Son dakika haberi: Dünyada en fazla "çocuk asker" Batı ve Orta Afrika ülkelerinde bulunuyor - Son Dakika

Son dakika haberi: Dünyada en fazla "çocuk asker" Batı ve Orta Afrika ülkelerinde bulunuyor

23.11.2021 16:08
Son dakika haberi: Dünyada en fazla "çocuk asker" Batı ve Orta Afrika ülkelerinde bulunuyor

Son dakika gelişmesine göre Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF), dünyada en fazla "çocuk askerin" Batı ve Orta Afrika ülkelerinde olduğunu açıkladı.

Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF), dünyada en fazla "çocuk askerin" Batı ve Orta Afrika ülkelerinde olduğunu açıkladı.

UNICEF Batı ve Orta Afrika Bölge Direktörü Marie-Pierre Poirier, basına yaptığı açıklamada, söz konusu bölgelerde çocukların hükümet güçleri ve silahlı guruplar tarafından çatışmalara dahil edildiğine dikkati çekti.

Poirier, durumun endişe verici olduğunu belirterek, son 5 yılda silahlı çatışmalara dahil edilen çocuk sayısının da arttığını kaydetti.

Son 5 yılda 21 bin çocuğun çatışmalara sokulduğu bilgisini paylaşan Poirier, 2 binden fazla çocuğun da cinsel şiddete maruz kaldığını ifade etti.

Poirier, 3 bin 500'den fazla çocuğun kaçırıldığını ve bu rakamla bölgenin dünyada ikinci sırada yer aldığını vurguladı.

Çatışmalar nedeniyle çocukların en fazla etkilendiği ülkeler arasında Burkina Faso, Kamerun, Çad, Kongo, Mali, Moritanya ve Nijer bulunuyor.

YORUMLAR
500
İran'da en az 19 kişinin ölümüne yol açan iş merkezinin çökmesi protesto edildi İran'da en az 19 kişinin ölümüne yol açan iş merkezinin çökmesi protesto edildi Dünya Sağlık Asamblesi'nde Rusya'ya 'sağlık merkezlerine saldırıları durdurma' çağrısı yapıldı Dünya Sağlık Asamblesi'nde Rusya'ya 'sağlık merkezlerine saldırıları durdurma' çağrısı yapıldı BM: Yemen hükümeti ve Husiler, Taiz'e giden yolların açılması için müzakerelere başladı BM: Yemen hükümeti ve Husiler, Taiz'e giden yolların açılması için müzakerelere başladı
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Son dakika haberi: Dünyada en fazla 'çocuk asker' Batı ve Orta Afrika ülkelerinde bulunuyor - Son Dakika


Advertisement