Doktor belediye başkanı salgına karşı halkı anonsla uyardı - Son Dakika
Güncel

Doktor belediye başkanı salgına karşı halkı anonsla uyardı

Acıpayam Belediye Başkanı Hulusi Şevkan, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı vatandaşları yaptığı anonslarla ikaz etti.

17.11.2020 17:09  Güncelleme: 18:19
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Acıpayam Belediye Başkanı Hulusi Şevkan, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı vatandaşları yaptığı anonslarla ikaz etti.

Aynı zamanda doktor olan Şevkan, son günlerde ilçede ve bağlı mahallelerde salgının artış göstermesi üzerine halka virüse karşı kendilerini koruma konusunda çağrıda bulundu, belediye hoparlörlerinden ve zabıta araçlarından anons yapmaya başladı.

Vatandaşlara sosyal mesafe, maske ve temizlik kurallarına uymaları tavsiyesinde bulunan Şevkan, anonsta şunları söyledi:

"Beni başkanınız olarak değil hekim bir kardeşiniz olarak dinleyin lütfen. Salgın baştan beri söylediğimiz tehlikeli ve korkutucu boyutlara hızla gelmektedir. Daha da korkutucu sonuçlar yaşamamak için lütfen bizi can kulağıyla dinleyin. Hastalık tüm dünyada olduğu gibi ilçemizde hızla yayılmaktadır. Hastanelerimiz doludur. Lütfen maskesiz evden dışarı çıkmayın. Komşu gezmelerinde lütfen maskesiz, aynı oda ve evde bulunmayın. Maske çok önemli."

Daha sonra AA muhabirine açıklamalarda bulunan Şevkan, koronavirüsten korunmanın kendi ellerinde olduğunu ifade etti.

Belirtilen kurallara uyulması gerektiğinin altını çizen Şevkan, "Halkımızı bu belanın içinden kurtarmamız gerekiyor. Vatandaşlarımızı uyarmak için sürekli anons yapıyorum. Benim bu taşıdığım kaygıyı vatandaş taşısa evinden çıkmazdı." diye konuştu.

Doktor belediye başkanı salgına karşı halkı anonsla uyardı
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Doktor belediye başkanı salgına karşı halkı anonsla uyardı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Yemen'de Gıda Güvenliği Krizi: Hanelerin Yarısı Yeterli Gıdaya Ulaşamıyor
  17:05 Yemen'de Gıda Güvenliği Krizi: Hanelerin Yarısı Yeterli Gıdaya Ulaşamıyor

  Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı tarafından yapılan bir değerlendirmeye göre, Yemen'deki hanelerin yarısından fazlası yeterli gıdaya erişememektedir. Bu durumun temel nedeni, Husi grubu tarafından kontrol edilen bölgelerde insani yardımların askıya alınmasıdır.

 • Gazze'deki İnsan Hakları Durumu Çatışmaların Sona Erdirilmesini Gerektiriyor
  17:05 Gazze'deki İnsan Hakları Durumu Çatışmaların Sona Erdirilmesini Gerektiriyor

  Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Yüksek Komiseri Volker Türk, Gazze'de giderek kötüleşen insan hakları durumunun bölgede çatışmaların sona erdirilmesini gerektirdiğini belirtti. Türk, binlerce çocuğun öksüz ya da yetim kaldığını ve daha fazla çocuğun da fiziksel ve duygusal travmanın izlerini ömür boyu taşıyacağını ifade etti.

 • Kastamonu Üniversitesi'nde Hasan Rıza Paşa Paneli Düzenlendi
  17:05 Kastamonu Üniversitesi'nde Hasan Rıza Paşa Paneli Düzenlendi

  Kastamonu Üniversitesi'nde düzenlenen panelde, İşkodra Kahramanı Hasan Rıza Paşa anıldı. Panelde, Hasan Rıza Paşa'nın hayatı, kahramanlık kavramı ve Balkan Savaşları hakkında bilgiler paylaşıldı. Panelde konuşan konuşmacılar, Hasan Rıza Paşa'nın İşkodra savunmasındaki rolünü vurgulayarak, gençlerin tarihiyle, kültürüyle barışık yetişmesinin önemine dikkat çekti.

 • Erdoğan: Uluslararası toplum, Filistin devletinin kurulmasıyla borcunu ödeyebilir
  17:04 Erdoğan: Uluslararası toplum, Filistin devletinin kurulmasıyla borcunu ödeyebilir

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Antalya Diplomasi Forumu'nda yaptığı konuşmada, uluslararası toplumun Filistin devletinin kurulmasıyla Filistin halkına olan borcunu ödeyebileceğini belirtti. Erdoğan ayrıca, 21. yüzyılın bir buhranlar çağına döndüğünü ve Türkiye'nin aktif, dirayetli ve vicdanlı bir güç olarak öne çıktığını vurguladı.

 • Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç Felahiye'de Projelerin Temel Atma Törenine Katıldı
  17:04 Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç Felahiye'de Projelerin Temel Atma Törenine Katıldı

  Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Felahiye'de gerçekleşen toplu temel atma törenine katıldı. Törende Atatürk İlköğretim Okulu İnşaatı, Büyüktoraman Çok Amaçlı Sosyal Tesis, arıtma tesisi ve kolektör hattı projeleri hakkında konuşmalar yapıldı.

 • CHP İlçe Örgütü'ne toplu katılımlar ve geri dönüşler yaşanıyor
  17:02 CHP İlçe Örgütü'ne toplu katılımlar ve geri dönüşler yaşanıyor

  Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, CHP İlçe Örgütü'ne toplu katılımların ve geri dönüşlerin sevindirici olduğunu belirtti. Günel, herkese kapılarının açık olduğunu ve saygıyla karşıladıklarını söyledi.

 • Almus Kaymakamı, yangında evi yanan vatandaşı ziyaret etti
  16:57 Almus Kaymakamı, yangında evi yanan vatandaşı ziyaret etti

  Tokat'ın Almus ilçesinde dün çıkan yangında evi kullanılmaz hale gelen Sait Azman'a Almus Kaymakamı Emre Çömen ziyarette bulundu. Azman ve eşi, köyde bulunan kamuya ait lojmana yerleştirildi ve barınma sorunu çözülene kadar burada kalacak. Sosyal Yardımlaşma Vakfı, vatandaşın ihtiyaçlarını karşılayacak.

 • Isparta'da otobüs şoförü yerde yatan köpeği otobüsle veterinere yetiştirdi...O anlar kamerada
  16:56 Isparta'da otobüs şoförü yerde yatan köpeği otobüsle veterinere yetiştirdi...O anlar kamerada

  Isparta'da yerde baygın şekilde yatan köpeği gören otobüs şoförü, otobüsüne aldığı köpeği veterinere yetiştirdi. O anlar otobüsün içerisinde bulunan güvenlik kamerasına yansıdı. Olay sonrası konuşan şoför Korkmaz 'Her canlı önemlidir. Veterinere yetiştirip canını kurtardığım için çok mutluyum' dedi.

 • Tokat Almus'ta Yeni Hükümet Konağı İnşaatı Başladı
  16:56 Tokat Almus'ta Yeni Hükümet Konağı İnşaatı Başladı

  Almus ilçesinde yaklaşık 2 yıl önce yıkılan Hükümet Konağı'nın inşaatına bodrum artı 3 kat olarak başlandı. İnşaatın bitirme süresi 500 gün olarak belirlendi. Almus Kaymakamı Emre Çömen, hükümet konağının yakın bir zamanda tamamlanarak halkın hizmetine açılacağını belirtti.


Advertisement