Spor Yapan Engelli Gençler Madalya Sahibi Oldu - Son Dakika

Spor Yapan Engelli Gençler Madalya Sahibi Oldu

16.05.2019 11:28
Spor Yapan Engelli Gençler Madalya Sahibi Oldu, System.String[]

Iğdır Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğünce, "19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ile Gençlik Haftası" ve "10-16 Mayıs Engelliler Haftası" kapsamında engelli gençlere yönelik spor etkinliği yapıldı.

Iğdır Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğünce, "19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ile Gençlik Haftası" ve "10-16 Mayıs Engelliler Haftası" kapsamında engelli gençlere yönelik spor etkinliği yapıldı.

Etkinlik kapsamında engelli gençler, bocce, atletizim, oturarak voleybol branşlarındaki yarışmalara katıldı.

İskender Iğdır Spor Kompleksi'nde yapılan yarışmalarda derece elde eden engelli gençler, aldıkları kupa ve madalyalarıyla başarının mutluluğunu yaşadı.

Program hakkında bilgi veren Iğdır Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü Antrenörü Semra Aydın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ile Gençlik Haftası ve 10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında engellilere yönelik bir faaliyet yaptıklarını söyledi.

Engelli gençleri farklı etkinliklerle buluşturduklarını anlatan Aydın, "Bugün engelli kardeşlerimiz yaptıkları karşılaşmalarla mutlu bir gün yaşadılar. Bu önemli günlerinde buluşan engelliler, program sonunda kupa ve madalyalarını aldılar. Onların o mutlulukları görmeye değerdi, hepsinin ayrı bir umudu, bir dileği vardı, dileklerini yazdıkları balonlarla gök yüzüne gönderdik." dedi.

Gençlerden Onur Öner, "Bugün engelliler günü vesilesiyle yapılan faaliyete katıldık, çok mutluyuz. Çeşitli müsabakalar yaptık, çok keyifli geçti. Her engeliler haftasında bu faaliyetin yapılmasını istiyoruz." diye konuştu.

Uçurtma şenliğiyle devam eden programın sonunda engelli gençler, dileklerini yazdıkları uçan balonları gökyüzüne bıraktı.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Spor Yapan Engelli Gençler Madalya Sahibi Oldu - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Hazine'ye ve Gelir İdaresi'ne 3 bin yeni personel alımı yapılacak Dilencilerin "Neden bölgeme girdin" kavgasında yumruklar havada uçuştu! O anlar kamerada İstanbul'da vaka sayılarını "bıkkınlar" uçurdu! 25 yaş ve altı genç erkekler düşüncesizce hareket ediyor 'Canı sıkıldı' diye evini terk etti, 2 gün sonra sağ salim bulundu Hollanda Özgürlük Partisi Başkanı Geert Wilders'tan skandal karikatür paylaşımı! Cumhurbaşkanı Erdoğan'a "terörist" dedi Kick boksun Türkiye'deki öncülerinden Tarık Solak vefat etti Eski kocasını öldürüp tandırda yakan kadın tutuklandı, ifadesinde cinayeti detaylarıyla anlattı Azerbaycan tarafından etkisiz hale getirilen İHA'da PKK şüphesi