Tiyatroculardan Minik Öğrencilere Özel İlgi - Son Dakika

Tiyatroculardan Minik Öğrencilere Özel İlgi

07.12.2017 15:29
Tiyatroculardan Minik Öğrencilere Özel İlgi

Artvin Belediyesi Öztürk Serengil Sahnesi Tiyatro Topluluğu sosyal sorumluluk projesi kapsamında Artvin merkezdeki ana sınıfı ve engelli öğrencilerle bir araya geldi.

Artvin Belediyesi Öztürk Serengil Sahnesi Tiyatro Topluluğu sosyal sorumluluk projesi kapsamında Artvin merkezdeki ana sınıfı ve engelli öğrencilerle bir araya geldi.

'Rapunzel' ve 'Pamuk Prenses' karakterlerine bürünen Öztürk Serengil Sahnesi Tiyatro oyuncuları, minik öğrencilere engelli birey olmanın zorluklarından bahsederek uygulamalı şekilde gösterdi.

Tiyatro eğitmenler Tuğçe Öztürk ve Gökhan Dokur, minik öğrencilerden gönüllü seçerek göz bandı ile gözlerini kapatıp görme engelli birinin hayatını anlatmaya, kulaklarını kapatarak işitme engellinin iletişimdeki çektiği zorlukları anlatmaya çalışarak farkındalık oluşturdular. Etkinlikten memnun kalan anaokulu öğrencileri engelli olmanın ne anlama geldiğini küçük yaşlarında öğrenerek nasıl davranmaları konusunda bilinçlendiler.

Tiyatro Topluluğu oyuncuları anaokullarında bulunan özel sınıfları da ziyaret ederek engelli öğrencilerle oyunlar oynayarak hoşça vakit geçirdiler. Etkinliklerden mutlu oldukları gözlenen özel öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektiren tiyatro oyuncuları bu tür projelerin ilerleyen zamanlarda da devam edeceğini söylediler.

Tiyatro oyuncuları, minik öğrencilere çevreye karşı da duyarlı olmaları gerektiğine de değinerek sosyal sorumluluk projesi kapsamında Artvin Belediyesi tarafından özel olarak yaptırılan ağaç tohumlu kalemleri hediye ettiler. - ARTVİN

Yurtta hava durumu Yurtta hava durumu Kafkasör boğa güreşleri renkli görüntülere sahne oldu Kafkasör boğa güreşleri renkli görüntülere sahne oldu Trabzon eğlenceye doydu Trabzon eğlenceye doydu
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Tiyatroculardan Minik Öğrencilere Özel İlgi - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement