Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Snapchat haberleri, Snapchat son dakika, son dakika Snapchat

Son Dakika Snapchat Haberleri

Son dakika Snapchat haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son snapchat haberleri anında burada.


 • 15:14 Discord Mobil Uygulaması Yenilendi

  Discord Mobil Uygulaması Yenilendi Discord'un mobil uygulaması, yeni güncelleme ile birlikte birçok yenilik getiriyor. Yeni gezinme sekmesi, favori sohbetler, arama çubuğu ve daha fazlası kullanıcı deneyimini geliştiriyor.

 • 04.12.2023 04 Ara 21:14 Meta'nın yeni yapay zekası konuşma çevirisini kusursuz hale getiriyor

  Meta'nın yeni yapay zekası konuşma çevirisini kusursuz hale getiriyor Meta, Instagram, Facebook Threads ve WhatsApp'ı bir araya getiren yapay zeka dünyasında güncellemeler yaparak dikkatleri üzerine çekiyor. Yeni yapay zeka paketi ile Meta, konuşma çevirisini daha kusursuz ve etkileyici hale getiriyor. İki yeni özellik olan Sorunsuz İfade Edici ve Kesintisiz Akış ile Meta, ses tonunu, duygusal tonu ve fısıltıları da çevirebiliyor. Bu gelişme, çevrilen konuşmaların daha doğal ve anlamlı hale gelmesini sağlıyor.

 • 30.11.2023 30 Kas 11:53 Fransa, devlet çalışanlarının WhatsApp'ı kullanmasını yasakladı

  Fransa, devlet çalışanlarının WhatsApp'ı kullanmasını yasakladı Fransa'da hükümet çalışanlarına, güvenlik açıkları nedeniyle resmi işlerde WhatsApp, Telegram ve Signal gibi uygulamaların kullanımı yasaklandı. Çalışanlar, Olvid adlı Fransız şifreli mesajlaşma uygulamasına teşvik ediliyor. Yasak 8 Aralık'ta başlayacak.

 • 30.11.2023 30 Kas 01:09 Android 14 ile Uygulamalarda Ekran Görüntüsü Algılama Özelliği

  Android 14 ile Uygulamalarda Ekran Görüntüsü Algılama Özelliği Google, Android 14 ile birlikte uygulamalara ekran görüntüsü algılama yeteneği kazandırdı. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, sohbet sırasında ekran görüntüsü alındığını anlayabilecek. Geliştiriciler ise kullanıcıları bilgilendirecek ve uyarı gösterecek.

 • 27.11.2023 27 Kas 09:47 Meta'ya çocukları ağına çekme suçlamasıyla dava açıldı

  Meta'ya çocukları ağına çekme suçlamasıyla dava açıldı ABD'nin 33 eyaletinden avukatlar, Meta'ya çocukları ağına çekmeyi tasarladığı gerekçesiyle dava açtı. Davada, Meta yetkilileri çocukların ilgisini çekmek için içerikleri düzenlemekle suçlandı. Ayrıca Meta platformlarının çocukları istismar ettiği ve psikolojilerine zarar verdiği iddia edildi.

 • 26.11.2023 26 Kas 19:09 En İyi Yüz Yaşlandırma Uygulamaları

  En İyi Yüz Yaşlandırma Uygulamaları Snapchat ile başlayan efekt akımı yediden yetmişe herkesi etkisi altına aldı. Yüz yaşlandırma uygulamaları da popülerlik kazandı. En iyi yüz yaşlandırma uygulamaları arasında FaceApp, AgingBooth, Make Me Old, SNOW ve Oldify yer alıyor.

 • 22.11.2023 22 Kas 01:14 Instagram Hikayeleri Artık 7 Gün Boyunca Aktif Olacak!

  Instagram Hikayeleri Artık 7 Gün Boyunca Aktif Olacak! Instagram, Hikayeler özelliğinde değişikliğe giderek kullanıcılara 7 gün boyunca aktif kalabilme imkanı sunacak.

 • 20.11.2023 20 Kas 11:34 ABD'de Aileler, Meta, TikTok, Google ve Snapchat'e Karşı Dava Açıyor

  ABD'de Aileler, Meta, TikTok, Google ve Snapchat'e Karşı Dava Açıyor ABD'de yüzlerce ailenin Meta, TikTok, Google ve Snapchat gibi platformlara, 'bağımlılık yaptığı ve tasarımlarının zararlı olduğu' gerekçesiyle açtığı davalarla ilgili süreç devam ediyor. Aileler, çocuklarının sosyal medya nedeniyle zarar gördüğünü öne sürerek hak arayışlarını sürdürüyor. Platformların bağımlılık yaptığını savunan ailelerin yürüttüğü hukuki süreç, platformların işlevinden şikayetçi olunmasıyla diğer davalardan ayrışıyor.

