Son Dakika Haberleri: TFF Başkanı Nihat Özdemir, Temsilciler Semineri'nde konuştu

TFF Başkanı Nihat Özdemir, Temsilciler Semineri'nde konuştu

4 ay önce

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir, temsilcilerin TFF için çok önemli olduğunu belirterek, "TFF yönetiminin, statlardaki gözü ve kulağı sizlersiniz.

TFF Başkanı Nihat Özdemir, Temsilciler Semineri'nde konuştu, System.String[]

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir, temsilcilerin TFF için çok önemli olduğunu belirterek, "TFF yönetiminin, statlardaki gözü ve kulağı sizlersiniz. Hazırlamış olduğunuz raporlarınızla hukuk müşavirliğimize, Disiplin ve Tahkim Kurullarımıza yön veriyorsunuz. Bu nedenle sorumluluğunuz büyük ve katkılarınız bizler için çok değerli." ifadelerini kullandı.

TFF'den yapılan yazılı açıklamaya göre, TFF Temsilciler Kurulu tarafından düzenlenen 2019-2020 sezonu İsmail Hakkı Köklükaya Temsilciler Semineri resmi açılışı Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde yapıldı.

Orhan Saka Konferans Salonu'nda gerçekleşen törene TFF Başkanı Nihat Özdemir, TFF 1. Başkan Vekili Servet Yardımcı, başkan vekilleri Mehmet Baykan, Erhan Kamışlı, yönetim ve icra kurulu üyeleri Ali Düşmez ve Hamit Altıntop, yönetim kurulu üyeleri Mustafa Çağlar, Hasan Akıncıoğlu, İsmail Erdem, Genel Sekreter Kadir Kardaş, Temsilciler Kurulu Başkanı Abdurrahman Arıcı, Tahkim Kurulu Başkanı Murat Balcı, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu Başkanı Aytaç Yüksel ile TFF Temsilciler Kurulu üyeleri ve diğer kurullardan üyeler katıldı.

TFF Başkanı Nihat Özdemir, Üst Klasman, Federasyon Güvenlik ve Akreditasyon ile Klasman Temsilcilerine hitaben yaptığı konuşmada, "Temsilcilik kurumunun, ilk yürürlüğe girdiği yıllardan beri yapılan uygulamaları ve gelişimini, yakından takip etmekteyim. Her geçen gün, UEFA standartlarında görev yaptığınızı sevinerek izliyor ve takdir ediyorum. Futbolumuza her sezon artarak katkı veriyorsunuz. Bu nedenle, siz değerli temsilcilerimizle bir arada olmaktan duyduğum mutluluğu ifade etmek istiyorum." şeklinde görüş belirtti.

Özdemir, temsilcilerin spor ailesinin saygın fertleri olduğunu aktararak, şöyle devam etti:

"Her hafta maçlarımızın oynanmasını sağlayan sizler, futbolumuzun en önemli aktörlerisiniz. Sizler aynı zamanda müsabakalarda şahsımı ve yönetim kurulunu temsil ediyorsunuz. TFF yönetiminin, statlardaki gözü ve kulağı sizlersiniz. Hazırlamış olduğunuz raporlarınızla hukuk müşavirliğimize, Disiplin ve Tahkim Kurullarımıza yön veriyorsunuz. Bu nedenle sorumluluğunuz büyük ve katkılarınız bizler için çok değerli."

Temsilcilerden futbolun markasını koruyup, katkı yapmalarını isteyen Nihat Özdemir, şunları kaydetti:

"Yeni sezon öncesinde, sizlere hatırlatmak istediğim çok önemli, bazı hususlar var. Şiddet, küfür, sporcu sağlığı, doğru iletişim, merdiven boşlukları, yedek kulübelerinin güvenliği, var alanının korunması gibi can alıcı noktalara çok dikkat etmenizi önemle hatırlatırım. Özellikle de soyunma odası koridorlarına... Biz artık tertemiz koridorlar olmasını istiyoruz. Devre arasında ve maç sonu, sıcağı sıcağına tünellerde gerilimler olabiliyor. Yöneticiler soyunma odalarına girebiliyor. Hakemlerle temaslar kurulabiliyor. Sözlü sataşma, taciz, etkileme çabaları olabiliyor. Koridorları boşaltalım ki, hakemlerimiz güvenli bir şekilde bu alanlardan geçebilsin. Zira yine, yeşil alan ihlalleri olmaması için gerekli tüm tedbirleri aldıralım. Alacağınız önleyici tedbirler sayesinde, hakemlerimiz, takımlarımız, sahadaki görevliler ve seyirciler rahat edecektir. Biz federasyon olarak sizlerin yanındayız. Elimizden gelen tüm desteği vereceğiz. Sizler, görevlerinizi talimatlar doğrultusunda doğru ve eksiksiz yaptığınız sürece, TFF yönetimi olarak daima arkanızda dururuz."

"Sponsorlar kulüplerimizin adeta can damarı"

Nihat Özdemir, sponsorların önemine değinerek, Türk futbolunun sponsor desteğiyle geliştiğini ve büyüdüğünü vurguladı.

Özdemir, sözlerini şöyle tamamladı:

"Futbol özellikle ülkemizde hayatın bir parçası. Türk halkı futbolla yatıp futbolla kalkıyor. Bizler için vazgeçilmez bir unsur olan futbola, bir de ekonomik değer katan yayıncı kuruluş ve sponsorlarımız var. Türk futbolu onların destekleri ile gelişiyor, büyüyor. Sponsorlar kulüplerimizin adeta can damarı. Maçlarda onların taleplerine önem verelim, hassasiyetlerine özen gösterelim, organizasyonlarına mümkün olduğu kadar yardımcı olalım. Zira, yayıncı kuruluşumuzun özellikle maç sonu flaş röportajlara teknik direktör ve futbolcuların katılımın eksik olduğu konusunda şikayetleri var. Bu katılımların gerçekleşmesi için çaba gösterelim. Sizlerin destekleri, hem sponsorlarımız hem yayıncı kuruluşumuz için çok değerli… Katkılarınız için şimdiden teşekkür ediyorum. Bu seminerin sizlere yeni kazanımlar sağlamasını ümit ediyorum. Yeni sezonda başarılar diliyorum."

Haber Yayın Tarihi: 02.08.2019 05:38 Kaynak: AA

YORUMLAR


Talihsiz vatandaşın cansız bedeni "Ölüü" yazan duvarın önünde bulundu
Genç kızın denize atlayıp intihara kalkıştığı anlar kamerada Kılıçdaroğlu: Saray'a gidip Erdoğan'la konuşan ismi biliyorum