Milletvekilleri pazartesi günü aşı olacak mı? TBMM Başkanı Şentop, iddiaları yanıtladı - Son Dakika

Milletvekilleri pazartesi günü aşı olacak mı? TBMM Başkanı Şentop, iddiaları yanıtladı

27.01.2021 09:31
Milletvekilleri pazartesi günü aşı olacak mı? TBMM Başkanı Şentop, iddiaları yanıtladı, System.String[]

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop, milletvekillerine pazartesi gününden itibaren koronavirüs aşısı yapılacağı iddiasıyla ilgili, "Külliyen uydurmadır; asılsızdır. Milletvekilleri için bir planlama yoktur" dedi.

14 Ocak'ta ülke genelinde öncelik sıralamasına göre başlayan koronavirüs aşılama uygulaması ile ilgili gündemi karıştıran bir iddia ortaya atıldı. Buna göre milletvekillerinin, pazartesi gününden itibaren aşı olacağı öne sürüldü.

"ASILSIZDIR"

Meclis Başkanı Şentop ise Twitter hesabından yaptığı açıklama ile iddiaları yalanlayarak şu ifadelere yer verdi: "TBMM'nin Sağlık Bakanlığı ile protokol yaptığı ve pazartesi gününden itibaren milletvekillerine aşı yapılacağına dair haberler, külliyen uydurmadır; asılsızdır. Sağlık Bakanlığı ile yapılmış bir protokol yoktur; aşı yapılması konusunda milletvekilleri için bir planlama yoktur" ifadelerini kullandı.

TBMM Başkanı Şentop: Milletvekillerine aşı yapılacağı iddiası külliyen yalandır
Milletvekilleri pazartesi günü aşı olacak mı? TBMM Başkanı Şentop, iddiaları yanıtladı

Kaynak: DHA

Son Dakika Politika Milletvekilleri pazartesi günü aşı olacak mı? TBMM Başkanı Şentop, iddiaları yanıtladı - Son Dakika


Son Dakika

Berrak Tüzünataç ile Uraz Kaygılaroğlu aşk yaşadıkları iddiasıyla gündeme geldi Bursaspor, 2-0 geriye düştüğü maçta Akhisarspor'u 3-2 mağlup etti Trabzon'da haftanın dev maçı başladı! Canlı anlatım İbrahim Tatlıses sevgilisi Gülçin Karakaya ile evlilik kararı aldı Maltepe Belediyesi işçilerle anlaştı, net ücret 4 bin 700 lira oldu Dövüş horozu sahibinin ölümüne neden oldu Bakan Selçuk'tan 'özür' paylaşımı: Vaka artışı yeniden değerlendirme zorunluluğunu doğurmuştur Hevesle internetten beğenip otomobil satın alan kadın hayatının şokunu yaşadı! Her şey çıkan beyaz dumanla başladı