 • 16.11.2023 16 Kas 19:03 Oppo, ColorOS 14 Güncellemesini Dağıtmaya Başladı

  Oppo, ColorOS 14 Güncellemesini Dağıtmaya Başladı Akıllı telefon sektöründe büyük bir yer edinen Oppo, Android 14 tabanlı ColorOS 14 güncellemesini dağıtmaya başladı. Yeni sürüm, Find N2 Flip modeliyle ilk olarak kullanıcılara sunulacak. Güncelleme ile birlikte yükseltilmiş Trinity Engine, ROM Vitalization ve gizlilik özelliklerinde iyileştirmeler yer alacak. Ayrıca Smart Touch özelliği sayesinde Oppo cihazlar senkronize edilebilecek.

 • 10.11.2023 10 Kas 17:16 AB, Meta ve Snapchat'ten reşit olmayanların korunması için bilgi talep etti

  AB, Meta ve Snapchat'ten reşit olmayanların korunması için bilgi talep etti Avrupa Birliği (AB), Meta ve Snapchat'ten platformlarında reşit olmayanların yasa dışı ve zararlı içeriklerden nasıl korundukları konusunda bilgi talep etti. AB Komisyonu, Facebook'un sahibi Meta ve Snapchat şirketinden 18 yaşından küçüklere yönelik aldıkları tedbirlere ilişkin resmi bilgi istendiğini açıkladı. Meta ve Snapchat'in 1 Aralık tarihine kadar istenen bilgileri AB'ye sunması gerektiği belirtilirken, yanlış, eksik veya yanıltıcı yanıt verilmesi durumunda para cezası uygulanabileceği kaydedildi. AB, ağustosta yürürlüğe giren yasa ile büyük dijital platformlara katı kurallar getirmiş ve kural ihlali durumunda para cezaları ve faaliyet sonlandırma gibi yaptırımlar uygulanabiliyor.

 • 27.10.2023 27 Eki 23:00 Instagram, Ekran Görüntüsü Bildirimi Özelliğini Hayata Geçirdi

  Instagram, Ekran Görüntüsü Bildirimi Özelliğini Hayata Geçirdi Instagram, belirli bir mod için Snapchat'e benzer bir ekran görüntüsü bildirimi özelliğini hayata geçirdi. Kaybolan mesajlar modunda bir ekran görüntüsü alındığında, kullanıcılar bilgilendiriliyor. Ancak, diğer modlarda ekran görüntüsü alındığında kullanıcılar bilgilendirilmiyor. Haberde ayrıca ekran görüntüsü almanın farklı yöntemleri ve gizlilik önlemleri de anlatılıyor.

 • 20.10.2023 20 Eki 11:19 ABD'li asker Kuzey Kore'ye yasa dışı girdi ve çocuk istismarı görüntüleri bulundurmakla suçlanıyor

  ABD'li asker Kuzey Kore'ye yasa dışı girdi ve çocuk istismarı görüntüleri bulundurmakla suçlanıyor ABD'li asker Travis King, Kuzey Kore'ye yasa dışı girdikten sonra serbest bırakıldı. Ancak, askerlikten kaçma ve çocuk istismarı görüntüleri bulundurmakla suçlanıyor. King, ABD ordusu tarafından gözaltında tutuluyor ve hakkındaki iddianame tamamlandıktan sonra ABD'de yargılanacak.

 • 09.10.2023 09 Eki 20:58 Snapchat Sohbet Robotu Çocuk Mahremiyeti İhlali İddialarıyla İncelemeye Alındı

  Snapchat Sohbet Robotu Çocuk Mahremiyeti İhlali İddialarıyla İncelemeye Alındı Snapchat, My AI isimli yapay zeka sohbet robotunu mayıs ayında kullanıma sundu. Ancak chatbot'un çocukların mahremiyetine yönelik potansiyel riskler taşıdığı iddialarıyla incelemeye alındı. Birleşik Krallık'taki bir düzenleyici kurum, chatbot'un mahremiyet risklerini değerlendirmede başarısız olduğunu belirterek uyarı yayınladı. Snapchat, kullanıcı gizliliğini korumayı taahhüt ettiğini ve ilgili kurumla işbirliği yapmaya devam edeceğini açıkladı.

