Tarihçi Yazar İlber Ortaylı: Kötü kitabın en kısa zamanda imha edilmesi gerekir - Son Dakika

Tarihçi Yazar İlber Ortaylı: Kötü kitabın en kısa zamanda imha edilmesi gerekir

19.09.2019 21:08

Tarihçi Yazar İlber Ortaylı, Pelin Batu'nun programına konuk oldu. Batu'nun sorularını yanıtlayan Ortaylı, "Kötü kitabın en kısa zamanda imha edilmesi gerekir." dedi.

Cahillikle ilgili sözleriyle uzun bir süre gündemden düşmeyen Tarihçi Yazar İlber Ortaylı, youtube üzerinden yayın yapan BİZ10 TV'deki Pelin Batu'nun programına konuk oldu. Pelin Batu'nun, Ortaylı'ya "Nasıl bir okuyucusunuz? Bir kitabı baştan sona okur musunuz?" sorusunu yöneltmesi üzerine "Bir kitabın okunacağı var, şöyle böyle okunacağı var, hiç okunmayacağı var." diyerek yanıtladı.

"BEŞ PARA ETMEZ KİTABI NE KOYAYIM?"

Batu, Ortaylı'nın sözlerine karşılık "Hiç böyle suçluluk duymadan atar mısınız?" demesi üzerine "Beş para etmez kitabı ne koyayım? Ben kitabı koyacak yer bulamıyorum" dedi.

"KÖTÜ KİTABIN İMHASI GEREKİR"

Ortaylı sözlerine "Kötü kitabı atarsın, atman da gerekir. Çünkü senden sonra çocuğun okur olmaz. Kötü kitabın en kısa zamanda imhası gerekir" diyerek devam etti.

Tarihçi Yazar İlber Ortaylı: Kötü kitabın en kısa zamanda imha edilmesi gerekir

Son Dakika Güncel Tarihçi Yazar İlber Ortaylı: Kötü kitabın en kısa zamanda imha edilmesi gerekir - Son Dakika


YORUMLAR (3)

Son Dakika

MasterChef Türkiye'de haftanın ilk eleme adayı seçildi Merkez Bankası'ndan zorunlu karşılık kararı! Oranlar değişti Yusuf'lu Lille ile Hakan'lı Milan 1-1 berabere kaldı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, koronavirüs hastalarını uyardı: Önerilen ilaçlar mutlaka kullanılmalı Ünlü oyuncu Mirtha Legrand: Maradona ve Wanda Nara otelde sabaha kadar cinsel ilişkiye girdiler Ermenistan ordusunun savaş durumundaki içler acısı hali görüntülere yansıdı Buket Aydın ve Emir Sarıgül bu kez kaçamadı! Aşıklar spor yaparken görüntülendi İBB Başkanı İmamoğlu kendisini yuhalayan taksicilerin üzerine yürüdü