Son dakika gündem: Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nde isyancı saldırısında 3 asker öldü - Son Dakika

Son dakika gündem: Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nde isyancı saldırısında 3 asker öldü

19.01.2022 13:07
Son dakika gündem: Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nde isyancı saldırısında 3 asker öldü

Son dakika haberler... Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nin doğusunda Güney-Kivu eyaletinde isyancıların düzenlediği saldırıda 3 asker hayatını kaybetti.

Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nin doğusunda Güney-Kivu eyaletinde isyancıların düzenlediği saldırıda 3 asker hayatını kaybetti.

Ulusal basındaki haberlere göre, Güney-Kivu eyaletinin Uvira şehrinde "Mai Mai Kata Katanga" isyancı grubu yaklaşık 100 üyesiyle saldırı düzenledi.

Saldırıda 3 asker hayatını kaybetti, 2 sivil ağır yaralandı.

Gedeon Kyungu Mutanga liderliğindeki ayrılıkçı grup Mai Mai Kata Katanga, ülkenin en zengin eyaleti olan Katanga'nın bağımsızlığı için savaşıyor.

Ülkenin Ruanda, Uganda ve Burundi sınırının bulunduğu doğusu, 20 yıldır altın ve kobalt gibi madenlerin kontrolünü sağlamaya çalışan silahlı grupların saldırıları ve çatışmalarına sahne oluyor. Silahlı grupların saldırısında binlerce sivil yaşamını yitirdi.

YORUMLAR
500
ABD'nin hava saldırısında ailesini kaybeden Afgan kız, yaşadığı travmayı atlatamıyor ABD'nin hava saldırısında ailesini kaybeden Afgan kız, yaşadığı travmayı atlatamıyor Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Saraybosna'da 500 yıllık geleneğe göre ezan okudu Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Saraybosna'da 500 yıllık geleneğe göre ezan okudu İran'ın güneydoğusunda bir binbaşı aracına düzenlenen saldırıda hayatını kaybetti İran'ın güneydoğusunda bir binbaşı aracına düzenlenen saldırıda hayatını kaybetti
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Son dakika gündem: Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nde isyancı saldırısında 3 asker öldü - Son Dakika


Advertisement