 • 26.09.2023 26 Eyl 12:33 Kaspersky, sahte hesap ve uygulamalara karşı koruma sağlayan hizmetini güncelledi

  Kaspersky, sahte hesap ve uygulamalara karşı koruma sağlayan hizmetini güncelledi Kaspersky, kurumlar için sosyal ağlardaki sahte hesapların yanı sıra mobil uygulama platformlarındaki sahte uygulamalara karşı gelişmiş koruma sağlayan Digital Footprint Intelligence (Dijital Ayak İzi İstihbaratı) hizmetini güncelledi.

 • 22.09.2023 22 Eyl 04:35 BBC'nin TikTok araştırması neleri ortaya çıkardı, şirket suçlamalar için ne diyor?

  BBC'nin TikTok araştırması neleri ortaya çıkardı, şirket suçlamalar için ne diyor? BBC Three’nin yaptığı bir araştırmaya göre TikTok’un yarattığı online çılgınlıklar gerçek hayatta da zararlı davranışların görülmesine neden oluyor.

 • 14.09.2023 14 Eyl 10:59 İnternet erişimine sahip girişimlerin oranı yüzde 96 oldu

  İnternet erişimine sahip girişimlerin oranı yüzde 96 oldu Türkiye'de 10 veya daha fazla çalışanı olan girişimlerin internet erişimine sahip olma oranı, bu yıl yüzde 96 oldu.

 • 08.09.2023 08 Eyl 14:25 Snapchat, Gençler İçin Kısıtlamalar Getirdi

  Snapchat, Gençler İçin Kısıtlamalar Getirdi Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulamalarından biri olan Snapchat, aylık 750 milyon aktif kullanıcıya sahip. Bazı kesimler Snapchat'teki 'Hızlı Ekle' bölümünden ve tanımadığı kişilerin kendilerini eklemelerinden dolayı şikayetçiydi. Özellikle belli bir yaştan küçük gençler için bu durumu ele alan Snapchat, konu hakkında bazı kısıtlamalar getirme kararı aldı.

 • 02.09.2023 02 Eyl 14:16 Ünlü Model Miranda Kerr Dördüncü Çocuğunu Bekliyor

  Ünlü Model Miranda Kerr Dördüncü Çocuğunu Bekliyor Ünlü model Miranda Kerr, dördüncü çocuğunu beklediğini duyurdu. 40 yaşındaki eski Victoria's Secret Meleği, hamileliğinin belli olmaya başladığı bir fotoğraf paylaştı.

 • 01.09.2023 01 Eyl 11:17 DOSYA HABER - İçgüdüden bağımlılığa: Sosyal medyanın paylaşım girdabına kapılanlar

  DOSYA HABER - İçgüdüden bağımlılığa: Sosyal medyanın paylaşım girdabına kapılanlar Yüzyıllar boyunca toplumsal hiyerarşideki konumu birincil kaygı olmaya devam eden insanoğlu, modern zamanda da bu endişesini korudu, 21. yüzyılda akranları tarafından kabul edilmek için sosyal medyaya yöneldi.

 • 25.08.2023 25 Ağu 11:34 AB'nin Dijital Hizmetler Yasası Yürürlüğe Girdi

  AB'nin Dijital Hizmetler Yasası Yürürlüğe Girdi Avrupa Birliği'nin (AB) dünyanın en büyük dijital platformlarına yönelik yeni katı kuralları bugün itibarıyla yürürlüğe girdi. AB'nin Dijital Hizmetler Yasası (DSA) kapsamında 25 Ağustos itibarıyla Avrupa ülkelerinde faaliyet gösteren ve 45 milyondan fazla kullanıcısı olan büyük dijital platformlar, arama motorları ve alışveriş siteleri daha sıkı biçimde denetlenecek ve katı kurallara uyacak.

