"Şirketim Beni Seviyor" - Son Dakika

"Şirketim Beni Seviyor"

05.06.2017 10:47

S Konsept Danışmanlık, şirket çalışanlarına yönelik Türkiye'nin ilk ve tek Psikolojik Danışmanlık Sigorta Projesi "Şirketim Beni Seviyor"u hayata geçirdi.

Türkiye'de çalışan mutsuzluğunun önüne geçerek iş verimliliğini arttırmayı hedefleyen proje ile bireylerin iş yaşamını etkileyen sorunlarının şirket desteği ve psikolog uzman kadrolar tarafından çözülmesi, kurum çalışanlarının iş motivasyonun arttırılması amaçlanıyor.

TÜRKİYE'DE ÇALIŞANLARIN YÜZDE 85'İ MUTSUZ

Çalışan Memnuniyeti anketiyle iş yaşamının dünya çapındaki mutluluk kaydını tutan Gallup'un verilerine göre, Türkiye'de çalışanların yüzde 85'i mutsuz. Mutsuz çalışanların ise Türk ekonomisine yıllık zararının 50- 60 milyar TL olduğu düşünülüyor. Üstelik mutsuzluk kurum içerisinde bir virüs gibi yayılıyor, mutsuz bir çalışan, yeni mutsuz çalışanlar yaratıyor. Dale Carnegie Enstitüsünün yaptığı bir çalışma mutsuz çalışanların işlerine bağlılık duymadığını da gösteriyor. Ankete göre çalışanları en çok yönetici ve iş arkadaşlarıyla olan ilişki mutsuz ediyor (27%) . Bunu maaş beklentisinin karşılanmaması ve kariyer olanaklarının sınırlı olması izliyor.

S Konsept Danışmanlığın 550 kurum çalışanı arasında düzenlediği ankete göre çalışanların iş arkadaşlarıyla iletişimsizlik yaşama sorunu (27%) . Bunu maaş beklentisinin karşılanmaması, kariyer olanaklarının sınırlı olması ve yeterince takdir görememe izliyor. Çalışanların aile ilişkilerinde yaşadıkları mutsuzluk da, iş başarılarını etkileyen önemli bir faktör olarak göze çarpıyor. (32%)

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel 'Şirketim Beni Seviyor' - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika: İYİ Parti milletvekili Ümit Özdağ, FETÖ sözleri nedeniyle disipline sevk edildi Koronavirüse yakalandığını açıklayan Irmak Ünal'ın göğüs dekoltesi dikkat çekti Nice'teki bıçaklı saldırı sonrası Fransa'da terörle mücadele planı "acil saldırı" seviyesine çıkarıldı Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a 'çanta' yanıtı: Yüreğin varsa beraber tartışalım Kanada'nın silah ambargosu sonrası SİHA'lar için harekete mi geçildi? Bayraktar'dan dikkat çeken paylaşım Son Dakika: Türkiye'den Fransa'daki bıçaklı saldırıya ilişkin art arda açıklamalar: Şiddetle kınıyoruz Bu acıya yürek dayanmaz! Evde çıkan yangında kardeşler mahsur kaldı, 8 aylık bebek kurtarılamadı Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Hajiyev: Karabağ'ın sözde Savunma Bakanı Celal Harutyunyan cehenneme gönderildi