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

İngiltere, Türkiye'yi Şampiyonlar Ligi finali öncesi kırmızı listeye aldı İngiltere, Türkiye'yi Şampiyonlar Ligi finali öncesi kırmızı listeye aldı Beşiktaş'a Galatasaray derbisi öncesi peş peşe kötü haberler! 4 isim kadrodan çıkarıldı Beşiktaş'a Galatasaray derbisi öncesi peş peşe kötü haberler! 4 isim kadrodan çıkarıldı Akşener'in 'seçim iş birliği' mesajına DEVA ve Gelecek Partisi'nden itiraz var: Zemin kaybederiz Akşener'in 'seçim iş birliği' mesajına DEVA ve Gelecek Partisi'nden itiraz var: Zemin kaybederiz 250 şube açacak! ABD'nin ünlü Türk pizzacısı Türkiye'ye geliyor 250 şube açacak! ABD'nin ünlü Türk pizzacısı Türkiye'ye geliyor AK Parti'nin çizgi film videosunu amacına ulaştığı için sildiği öğrenildi AK Parti'nin çizgi film videosunu amacına ulaştığı için sildiği öğrenildi Yemek yapmak için mutfağa girmişti, ocağın üstündeki yılanla karşılaştı Yemek yapmak için mutfağa girmişti, ocağın üstündeki yılanla karşılaştı Belarus'ta kırmızı beyaz ayakkabı ve çorap giyen kadına para cezası verildi Belarus'ta kırmızı beyaz ayakkabı ve çorap giyen kadına para cezası verildi Normalleşmenin 3 aşamalı yol haritası netleşti! Kapanma öncesine dönmek için neredeyse 2 ay var Normalleşmenin 3 aşamalı yol haritası netleşti! Kapanma öncesine dönmek için neredeyse 2 ay var
Advertisement