Son dakika haber... İletmen, 70 milyon TL değerleme üzerinden 4.4 milyon TL yeni yatırım aldı - Son Dakika

Son dakika haber... İletmen, 70 milyon TL değerleme üzerinden 4.4 milyon TL yeni yatırım aldı

04.01.2022 15:25
Son dakika haber... İletmen, 70 milyon TL değerleme üzerinden 4.4 milyon TL yeni yatırım aldı

Son dakika gelişmesine göre Yeni nesil mikro lojistik servis hizmeti sunan İletmen, Kuveyt Türk'ün yüzde 100 iştiraki KT Portföy'ün öncülüğünde gerçekleştirilen yatırım turunda, 70 milyon TL değerleme üzerinden 4.4 milyon TL tutarında yeni bir yatırım aldı.

Yeni nesil mikro lojistik servis hizmeti sunan İletmen, Kuveyt Türk'ün yüzde 100 iştiraki KT Portföy'ün öncülüğünde gerçekleştirilen yatırım turunda, 70 milyon TL değerleme üzerinden 4.4 milyon TL tutarında yeni bir yatırım aldı.

Kuveyt Türk'ten yapılan açıklamaya göre, 2016'da kurulan ve yıllık 12 milyon TL ciroya ulaşan yeni nesil mikro lojistik girişimi İletmen, yeni bir yatırım aldı. Şirket, 70 milyon TL değerleme üzerinden 4.4 milyon TL tutarında destek aldı. Bugüne kadar 2 milyona yakın iletim gerçekleştiren İletmen, aldığı yeni yatırımla büyümeye devam edecek.

Kuveyt Türk'ün yüzde 100 iştiraki KT Portföy'ün kurucusu ve yöneticisi olduğu Lonca GSYF öncülüğünde gerçekleştirilen yeni köprü yatırım turuna, Hedef Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı, Halis Petrol, Keiretsu Forum Türkiye ve bireysel melek yatırımcılar katıldı.

Yeni sektörlerde akıllı teslimat yapacak

Restoran, market ve tüm esnafın teslimatını yapan İletmen, geliştirdiği iş modeliyle e-ticaret lojistik şirketlerin de son kullanıcıya teslimatlarını gerçekleştiriyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen İletmen Kurucu Ortağı Özgür Duruöz, "Başta KT Portföy Lonca GSYF, Hedef Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı ve Keiretsu Forum Türkiye olmak üzere birçok melek yatırımcıdan aldığımız yeni köprü yatırımla işimizi yazılım odaklı büyütecek ve sistemimizi farklı sektörler için uygulanabilir hale getireceğiz. Yaptığımız iletim işlerinin hayatı nasıl değiştirdiğini, hatta tedarik zincirini nasıl farklılaştırdığını hep birlikte göreceğiz. Türkiye'nin önde gelen şirketleriyle iş birliği içindeyiz. Danışma kurulumuzda yer alan ülkemizin kıymetli iş insanları, profesyonelleri ve akademisyenleriyle istişare ederek yeni kararlar alıyor ve bilinçli şekilde ilerliyoruz." ifadelerini kullandı.

"İletmen'e katkı vermekten dolayı mutluyuz"

KT Portföy Yönetimi Genel Müdürü Hamit Kütük ise "İletmen'e, yönettiğimiz Teknogirişim GSYF ile daha önce yatırım yapmıştık. Yeni kurduğumuz Lonca GSYF ile teknoloji odaklı ölçeklenebilir şirketlere erken aşama ve sonrasında büyüme sermayesi yatırımları yapmayı planlıyoruz. İletmen'in yenilikçi iş modeli ve kullandığı teknolojilerle mikro lojistik sektöründe öncü bir rol üstleneceğine inanıyoruz. Yeni köprü yatırım turuna diğer eş yatırımcılarla birlikte katılarak, İletmen'in büyümesine destek vermekten ve bu sektörün gelişimine katkı sağlamaktan mutluluk duyuyoruz." açıklamasında bulundu.

Açıklamaya göre ayrıca, Kuveyt Türk'ün yüzde 100 iştiraki KT Portföy tarafından kurulan ve yönetilen Lonca Girişim Sermayesi Yatırım Fonu, teknoloji odaklı ölçeklenebilir girişimlere erken ve büyüme aşaması yatırımları yapmaya devam ediyor. Lonca GSYF, Lonca Girişimcilik Merkezi ile ekosistemdeki diğer kuluçka merkezleri ve sektörün diğer katılımcılarıyla yakın iş birliği yaparak faaliyetlerini sürdürüyor.

YORUMLAR
500
Bakan Özer: 'Sakarya'nın eğitim yatırımlarını 1 milyar 638 milyona çıkarttık' Bakan Özer: 'Sakarya'nın eğitim yatırımlarını 1 milyar 638 milyona çıkarttık' Aztek Teknoloji'nin halka arzında talep toplama başlıyor Aztek Teknoloji'nin halka arzında talep toplama başlıyor
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Son dakika haber... İletmen, 70 milyon TL değerleme üzerinden 4.4 milyon TL yeni yatırım aldı - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement