Son Dakika Haberleri: Rusya'dan, Vize Kolaylığı: İş Adamı ve Resmi Pasaportluların Vizesi Kaldırılıyor

Rusya'dan, Vize Kolaylığı: İş Adamı ve Resmi Pasaportluların Vizesi Kaldırılıyor

7 ay önce

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 10. Büyükelçiler Konferansı'nda konuştu. Çavuşoğlu, Rusya'nın Türkiye'ye vize kolaylığına ilişkin "İş adamı ve resmi pasaportluların vizesi kaldırılıyor." dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 10. Büyükelçiler Konferansı kapsamında Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından verilen akşam yemeğinde büyükelçilere hitap etti. Çavuşoğlu, dün Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile yaptığı görüşmede, Türk vatandaşlarına uygulanan vizelerin kaldırılması ile Suriye ve İdlib konularının ele alındığını ifade etti.

"BAYRAMDAN SONRA YÜRÜRLÜĞE KOYACAĞIZ"

Çavuşoğlu yaptığı açıklamada"Rusya ileİş adamlarımıza, özellikle TIR ve kamyon şoförlerimize vizelerin kaldırılması konusunda prensipte anlaştık." diye konuştu. Çavuşoğlu, "ABD ile her şeyi konuşmaya hazırız, ancak tehdit dili ve dayatma olmayacak" diye konuştu. Bakan Çavuşoğlu, "İş adamlarımıza, özellikle TIR ve kamyon şoförlerimize, resmi pasaport sahiplerine, servis pasaport sahiplerine vizelerin kaldırılması konusunda prensipte anlaştık. Bir yerden başlamamız lazım. Bayramdan sonra ortak çalışma grubumuz bir araya gelecek, bunu yürürlüğe koyacağız. Temennimiz tabii vizelerin tamamen kalkması. Yaşadığımız krizden önce böyleydi. Hatta pasaportsuz karşılıklı seyahatin görüşmelerine bile başlamıştık." dedi.
Doğu'daki 5 İlde Yapılan Seçim Anketinde, HDP Diğer Partileri Geride Bıraktı 23 Yaşındaki Ukraynalı Kadın, TIR Şoförünün Boğazını Kesti

Kadıköy'den Belediye Başkanı Adayı Olan Emre Kınay, Eleştirilere Ateş Püskürdü