Son Dakika Haberleri: Temyiz Mahkemesi, Apple'a Karşı Açılan Davaların Devam Edebileceğine Karar Verdi

Temyiz Mahkemesi, Apple'a Karşı Açılan Davaların Devam Edebileceğine Karar Verdi

2 ay önce

Apple'ın, App Store'daki uygulama satışlarından aldığı %30'luk komisyon davasında, tüketicilerin bu davaya devam edebileceği açıklandı.

Temyiz Mahkemesi, Apple'a Karşı Açılan Davaların Devam Edebileceğine Karar Verdi, System.String[]
Farklı bir temyiz mahkemesi, tüketicilerin Apple'ı, uygulama satışı konusunda pazarı tekelleştirmesine karşı açılan davaların açılabileceğine hükmetti. Yeni yargıç Brett Kavanaugh, Kaliforniya merkezli şirketin savunmasını reddetti.Donald Trump tarafından atanan Kavanaugh, yaptığı konuşmada, Apple'ın her uygulama satışından perakendeci olarak %30 komisyon aldığını söyledi. Yargıç, konuşmasının devamında, davanın devam edebileceğini ifade etti.

Yine Trump tarafından seçilen Yargıç Neil Gorsuch ise tüketicilerin Apple'a karşı açtığı davada yüksek mahkemenin verdiği kararın, federal kanunlar tarafından onaylanmadığını dile getirdi.

Apple tarafı ise bunun geliştiriciler ile tüketiciler arasında bir durum olduğunu ve iPhone kullanıcılarının antitröst kanunları altında Apple'a karşı dava açamayacaklarını söyledi. Davanın sonunda Apple'ın uygulama geliştiricilerinden aldığı komisyon oranı düşebilir.
Kaynak: WebTekno

Haber Yayın Tarihi : 13.05.2019 09:06 Ayının mağarada esir aldığı adam, 1 ay boyunca idrarını içerek hayatta kaldı Ali Babacan'ın Erdoğan'a sunduğu dosyanın detayları belli oldu! Karısının eski sevgilisi tarafından sokak ortasında öldürüldü! Olay güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı