Sorgun 9.geleneksel Yağlı Güreşlerine Hazırlanıyor - Son Dakika

Sorgun 9.geleneksel Yağlı Güreşlerine Hazırlanıyor

24.07.2015 16:18
Sorgun 9.geleneksel Yağlı Güreşlerine Hazırlanıyor, System.String[]

Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından bu yıl 9’uncusu düzenlenecek olan Geleneksel Yağlı Pehlivan Güreş hazırlıkları tüm hızıyla sürüyor.

Yozgat'ın Sorgun Belediyesi tarafından bu yıl 9'uncusu düzenlenecek olan Geleneksel Yağlı Pehlivan Güreş hazırlıkları tüm hızıyla sürüyor.

Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, yaz aylarında gurbetçilerin tatillerini geçirmek üzere memleketlerine döndüklerini belirterek, "Gurbetçilerin gelmesiyle birlikte ilçemizde sosyal ve ekonomik yönden bir canlılık yaşanıyor. Biz de ilçemizde tatilini geçiren gurbetçilerimizin güzel vakit geçirmelerini sağlamak için her yıl geleneksel olarak düzenlediğimiz Gurbetçiler Şölenini bu yılda devam ettirmeyi planladık" dedi.

Şölenin 8 Ağustos tarihinde başlayacağını ifade eden Şimşek, "Şölenin ilk günü Sorgun İmam Hatip Lisesi yanında düzenleyeceğimiz yağlı güreşlere Tarihi Kırkpınar Başpehlivanlarından Recep Kara, Süleyman Aykırı, Furkan Akkoyun, Hamza Köseoğlu, Mecit Yıldırım, Mehmet Selvi, Murat Aydoğdu ve Fatih Koyuncu gibi pehlivanlar er meydanına çıkacak. 9 Ağustos akşamı ise Yavuz Bingöl konseri olacak. Bütün halkımızı güreşlerimize ve konserimize bekliyoruz" diye konuştu. - YOZGAT

Sorgun 9.geleneksel Yağlı Güreşlerine Hazırlanıyor
Sorgun 9.geleneksel Yağlı Güreşlerine Hazırlanıyor

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Sorgun 9.geleneksel Yağlı Güreşlerine Hazırlanıyor - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Ekrem İmamoğlu'na benzetilen Budapeşte Belediye Başkanı Gergely Karacsony, Başbakan adayı oldu Ekrem İmamoğlu'na benzetilen Budapeşte Belediye Başkanı Gergely Karacsony, Başbakan adayı oldu Beşiktaşlı taraftarların İstanbul Eyüpsultan'daki kutlamasında gerginlik! Bekçiler havaya ateş açtı Beşiktaşlı taraftarların İstanbul Eyüpsultan'daki kutlamasında gerginlik! Bekçiler havaya ateş açtı Moladan dönmeyen temizlik işçisinin cansız bedenini buldular Moladan dönmeyen temizlik işçisinin cansız bedenini buldular Beşiktaş şampiyonluk kupasını Vodafone Arena'da 19 Mayıs saat 19.03'te almak istiyor Beşiktaş şampiyonluk kupasını Vodafone Arena'da 19 Mayıs saat 19.03'te almak istiyor Evraklarını motosikletli kuryenin yetiştirdiği Ghezzal, Beşiktaş'ı şampiyon yaptı Evraklarını motosikletli kuryenin yetiştirdiği Ghezzal, Beşiktaş'ı şampiyon yaptı İbrahim Tatlıses'in İbrahim Tatlıses'in "Davul gibi olmuşsun" sözleri sonrası hırs yapan Deniz Seki, iğne ipliğe döndü Muharrem İnce'nin partisinin ismi ve logosu sızdı Muharrem İnce'nin partisinin ismi ve logosu sızdı Vali Yerlikaya ile görüşen yorumcu Rasim Ozan Kütahyalı uyardı: Sakın kapıları zorlamayın, yaptırımları ağır olacak Vali Yerlikaya ile görüşen yorumcu Rasim Ozan Kütahyalı uyardı: Sakın kapıları zorlamayın, yaptırımları ağır olacak
Advertisement