Sivas Belediyespor'dan Bucaspor'a Büyük Tepki - Son Dakika

Sivas Belediyespor'dan Bucaspor'a Büyük Tepki

18.10.2016 16:30
Sivas Belediyespor'dan Bucaspor'a Büyük Tepki

SPOR Toto 2'nci Lig'de mücadele eden Sivas Belediyespor'un Başkanı Turhan Tunahan, Bucaspor maçında Erkan'ın attığı beraberlik golünün fair play'e aykırı olduğunu belirtti, "Bucaspor özür dilemeli" dedi.

SPOR Toto 2'nci Lig'de mücadele eden Sivas Belediye spor'un Başkanı Turhan Tunahan, Bucaspor maçında Erkan'ın attığı beraberlik golünün fair play'e aykırı olduğunu belirtti, "Bucaspor özür dilemeli" dedi.

Sivas Belediyespor Başkanı Tunahan, teknik direktör Mustafa Çapanoğlu ve kaptan Ozan Kılıçoğlu,ş Sivas Belediyesi Sosyal Tesisleri'nde basın toplantısı düzenledi. Başkan Tunahan, etik olmayan ve spor ahlakına uygun olmayan hiçbir olay içinde olmadığını belirtti, şöyle konuştu:

"Biz sporcu arkadaşlarımızın, centilmenlik ve sportmenlik dahilinde hareket etmesini isteyen bir kulübüz. Buca maçında yaşanan bir olay var. Rakibin vurduğu topun hakemin göğsüne denk gelmesi hakemin orada kıvranması ve hocamızın talimatıyla kaptanımız topu taca attı. Devamında herkesin beklentisi topun tekrar bize atılması ve oyunun öyle başlamasıydı. Ama Bucaspor bu centilmenliği, bu cesareti ve yürekliliği gösterememiştir. Sahadaki gençler belki o ambiyansın içinde bu hassasiyeti gösterememiş olabilir ama kenardaki teknik yönetim olsun, yöneticiler olsun bu hassasiyeti göstermeliydiler."

"ÖZÜR BEKLİYORUZ"

Bucaspor'un Süper Lig tecrübesi yaşamış bir kulüp olduğunu belirten Başkan Tunahan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bucaspor'un başkanını tanıyamadım. Gittiğimizde orada muhatap bulamadık. İlk yarının sonunda gol oluyor en azından onun talimatını verip, (Bir golde siz yiyin böyle olmaz) diyemiyorsun. Biz bunu da beklemiyoruz ama bir özür borçlular."

Teknik direktör Çapanoğlu ise şöyle konuştu:

"Hakeme top geldiğinde hakem yerde kıvranırken kaptanla aynı şeyi düşündük. Ben yandan (atın) dediğimde top Abrurrahman'a geliyordu (bırak) dedim. Sonra kaptan ayağının dışıyla topu dışarı attı. O sırada hepimiz topu bize atmasını beklerken Erkan'a attılar o da gitti golü attı. Biz saygılı bir duruş sergiledik ama karşıdan da aynı saygıyı bekliyorduk göremedik. İnanılmaz yanlış yaptılar."

GOLDEN SONRA ORTALIK KARIŞTI

Sivas Belediyespor, pazar günü oynanan karşılaşmanın 16'ıncı dakikasında Ozan Kılıçoğlu'nun penaltı golüyle öne geçti. Daha sonra Bucaspor, 45+1'inci dakikada Erkan'ın golüyle beraberliği yakaladı ancak golün ardından ortalık karıştı. Erkan'ın kaleye gönderdiği sert top hakem Gürel Uzuner'in göğsüne çarptı. Hakem Uzuner bir süre sendeleyince Sivas Belediyesporlu Ozan topu taca attı. Sonrasında Emre'nin kullandığı taçta Abdullah'ın ortaladığı topa Erkan dokundu ve skor 1-1 oldu. Golden sonra Sivas Belediyesporlu futbolcular fair play gereği topun kendilerine verilmesi gerektiğini ileri sürerek Bucasporlular'a tepki gösterdi.

- Sivas

Sivas Belediyespor'dan Bucaspor'a Büyük Tepki
Sivas Belediyespor'dan Bucaspor'a Büyük Tepki
Sivas Belediyespor'dan Bucaspor'a Büyük Tepki

YORUMLAR
500
Sivas'ta sosyal medyadan dolandırıcılık yaptıkları iddiasıyla 5 zanlı tutuklandı Sivas'ta sosyal medyadan dolandırıcılık yaptıkları iddiasıyla 5 zanlı tutuklandı Koyulhisar'da Dumanlıca türbesinin çevresinde mesire alanı oluşturulacak Koyulhisar'da Dumanlıca türbesinin çevresinde mesire alanı oluşturulacak Sivas'ta akıllı teknolojiler, yapay zeka ve tematik robot yarışmaları başladı Sivas'ta akıllı teknolojiler, yapay zeka ve tematik robot yarışmaları başladı
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Sivas Belediyespor'dan Bucaspor'a Büyük Tepki - Son Dakika


Advertisement