 • 24.08.2023 24 Ağu 20:05 Google Arama Sonuçlarına Hikayeler Özelliği Geliyor

  Google Arama Sonuçlarına Hikayeler Özelliği Geliyor Google, arama sonuçlarına hikayeler özelliğini ekleyeceği haberleri ortaya çıktı. Bu yeni özellik sayesinde kullanıcılar arama yaptıkları terimlerle ilgili hikayelere ulaşabilecek ve hikaye paylaşabilecekler. Google, Hikayeler'i hazırlamak için kullanıcılara bir araç sunacak ve hikayelerde bağlantı eklemek de mümkün olacak. Kullanıcılar hikayeleri beğenebilecek ve aynı zamanda Google Arama Topluluğu üyesi olacaklar. Google'ın bu adımı başarılı olacak mı, görüşlerinizi yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

 • 24.08.2023 24 Ağu 14:45 Google, AB'nin yeni dijital platform kurallarına uyacağını açıkladı

  Google, AB'nin yeni dijital platform kurallarına uyacağını açıkladı Google, Avrupa Birliği'nin (AB) yeni dijital platform kurallarına uyacağını duyurdu. AB'nin yürürlüğe girecek olan Dijital Hizmetler Yasası'na (DSA) ilişkin açıklama yapan Google yetkilisi, şirketin yeni kurallara uyum sağladığını ve güvenlik süreçlerini uyarladığını belirtti. Ayrıca Google, reklam şeffaflık merkezini genişleteceğini ve kullanıcılara daha fazla bilgi sağlayacağını da açıkladı. Yeni kurallar kapsamında büyük dijital platformlar daha sıkı denetimlere tabi olacak ve kural ihlali durumunda para cezalarıyla karşı karşıya kalabilecekler.

 • 24.08.2023 24 Ağu 11:48 AB, Facebook ve Google gibi şirketlere sıkı denetim getiriyor

  AB, Facebook ve Google gibi şirketlere sıkı denetim getiriyor Avrupa Birliği'nin (AB) Facebook, Google, Instagram ve TikTok dahil toplam 19 sosyal medya ve teknoloji şirketine yönelik sıkı denetimi içeren 'Dijital Hizmetler Yasası' 25 Ağustos'ta yürürlüğe girecek.

 • 24.08.2023 24 Ağu 11:24 AB, Google, Facebook ve YouTube gibi teknoloji şirketlerine yeni kurallar getiriyor

  AB, Google, Facebook ve YouTube gibi teknoloji şirketlerine yeni kurallar getiriyor Avrupa Birliği (AB), Google, Facebook ve YouTube gibi dünyanın en büyük teknoloji şirketlerine dezenformasyonu önleme ve yasa dışı içerikleri hızla kaldırma gibi yeni kurallarını uygulamaya başlıyor. AB'nin Dijital Hizmetler Yasası (DSA) kapsamında, büyük dijital platformlar daha sıkı denetlenerek katı kurallara tabi tutulacak.

 • 09.08.2023 09 Ağu 14:58 Snapchat Kullanıcılarının Hesapları Kapatılacak!

  Snapchat Kullanıcılarının Hesapları Kapatılacak! İngiltere'de başlatılan soruşturma ile Snapchat kullanıcılarının yaş kriterini sağlamaması durumunda hesaplarının kapatılması hedefleniyor. Snapchat'in kurallara aykırı kullanımı engellemek amacıyla başlatılan soruşturma kapsamında genç kullanıcıların güvenliklerini tehdit edebilecek unsurların ortadan kaldırılması hedefleniyor. TikTok'a uygulanan cezaların ardından Snapchat'in de benzer bir kaderi bekleyebilir.

 • 05.08.2023 05 Ağu 11:38 Fransa'da aralık ayında öldürülen Türk gencin ailesi cinayetin aydınlatılmasını bekliyor

  Fransa'da aralık ayında öldürülen Türk gencin ailesi cinayetin aydınlatılmasını bekliyor Fransa'da okuldan eve dönerken 15 Aralık 2022'de başından vurularak öldürülen 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Akın Genç'in ailesi, evlatlarının ölümünün arkasındaki sır perdesinin aralanmasını bekliyor.

 • 04.08.2023 04 Ağu 20:10 AB, TikTok'a çocukların mahremiyetini ihlal ettiği gerekçesiyle ceza verme yolunu açtı

  AB, TikTok'a çocukların mahremiyetini ihlal ettiği gerekçesiyle ceza verme yolunu açtı Avrupa Birliği (AB), TikTok'un çocukların mahremiyetini ihlal ettiği gerekçesiyle önemli miktarda para cezasına çarptırılmasının önünü açtı. AB Veri Koruma Kurulu, TikTok'un 13-17 yaş kullanıcılarının verilerini korumasıyla ilgili, platformun merkezinin bulunduğu İrlanda'nın Veri Koruma Otoritesi tarafından, karara uymadığı gerekçesiyle 2021'de başlatılan soruşturmaya dair görüşünü açıkladı. Kurul, bağlayıcı nitelikteki kararında İrlanda Veri Koruma Otoritesi'ni haklı bularak, TikTok'un cezaya çarptırılmasına imkan sağlamış oldu. Milyonlarca poundu bulması beklenen ceza, 4 hafta içinde açıklanacak. AB Komisyonu, nisanda Dijital Hizmetler Yasası (DSA) gereğince Avrupa'da faaliyet gösteren büyük dijital platform ve arama motorlarına sıkı kurallar uygulayacağını duyurmuştu. Bu sınıflandırmaya Alibaba, Amazon, Apple AppStore, Booking.com, Facebook, Google Play, Google Maps, Google Shopping, Instagram, LinkedIn, Pinterest, Snapchat, TikTok, Twitter, Wikipedia, YouTube ve Zalando'nun dahil edildiği açıklanmıştı. Belirlenen platformların DSA kapsamında dezenformasyonu sınırlama, yasa dışı içeriği hızla kaldırma, reşit olmayanları internet ortamında daha iyi koruma, risk değerlendirmesi yapma, riskleri azaltmaya yönelik adım atma ve dış denetime tabi tutulma gibi kurallara uymaları gerekiyor.

 • 25.07.2023 25 Tem 20:09 En Çok Takipçisi Olan Instagram Hesapları: İlk 50

  En Çok Takipçisi Olan Instagram Hesapları: İlk 50 Instagram, yeni Twitter rakibi platformu Threads'i kullanıma sunarak 100 milyon kullanıcıya ulaşarak rekor kırdı. Ancak Instagram'ın popülerliğini yakalaması için daha fazla çaba sarf etmesi gerekiyor. İşte en çok takipçisi olan Instagram hesapları listesi...

 • 25.07.2023 25 Tem 13:27 Meta, Twitter'a Rakip Uygulama Threads'i Erişime Açtı

  Meta, Twitter'a Rakip Uygulama Threads'i Erişime Açtı Facebook'un sahibi Meta, Instagram'la bağlantılı çalışan Threads uygulamasını Twitter'a rakip olarak kullanıma sundu. Uzmanlara göre Threads, Twitter'da yaşanan değişimlerden memnun olmayan kullanıcıları kendine çekme potansiyeli taşıyor. Meta'nın kurucusu Mark Zuckerberg, uygulamanın büyüme potansiyelini vurgulayarak Twitter'ın başaramadığı 1 milyar kullanıcı sayısını hedeflediklerini belirtti. Threads, 100'den fazla ülkede kullanıma açık olsa da Avrupa Birliği üyesi ülkelerde henüz erişilebilir değil. Uygulama, metin tabanlı paylaşımlara olanak sağlayarak 500 harfe kadar içerik paylaşımına izin veriyor. Ancak, Threads'in topladığı verilerin miktarı eleştirilerin odağı haline geldi. Meta, uygulamanın başlangıç seviyesinde olduğunu ve ilerleyen süreçte yeni özelliklerin ekleneceğini belirtti. Twitter'a alternatif olarak Bluesky ve Mastodon gibi platformlar da bulunmasına rağmen Threads'in avantajı, Instagram'la bağlantılı çalışması ve Meta'nın maddi gücüdür. Uygulama, Twitter'a benzer şekilde metin tabanlı paylaşımlara olanak sağlamaktadır. Elon Musk'ın Twitter'da yapılan kısıtlamaların ardından Threads'in hayata geçmesi, bir tesadüf olmadığı düşünülmektedir. Twitter'ın gücü, oluşturduğu kullanıcı topluluğunda yatmaktadır, ancak Threads'in Instagram kullanıcılarının ilgisini çekmesi durumunda Twitter kullanıcılarının bu platforma geçiş yapabileceği belirtilmektedir.

 • 24.07.2023 24 Tem 18:58 ABD'de Okul Yönetimleri Sosyal Medya Şirketlerine Karşı Dava Açtı

  ABD'de Okul Yönetimleri Sosyal Medya Şirketlerine Karşı Dava Açtı ABD'de yaklaşık 200 okul bölge yönetimi, öğrencilerde disiplin ve akıl sağlığı sorunlarına yol açtığı gerekçesiyle Facebook META, TikTok, Snapchat SNAP ve YouTube gibi sosyal medya platformlarına karşı dava açtı. Okul yönetimleri, sosyal medya şirketlerine ait uygulamaların öğretmenlerin ve yöneticilerin zamanını siber zorbalıkla ilgili disiplin sorunlarına yanıt vermek ve sosyal medya kullanımı ile ilgili eğitim sağlamak gibi işlerle harcamalarına neden olduğunu belirtti. Ayrıca, çevrim içi uygulamaların gençlerde bağımlılığa, kaygı, depresyon veya intihar düşüncesine yol açtığı savunuldu. Davalar, ailelerin sosyal medyadan çocuklarına zarar verildiği iddiasıyla açılan yüzlerce dava ile birleştirildi.

 • 06.07.2023 06 Tem 22:59 Twitter, Meta'ya karşı yasal işlem başlatma uyarısında bulundu

  Twitter, Meta'ya karşı yasal işlem başlatma uyarısında bulundu Twitter'in, metin tabanlı yeni sosyal medya platformu Threads nedeniyle Meta'ya karşı yasal işlem başlatma uyarısında bulunduğu bildirildi. Twitter'in avukatı Alex Spiro'nun Meta Üst Yöneticisi (CEO) Mark Zuckerberg'e gönderdiği mektubu yayımladı. Spiro, Meta'nın Twitter'in ticari sırlarını ve diğer fikri mülkiyetini sistematik, kasıtlı ve yasa dışı bir şekilde kötüye kullandığına dair ciddi endişe duyulduğunu aktardı.

 • 06.07.2023 06 Tem 15:04 Fransız Yetkililer Sosyal Medya Platformlarının Özelliklerini Kısıtladı

  Fransız Yetkililer Sosyal Medya Platformlarının Özelliklerini Kısıtladı Fransız yetkililer, 27 Haziran'da 17 yaşındaki gencin polis kurşunuyla öldürülmesinin ardından ülke genelinde protestoların patlak vermesi üzerine sosyal medya platformlarının bazı özelliklerinin kısıtlandığını itiraf etti. Hükümet Sözcüsü Olivier Veran, bazı sosyal medya platformlarına bazı özelliklerin bir süreliğine kısıtlandığını açıkladı. Bunlardan biri de göstericilerin bulundukları bölgeleri birbirine haber vermek amacıyla kullandıkları SnapChat platformuna entegre çalışan Snap Map uygulamasıydı. Ayrıca Twitter'ın sahibi Elon Musk'ın Fransa'daki olaylı gösterilerin yoğun olduğu saatlerde platforma bazı kısıtlamalar getirmesinin de Paris yönetiminin talebiyle gerçekleştiği iddia edildi.

 • 04.07.2023 04 Tem 19:15 Hollanda'da Okullarda Cep Telefonu Yasaklandı

  Hollanda'da Okullarda Cep Telefonu Yasaklandı Hollanda Eğitim, Kültür ve Bilim Bakanlığı, ortaokul ve liselerde cep telefonu, tablet ve akıllı saatlerin sınıflarda yasaklanması yönünde karar alındığını duyurdu. Telefon kullanımının öğrencilerin dikkatini dağıtması ve öğrenme becerilerini zayıflatması gerekçesiyle alınan kararda, akıllı saat ve tabletlerin de yasak kapsamına dahil edildiği belirtildi. Uygulama 1 Ocak 2024'te başlayacak ve uygulanış şekli okul idaresi, öğretmenler, veliler ve öğrencilere bırakılacak.

 • 01.07.2023 01 Tem 20:59 Fransa'da çocukların ebeveynleri olaylardan sorumlu tutulabilecek

  Fransa'da çocukların ebeveynleri olaylardan sorumlu tutulabilecek Fransa Adalet Bakanı Eric Dupond-Moretti, ülkede polisin bir genci öldürmesi nedeniyle devam eden protestolarda 17 yaşın altında olup olaylara karışan çocuklardan ebeveynlerinin sorumlu tutulabileceğini ve 2 yıl hapis ila 30 bin avroya kadar varan para cezası ile karşı karşıya kalınabileceğini belirtti. Dupond-Moretti, olaylara karışanların sosyal medya platformları üzerinden organize olduklarını, bu nedenle adli makamların, kullanıcıların IP adreslerini talep edebileceğini ifade etti.

