Kadın avukat şiddet gören müvekkilinin kayınpederi tarafından darbedildi - Son Dakika

Kadın avukat şiddet gören müvekkilinin kayınpederi tarafından darbedildi

Antalya'da şiddet gördüğü için boşanma davası açan kadının avukatı Bengisu Başak Okuyan, mahkeme bitiminde müvekkilinin kayınpederi tarafından darbedildi. Yaşanan olay güvenlik kameralarıyla anbean kaydedildi. Kayınpeder tutuklanırken, Av. Okuyan 'müvekkilini savunmaya devam edeceğini' söyledi.

Antalya'da şiddet gördüğü gerekçesiyle boşanma davası açan kadının avukatı olan Bengisu Başak Okuyan, duruşma sonrası müvekkilinin kayınpederi S.B. (77), tarafından darbedildi. Tutuklanan S.B., tutuklandığı karakolda hiçbir müdahale olmamasına rağmen kendini yerlere attı. Av. Okuyan ise müvekkilini sonuna kadar savunacağını söyledi.

Antalya Barosu'na kayıtlı 27 yaşındaki avukat Okuyan, eşi tarafından şiddet gördüğü gerekçesiyle boşanma davası açan kadının avukatı olarak 4. Aile Mahkemesindeki duruşmaya katıldı.

AVUKATA TOKAT ATMAYA BAŞLADI

Duruşma sonunda müvekkilinin kayınpederi S.B. (77), adliye koridorunda Av. Okuyan'a tokat atmaya başladı.

Çevredeki avukat ve vatandaşların araya girmesiyle S.B, olay yerinden uzaklaştırıldı. Av. Okuyan'ın şikayeti üzerine S.B. gözaltına alındı.

İşlemlerinin ardından S.B. çıkarıldığı sulh ceza hakimliğince tutuklandı. Tutukluluğa yapılan itiraz üzerine S.B, bir süre sonra serbest bırakıldı. Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, S.B. hakkında 'kişinin kamu görevini yerine getirirken basit yaralanması' suçundan 4 aydan 1 yıl 6 aya kadar hapisle cezalandırılması talep edildi.

KENDİ KENDİNİ YERE ATTI

Okuyan'ın adliye koridorunda darbedilmesi ve sanığın gözaltı sırasında polisin hiçbir müdahalesi olmamasına rağmen kendini yere atması güvenlik kamerasına yansıdı.

"MÜVEKKİLİMİ DAHA GÜÇLÜ SAVUNMAK İÇİN ELİMDEN GELENİ YAPACAĞIM"

Av. Okuyan, AA muhabirine, şiddet mağduru olan kadın müvekkilinin yaşadığı korkudan dolayı duruşmalara katılamadığını söyledi.

Daha önceki duruşmalarda da küçük tartışmalar yaşandığını aktaran Okuyan, şunları söyledi:

"Şiddet gören bir kadının avukatıyken şiddet gören müşteki durumuna düşmek gerçekten acı verici. Mesleğim dolayısıyla henüz cübbem üzerimdeyken, şiddet gören kadını korumaya çalışırken, şiddete maruz kaldım. Biz şiddet mağdurları değil, şiddeti uygulayanlar utanmalı. Önceki duruşmalarda da sanık ve oğlunun tehdit, hakaretleri nedeniyle başka bir dava da sürüyor. Bundan sonraki süreçte müvekkilimi daha güçlü savunmak için elimden geleni yapacağım."

Müşteki Okuyan'ın avukatı Ersun Yıldız ise avukat meslektaşının şiddete uğramasının kendilerini çok üzdüğünü, mücadeleye devam edeceklerini kaydetti.

Kadın avukat şiddet gören müvekkilinin kayınpederi tarafından darbedildi
Kadın avukat şiddet gören müvekkilinin kayınpederi tarafından darbedildi
Kadın avukat şiddet gören müvekkilinin kayınpederi tarafından darbedildi
Kadın avukat şiddet gören müvekkilinin kayınpederi tarafından darbedildi

Haber Yayın Tarihi: 11.08.2020 12:18 - Kaynak: AA

Son Dakika 3. Sayfa Kadın avukat şiddet gören müvekkilinin kayınpederi tarafından darbedildi - Son Dakika

YORUMLAR (7)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Ermenistan çatışma bölgesine yabancı ülkelerden terörist ve paralı askerler getirdi Irak'ın Erbil kentinde ABD askerlerinin olduğu bölgeye roketli saldırı Galatasaray'ın Faslı yıldızı Younes Belhanda, Nice ile anlaştı Babasını baltayla öldürdü, savunmasında "Babanı öldür' diye sesler duydum" dedi Oyuncu Damla Ersubaşı, boşanır boşanmaz imajını değiştirdi RTÜK, Esra Erol'un programındaki yasak aşk olayının ardından ATV'ye idari para cezası verdi Azerbaycan, Ermenistan askerlerinin havaya uçurulduğu anı paylaştı Talihsiz vatandaş, metrelerce yüksekten apartmanın önüne böyle düştü