Taylandlı Kadın Müslüman Oldu - Son Dakika

Taylandlı Kadın Müslüman Oldu

22.01.2018 15:14
Taylandlı Kadın Müslüman Oldu

Tayland uyruklu Chutikarn Mamang, Müslüman olarak "Büşra" ismini aldı.

Tayland uyruklu Chutikarn Mamang, Müslüman olarak "Büşra" ismini aldı.

Sosyal medya üzerinden tanıştığı Abdullah Çiçek ile evlilik hazırlığı yapan Mamang, Müslüman olmaya karar verdi.

Müftülüğe başvuran ve ismini "Büşra" olarak değiştiren Mamang, Kayseri Müftüsü Şahin Güven'in makamında gerçekleştirilen ihtida törenine Çiçek ile katıldı.

Büşra Mamang, Kelimeişehadet getirerek Müslüman oldu. Kur'an-ı Kerim okunmasının ardından Güven, İslam dininin temel esaslarıyla ilgili bilgi verdi ve dua etti.

Allah'ın tek olduğuna inandığını belirten Mamang, İslamiyet ile ilgili merak ettiği her şeyi öğrenmek istediğini söyledi.

İhtida töreninin ardından Güven, Mamang'a Kur'an-ı Kerim ve ilmihal hediye etti.

Kayseri'de işçi servisinin devrilmesi sonucu 8 kişi yaralandı Kayseri'de işçi servisinin devrilmesi sonucu 8 kişi yaralandı Kazara kendini vuran çoban hayatını kaybetti Kazara kendini vuran çoban hayatını kaybetti Drift atarken park halindeki araca çarpan sürücü ortalığı birbirine kattı Drift atarken park halindeki araca çarpan sürücü ortalığı birbirine kattı
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Taylandlı Kadın Müslüman Oldu - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement