Son Dakika Haberleri: Skandal sünnet düğününe dava açıldı: Dansözler ve çocuğun ailesine 6 aydan 10 yıla kadar hapis isteniyor

Skandal sünnet düğününe dava açıldı: Dansözler ve çocuğun ailesine 6 aydan 10 yıla kadar hapis isteniyor

26 gün önce

İzmir'de bir sünnet düğününde çocukların önünde twerk dansı yaptığı için haklarında soruşturma başlatılan üç dansöz ile birlikte toplam 6 kişi hakkında "Çocuğun Cinsel İstismarı" ve "Hayasızca Hareket" suçlarından iddianame hazırlandı. Sanıklar 6 aydan 10 yıla kadar hapis istemiyle yargılanacak.

İzmir'de yaşanan ve sosyal medyada paylaşıldıktan sonra büyük tepki çeken sünnet düğününe ilişkin görüntülerle ilgili soruşturma tamamlandı. Soruşturma sonunda babası, annesi, amcası ve videoda twerk dansı yaptığı görülen üç dansöz ile birlikte toplam 6 kişi hakkında dava açıldı.

Sanıklar hakkında "Çocuğun Cinsel İstismarı" ve "Hayasızca Hareket" suçlarından 6 aydan 10 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

GÖRÜNTÜLER SOSYAL MEDYADA TEPKİYE NEDEN OLDU

İzmir'in Menderes ilçesinde gerçekleşen 7 yaşındaki bir çocuğun sünnet düğününde yer alan görüntüler sosyal medyada olay oldu. Düğünde sahneye çıkan dansözlerin twerk dansı yaptığı görüntülerin yer aldığı videonun sosyal medyada paylaşılmasının ardından sosyal medyada büyük tepkilere neden olan sünnet düğününe ilişkin soruşturma tamamlandı.

6 KİŞİ HAKKINDA DAVA AÇILDI

İzmir Menderes Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianame ile skandal görüntülerinin sosyal medyada yayımlanmasının ardından gözaltına alınan ve ifadelerinin ardından serbest bırakılan 7 yaşındaki çocuğun babası F.K., annesi T.K, amcası H.K.'nin "Aile Hukukundan Kaynaklanan Yükümlülüğün İhlali" suçundan, videoda görülen dansçı G.K. ile 2 dansçı arkadaşının ise "Çocuğun Cinsel İstismarı" ve "Hayasızca Hareket" suçlarından cezalandırılması istendi.

KANUN MADDESİ NE DİYOR?

Hayasızca hareketler suçu Türk Ceza Kanunu Genel Ahlaka Karşı Suçlar başlığı altında 225. Maddede "Alenen teşhircilik yapan kişi, altı aydan bir yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır." şeklinde düzenlemiştir.

Çocuğun Cinsel İstismarı suçlaması ise TCK md.103/1'e göre mağdurun on iki yaşını tamamlamamış olması halinde (basit cinsel istismar durumunda) 10 yıldan, sarkıntılık durumunda 5 yıldan az olamaz.

Skandal sünnet düğününe dava açıldı: Dansözler ve çocuğun ailesine 6 aydan 10 yıla kadar hapis isteniyor
Haber Yayın Tarihi: 18.10.2019 12:51 Kaynak: İHA

YORUMLAR


Meraklı vatandaşlar, cesedi görmek için demirlere tırmandılar
A Milli Takım İzlanda'da saatlerce beklerken, İzlanda Milli Takımı beklemeden İstanbul Havalimanı'ndan geçti Beton mikserinin altında kalan babasının cansız bedenine sarılıp ağladı