Somali'de 5 din adamı silahlı saldırıda hayatını kaybetti - Son Dakika

Somali'de 5 din adamı silahlı saldırıda hayatını kaybetti

Somali'nin güneyinde 5 din adamı Kur'an-ı Kerim okudukları sırada silahlı bir kişinin saldırısına uğrayarak yaşamını yitirdi.

Somali'de 5 din adamı silahlı saldırıda hayatını kaybetti, System.String[]

Somali'nin güneyinde 5 din adamı Kur'an-ı Kerim okudukları sırada silahlı bir kişinin saldırısına uğrayarak yaşamını yitirdi.

Son bir haftada din adamlarına karşı düzenlenen ikinci saldırı olan hadise, ülkenin Orta Şabella bölgesinin Rage Ele kasabasında meydana geldi.

Adale Bölgesi Komiseri Muse Geney, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, yaşananları doğrulayarak saldırının intikam nedeniyle gerçekleştirildiği bilgisine ulaştıklarını, masum sivillerin öldürülmesinin korkunç ve kabul edilemez olduğunu ifade etti.

Orta Şabella'daki polis memuru Ali Nur Hasan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ayrıca olayda yaralanan çok sayıda medrese hocasının bölgedeki hastaneye kaldırıldığını belirtti.

Ülkenin Güney Batı eyaletinin Huddur ilçesi kırsalında salı günü hatim duası için toplanan medrese hocaları hedef alınmış, yola döşenen mayının patlatılması sonucu 6 kişi hayatını kaybetmişti.

Haber Yayın Tarihi: 17.09.2020 15:05 - Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Somali'de 5 din adamı silahlı saldırıda hayatını kaybetti - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Akıllara durgunluk veren olay! Borcuna karşılık eşini teminat olarak verdi, borcunu ödedi eşi geri gelmedi "Selefi dernekler silahlanıyor" soruşturmasında ifade veren Cübbeli Ahmet, Emniyet'te isim vermedi Başarılı bir aşının yaygın kullanımına kadar koronavirüse bağlı ölümler 2 milyona ulaşabilir Bu kadarını kimse beklemiyordu! Çöp biriktirdiği evden 169 bin lira kağıt ve madeni para çıktı Kapısına çöp bırakanları caydırmak için duvarına "Beddua ederim, koronavirüs olursun" yazdı, bir daha kimse çöp atmadı MasterChef yarışmacısı Walison Fonseca'nın eşi Melisa Pınar, pozlarıyla gündem oldu Ekip otosunda ilişkiye giren polisler meslekten ihraç edildi Talihsiz çiftçi, ürünlerinin yanmasını gözyaşı dökerek izledi