 • 27.06.2023 27 Haz 11:49 Zalando, AB'nin yeni içerik kurallarına karşı hukuki süreç başlattı

  Zalando, AB'nin yeni içerik kurallarına karşı hukuki süreç başlattı Avrupa'nın en büyük sanal alışveriş sitesi Zalando, Dijital Hizmetler Yasası (DSA) kapsamında 'Çok Büyük Çevrimiçi Platform' olarak tanımlanması nedeniyle AB'nin en yüksek hukuki merci olan Avrupa Adalet Divanı'nda AB Komisyonu'na karşı hukuki süreç başlattığını duyurdu. Zalando, yeni yasa kapsamında sistemik riskleri yönetmekle yükümlü çok büyük dijital platform olarak tanımlanmasına itiraz ettiğini belirtti. AB Komisyonu'nun Zalando iş modelinin büyük kısmının perakende niteliği taşıdığını dikkate almadığı belirtilen açıklamada, şirketin 3'üncü taraflardan gelen zararlı veya yasa dışı içeriği yayma konusunda sistemik bir risk oluşturmadığına işaret edildi.

 • 15.06.2023 15 Haz 10:08 ABD'deki 17 Müzik Yayıncısı Twitter'a Dava Açtı

  ABD'deki 17 Müzik Yayıncısı Twitter'a Dava Açtı ABD'deki 17 müzik yayıncısı, yaklaşık 1700 şarkının telif hakkını ihlal ettiği gerekçesiyle Twitter'a dava açtı. Ulusal Müzik Yayıncıları Birliği (NMPA), Twitter'ın kar amacıyla 'ihlale izin verdiğini ve teşvik ettiğini' öne sürerek 250 milyon dolardan fazla tazminat talep etti. NMPA, Twitter'ın lisanslar için ödeme yapan rakipleri karşısında 'haksız avantaj' sağladığını kaydetti.

 • 12.06.2023 12 Haz 23:26 Danimarka, Google ve Snapchat gibi şirketlerin kişisel veri toplama yaş sınırını yükseltmeyi planlıyor

  Danimarka, Google ve Snapchat gibi şirketlerin kişisel veri toplama yaş sınırını yükseltmeyi planlıyor Danimarka hükümeti, Google, Snapchat ve Meta gibi teknoloji şirketlerinin kişisel verileri toplamasında yaş sınırını yükseltmeyi planladığını açıkladı. Danimarka Sanayi, İş ve Finans Bakanı Morten Bodskov, büyük teknoloji şirketlerinin konuyla ilgili daha fazla sorumluluk alması gerektiğini belirterek, çocukların verilerinin paylaşılması için 13 olan yaş sınırını 15 veya 16'ya çıkarmayı planladıklarını belirtti. Ayrıca, reşit olmayan kullanıcıların pornografik içerik ve savaş videolarının izlenmesini en aza indirmek için yaş doğrulama önlemlerini uygulamaya koymayı planladıklarını kaydetti.

 • 06.06.2023 06 Haz 15:38 Sosyal medyada erkek kılığına giren kadın, genç kızı kandırarak cinsel ilişkiye girdi

  Sosyal medyada erkek kılığına giren kadın, genç kızı kandırarak cinsel ilişkiye girdi İngiltere'de bir kadın, Snapchat hesabı açarak 'George Parry' takma adını kullanarak genç bir kadınla cinsel ilişkiye girdi. Gerçek kimliği, genç kadının annesinin şüphelenmesi üzerine ortaya çıktı. Miyop olan genç kızın Bilham'ı net göremediği belirtildi. Cinsel saldırı dahil olmak üzere 17 cinsel suçla yargılanan Bilham, suçlamaları reddetti.

 • 07.05.2023 07 May 18:40 Onyekuru'nun paylaşımındaki detay Adana Demirspor taraftarını ayaklandırdı

  Onyekuru'nun paylaşımındaki detay Adana Demirspor taraftarını ayaklandırdı Adana Demirspor forması giyen Henry Onyekuru, geçtiğimiz günlerde İstanbul'a gitti. Kuaför için İstanbul'a gittiği iddia edilen yıldız futbolcunun, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Galatasaray armalı mont giymesi gündem oldu. Bazı Adana Demirsporlu taraftarlar, "Galatasaray ile transfer görüşmesine gitti" yorumlarını yaparak, tepki gösterdi.

 • 20.03.2023 20 Mar 11:43 Uluslararası dijital reklam firması, global operasyon merkezini Türkiye'ye taşıdı

  Uluslararası dijital reklam firması, global operasyon merkezini Türkiye'ye taşıdı Mobil uygulamaların içindeki tanıtım alanlarını kullanarak büyük aplikasyonların indirilme ivmesini kitlesel bazda artırma hizmeti veren Reliz, global operasyon merkezi olarak İstanbul'u seçti.

