Son Dakika Haberleri: Suriyeli Gazeteciyi ve Kızını Öldüren Katil Zanlısı Hakkında İstenen Ceza Belli Oldu

Suriyeli Gazeteciyi ve Kızını Öldüren Katil Zanlısı Hakkında İstenen Ceza Belli Oldu

12 ay önce İlandır

İstanbul Üsküdar'da Suriyeli gazeteci ve aktivist Orouba Barakat ile kızını öldüren katil zanlısı hakkında 2 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi.

İstanbul Üsküdar'da Suriyeli gazeteci ve aktivist Orouba Barakat ile kızı Halla Barakat'ı öldürdüğü iddiası ile tutuklanan A.B. hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı.

A.B. hakkında, 'Kasten öldürme suçundan 2 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle iddianame düzenlendi.

2015 YILINDA KIZIYLA BİRLİKTE TÜRKİYE'YE YERLEŞTİ

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Orouba Barakat'ın rejim muhalifi olması nedeniyle uzun süre farklı ülkelerde yaşadığı, 2015 yılında Türkiye'ye gelerek Amerikan vatandaşı olan kızı Halla Barakat ile Üsküdar'da yaşamaya başladıkları belirtildi.

AKRABASI ANNE KIZI KATLETTİ

Türkiye'de üniversiteyi bitiren Halla Barakat'ın rejim muhalifi internet sitelerinde yazmaya başladığı belirtilen iddianamede, şüpheli A.B.'nin öldürülen Orouba ve Halla Barakat'ın akrabası olduğu, iç savaştan kaçarak Türkiye'ye geldikten sonra zaman zaman onların evinde kaldığı kaydedildi.

CESETLERİN ÜZERİNİ YORGANLA ÖRTTÜ

Şüphelinin olay gecesi yine anne-kız ile birlikte evde kaldığı, aralarında bilinmeyen bir nedenle tartışma çıktığı, kesici ve delici aletle öldürdüğü belirtilen iddianamede, Orobua Barakat'ın vücudunda 14, Halla Barakat'ın ise 9 kesici ve delici alet izine rastlandığı ifade edildi.

İddianamede şüphelinin, kokmaması için cesetlerin üzerine deterjan döktüğü, yorganla kapattığı, olay sonrası evden ayrılarak Bursa'ya gittiği, ardından da dönerek cenaze törenlerine katıldığı belirtildi.

2 KEZ AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET HAPİS CEZASI İSTENDİ

Şüphelinin mahkeme sorgusunda Orouba Barakat'ı parasını vermediği için, olayı gören Halla Barakat'ı da bağırdığı için öldürdüğünü kabul ettiği belirtilen iddianamede, A.B.'nin "Kasten adam öldürme" suçundan 2 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile cezalandırılması istendi. İstanbul Anadolu Ağır Ceza Mahkemesi'nin 15 gün içinde iddianamenin kabulü veya reddi yönünde karar vermesi bekleniyor.


YORUMLAR


Gül-Kılıçdaroğlu Görüşmesiyle İlgili Kulisleri Sallayan İddia: Parti Kuracaklar Emniyet Müdürü Altuğ Verdi'yi Şehit Eden Polis Memurunun İlk İfadesi Ortaya Çıktı

Fransa'da Noel Pazarına Silahlı Saldırı! Çok Sayıda Ölü ve Yaralı Var