Telefonsuz Yaşam - Son Dakika

Telefonsuz Yaşam

15.11.2013 14:38
Telefonsuz Yaşam, System.String[]

Eşme'de berberlik yapan bir çocuk babası Devrim Aydın, telefon kullanmadan hayatını sürdürüyor

Eşme'de berberlik yapan bir çocuk babası Devrim Aydın, telefon kullanmadan hayatını sürdürüyor.

AA muhabirinin görüştüğü Aydın, hayatı boyunca hiç telefonu olmadığını belirterek, evinde, iş yerinde telefon bulunmadığını ve cep telefonu kullanmadığını söyledi. İlçede berberlik yaparak geçimini sağladığını, telefon kullanmadan hayatı sürdürmenin mümkün olduğunu ifade eden Aydın, teknolojiyi mümkün olduğunca hayatından uzak tutmaya çalıştığını ifade etti.

Telefonunun hayatında zorunlu bir ihtiyaç olmadığını savunan Aydın, eşi ve oğlunun da telefon kullanmadığına işaret ederek, "Telefon bizim hayatımızda olmazsa olmaz değil. Günlük yaşantımızda telefona ihtiyaç duymuyoruz" dedi.

Hayatı boyunca bilgisayar kullanmadığı, telefon, bilgisayar gibi araçların insan sağlığı üzerinde olumsuz etkileri bulunduğunu anlatan Aydın, şunları söyledi:

"İlçede 26 yıldır berberlik yapıyorum. Evlendikten sonra kendi evime taşındım, eşim eve telefon almak istedi ben gerek olmadığını söyledim. İlk zamanlar eşim bu durumu yadırgadı. 'Herkeste var bizde de olsun' dedi. Zamanla o da bu duruma alışt.ı" - Uşak

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Telefonsuz Yaşam - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Cuma namazı camilerde kılınabilecek mi? Merak edilen soruya İçişleri Bakanlığı yanıt verdi Cuma namazı camilerde kılınabilecek mi? Merak edilen soruya İçişleri Bakanlığı yanıt verdi Mağdur olan binlerce Thodex üyesinin kimlik bilgileri ve fotoğrafları ifşa edildi Mağdur olan binlerce Thodex üyesinin kimlik bilgileri ve fotoğrafları ifşa edildi Yunan Bakan Dendias'ın hadsiz sözleriyle ilgili Başbakan Miçotakis'ten tarihi itiraf Yunan Bakan Dendias'ın hadsiz sözleriyle ilgili Başbakan Miçotakis'ten tarihi itiraf Çalışmak için geldiği inşaattan düşen genç, hayatını kaybetti Çalışmak için geldiği inşaattan düşen genç, hayatını kaybetti Cumhuriyet tarihinin en büyük vurgununu 4 gün önceden gören biri var! Hem de yabancı Cumhuriyet tarihinin en büyük vurgununu 4 gün önceden gören biri var! Hem de yabancı Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Twitter hesabını kapattı Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Twitter hesabını kapattı Tweet krizi! Emniyet paylaşımı sildi, Bakan Soylu geri adım atmadı Tweet krizi! Emniyet paylaşımı sildi, Bakan Soylu geri adım atmadı Koronavirüs yasağını nasıl deldiğini Instagram hesabından anlatan fenomene 22 bin TL'lik ceza Koronavirüs yasağını nasıl deldiğini Instagram hesabından anlatan fenomene 22 bin TL'lik ceza