 • 03.03.2023 03 Mar 01:24 Kendi yapay zeka uygulamanızı geliştirin: ChatGPT API kullanıma sunuldu!

  Kendi yapay zeka uygulamanızı geliştirin: ChatGPT API kullanıma sunuldu! OpenAl, sohbet robotu ChatGPT ve sesi metne çeviren Whisper için API yayınladı. Peki kullanım fiyatı ne kadar?

 • 28.02.2023 28 Şub 13:24 Snapchat'ten ChatGPT'ye rakip geliyor: Herkes kullanamayacak

  Snapchat'ten ChatGPT'ye rakip geliyor: Herkes kullanamayacak Snapchat, ChatGPT rakibi sohbet botunu duyurdu. My AI isimli yeni yapay zeka, sadece Plus abonelerine sunulacak. İşte detaylar.

 • 23.02.2023 23 Şub 21:24 Avrupa Birliği Komisyonu'ndan TikTok yasağı!

  Avrupa Birliği Komisyonu'ndan TikTok yasağı! AB Komisyonu, TikTok konusunda oldukça ilginç bir adım attı. Platform için çember daralıyor. İşte ayrıntılar...

 • 02.02.2023 02 Şub 10:52 Fransa'da 2021'de 11 bin sahte Kovid-19 "sağlık ruhsatı" satan 4 kişiye hapis cezası

  Fransa'da 2021'de 11 bin sahte Kovid-19 'sağlık ruhsatı' satan 4 kişiye hapis cezası Fransa'da 4 kişi, Mayıs-Kasım 2021'de 11 bin sahte Kovid-19 "sağlık ruhsatı" temin ettikleri gerekçesiyle hapis cezasına çarptırıldı.

 • 12.01.2023 12 Oca 01:22 2022'nin en çok para harcanılan uygulamaları belli oldu!

  2022'nin en çok para harcanılan uygulamaları belli oldu! 2022 yılında en çok indirilen mobil uygulama ve oyunlar açıklandı. Ayrıca bunlar için yapılan harcamalar da belli oldu.

 • 08.01.2023 08 Oca 13:50 ABD'de devlet okulları, ruh sağlığına olumsuz etkileri nedeniyle teknoloji devlerine dava açtı

  ABD'de devlet okulları, ruh sağlığına olumsuz etkileri nedeniyle teknoloji devlerine dava açtı ABD'nin Washington eyaletinin Seattle kentinde devlet okulları, çocukların ruh sağlığına olumsuz etkileri nedeniyle popüler sosyal medya platformlarının bağlı olduğu teknoloji devi şirketleri dava etti.

 • 25.12.2022 25 Ara 01:22 Türkiye'de en çok indirilen uygulamalar belli oldu!

  Türkiye'de en çok indirilen uygulamalar belli oldu! Türkiye'de en çok indirilen uygulamalar neler oldu? İşte 2022 yılında Android ve iOS cihazlarda indirilen uygulama ve oyunlar.

 • 12.12.2022 12 Ara 17:22 NVIDIA Studio, en yaratıcı yazılımları en hızlı hale getiriyor

  NVIDIA Studio, en yaratıcı yazılımları en hızlı hale getiriyor NVIDIA'nın GPU'ları ve Studio Sürücüleriyle uygulamalar, ilham verici bir performans ve yetenek düzeyiyle gelişiyor ve hız kazanıyor.

 • 30.11.2022 30 Kas 12:32 Dijitalleşmenin beraberinde getirdiği yeni nesil tehlike: Siber zorbalık

  Dijitalleşmenin beraberinde getirdiği yeni nesil tehlike: Siber zorbalık Son yıllarda artan sosyal medya kullanımının beraberinde getirdiği yeni nesil tehlike olarak nitelendirilen "siber zorbalık", küresel bir sorun olmaya devam ediyor.

 • 11.10.2022 11 Eki 22:36 Sinyal Uygulamasına Hikayeler Özelliği Geliyor

  Sinyal Uygulamasına Hikayeler Özelliği Geliyor Signal, kullanıcılarına Hikayeler özelliği getiren en son mesajlaşma uygulamasıdır. Bu özellik sayesinde, içeriğin 24 saat sonra otomatik olarak kaybolması sağlanacak!

Advertisement