Twitter'dan radikal karar: TikTok tarzına geçiliyor - Son Dakika

Twitter'dan radikal karar: TikTok tarzına geçiliyor

01.10.2022 11:34

Sosyal paylaşım platformu Twitter, yazı odaklı tarzından görsel ve video ağırlıklı bir formata geçeceğini duyurdu. Twitter, TikTok tarzı kaydırılabilir video formatını test ediyor.

Popüler kısa video platformu TikTok, rakiplerini etkilemeye devam ediyor. Daha önce Snapchat, Instagram ve YouTube gibi uygulamalarda görünen TikTok tarzı video özelliği, şimdi de Twitter'da test edilmeye başlandı. Twitter, yeni bir "kaydırılabilir video oynatıcı" üzerinde çalıştığını doğruladı.

YENİ TASARIM GÖRSEL AĞIRLIKLI OLACAK

Twitter'a kaydırılabilir medya oynatıcısı geliyor. Instagram Hikayeler benzeri bir özelliği (Fleets) duyuran ve kısa süre sonra yayından kaldıran Twitter, şimdi de kaydırılabilir video formatını test ettiğini açıkladı. Son yıllarda kısa videolar birçok sosyal platformda ana akım hale geldi. Fakat Twitter'ın bu tarz bir özellik üzerinde çalışmasını beklemiyorduk. Daha çok yazı odaklı bir platform olan Twitter, görsel ve video tarafından kapsamlı değişikliklere gideceğini açıkladı.

Twitter'dan radikal karar: TikTok tarzına geçiliyor

TWİTTERDA İKİ BÜYÜK YENİLİK

Şirket, yeni güncellemeyle ilgili ayrıntıları iki önemli bölüme ayırdı. İlki kaydırılabilir video görüntüleyici olacakken, ikincisi ise mobil uygulamanın alt satırında yeni bir video butonu oldu. Yeni video görüntüleyici, TikTok ve Instagram Reels'e benzer şekilde, kullanıcı hesap bilgilerini tam ekran bir video ile gösterecek. Ayrıca videonun açıklaması da ekranın hemen altında yer alacak. Böylece diğer platformlardan biraz daha farklı bir görünüme kavuşarak yazıya olan bağlılığını gösterecek.

Twitter'dan radikal karar: TikTok tarzına geçiliyor


KEŞFETTE SİZE ÖZEL VİDEO SEKMESİ EKLENİYOR

Keşfet sekmesindeki "Sizin İçin" bölümüne yeni bir video kısmı da eklenecek. Böylece ilgi alanınıza göre kaydırılabilir görünümde trend videolar izleyebileceksiniz. Yeni özelliğin önümüzdeki günlerde iOS kullanıcıları için sunulması bekleniyor. Twitter, TikTok benzeri bu video oynatıcısındaki hedefinin, "kullanıcıların ilgi çekici videoları keşfetmesini kolaylaştırmak" olduğunu ifade etti. Android kullanıcıları için henüz resmi bir açıklama yapılmadığını da belirtmek gerekiyor. Peki siz TikTok tarzı Twitter değişikliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Shiftdelete
YORUMLAR
500

Son Dakika Teknoloji Twitter'dan radikal karar: TikTok tarzına geçiliyor - Son Dakika

Bu haber Shiftdelete tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Shiftdelete tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Shiftdelete kurumudur.

Advertisement