"Şirketim Beni Seviyor" - Son Dakika

"Şirketim Beni Seviyor"

05.06.2017 10:47
"Şirketim Beni Seviyor"

S Konsept Danışmanlık, şirket çalışanlarına yönelik Türkiye'nin ilk ve tek Psikolojik Danışmanlık Sigorta Projesi "Şirketim Beni Seviyor"u hayata geçirdi.

Türkiye'de çalışan mutsuzluğunun önüne geçerek iş verimliliğini arttırmayı hedefleyen proje ile bireylerin iş yaşamını etkileyen sorunlarının şirket desteği ve psikolog uzman kadrolar tarafından çözülmesi, kurum çalışanlarının iş motivasyonun arttırılması amaçlanıyor.

TÜRKİYE'DE ÇALIŞANLARIN YÜZDE 85'İ MUTSUZ

Çalışan Memnuniyeti anketiyle iş yaşamının dünya çapındaki mutluluk kaydını tutan Gallup'un verilerine göre, Türkiye'de çalışanların yüzde 85'i mutsuz. Mutsuz çalışanların ise Türk ekonomisine yıllık zararının 50- 60 milyar TL olduğu düşünülüyor. Üstelik mutsuzluk kurum içerisinde bir virüs gibi yayılıyor, mutsuz bir çalışan, yeni mutsuz çalışanlar yaratıyor. Dale Carnegie Enstitüsünün yaptığı bir çalışma mutsuz çalışanların işlerine bağlılık duymadığını da gösteriyor. Ankete göre çalışanları en çok yönetici ve iş arkadaşlarıyla olan ilişki mutsuz ediyor (27%) . Bunu maaş beklentisinin karşılanmaması ve kariyer olanaklarının sınırlı olması izliyor.

S Konsept Danışmanlığın 550 kurum çalışanı arasında düzenlediği ankete göre çalışanların iş arkadaşlarıyla iletişimsizlik yaşama sorunu (27%) . Bunu maaş beklentisinin karşılanmaması, kariyer olanaklarının sınırlı olması ve yeterince takdir görememe izliyor. Çalışanların aile ilişkilerinde yaşadıkları mutsuzluk da, iş başarılarını etkileyen önemli bir faktör olarak göze çarpıyor. (32%)

YORUMLAR
500
Dışişleri Bakanlığı, belediye başkanlarının diplomatlarla görüşmesini izne bağladı! İmamoğlu veryansın etti Dışişleri Bakanlığı, belediye başkanlarının diplomatlarla görüşmesini izne bağladı! İmamoğlu veryansın etti 06 Temmuz 2022 Tv8 Yayın Akışı 06 Temmuz 2022 Tv8 Yayın Akışı Bakan Ersoy: 'Türkiye burslarına bu yıl 171 farklı ülkeden 165 bin 691 başvuru yapıldı' Bakan Ersoy: 'Türkiye burslarına bu yıl 171 farklı ülkeden 165 bin 691 başvuru yapıldı'
Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel 'Şirketim Beni Seviyor' - Son Dakika

Bu haber Bültenler tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Bültenler tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Bültenler kurumudur.

Advertisement