Son Dakika Haberleri: TOBB'dan Bolvadin'e Okul Müjdesi

TOBB'dan Bolvadin'e Okul Müjdesi

20 gün önce

Afyonkarahisar Bolvadin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Murat Tabak ve Bolvadin Ticaret Borsası Başkanı Hacı Boyar’ın girişimleriyle Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından Bolvadin’e verilen okul sözünün yerine getirileceği kaydedildi.

TOBB'dan Bolvadin'e Okul Müjdesi, System.String[]
 Afyonkarahisar Bolvadin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Murat Tabak ve Bolvadin Ticaret Borsası Başkanı Hacı Boyar'ın girişimleriyle Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından Bolvadin'e verilen okul sözünün yerine getirileceği kaydedildi.

Başkan Tabak, TOBB tarafından Bolvadin'e okul yaptırma sözünün Milli Eğitim BakanlığıMaliye Bakanlığı ve TOBB-ETÜ arasında imzalanan protokol kapsamında yatırım programına alındığını belirtti. Başkan Tabak, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Protokol kapsamında ilçemize 24 derslik bir okul yapılacak. Yapılan ön çalışmaya göre okul 7 milyon 750 bin TL ye mal olacak. Bizler Bolvadin için çaba sarf eden kurumlar olarak memleketimiz için projeler üretiyoruz. Söz konusu okul yapımı da bu ortak çalışmalarımızdan biridir. Bu çalışmamızın sonucunu görmekten son derece mutluyuz. Bu okulun bir özelliği de yapılacak 18 okul arasında tek ilçe olmamızdır. Bu nedenle bizlere her zaman her çalışmamızda olduğu gibi bu yapılacak 24 derslik okul için de desteklerini esirgemeyen Sayın Başkanımızı Rifat Hisarcıklıoğlu'na sonsuz şükranlarımızı bildiriyoruz. Bu çalışma ile TOBB camiası olarak eğitime ne kadar önem verdiğimiz bir kez daha ortaya konmuştur. Bildiğiniz gibi daha önce de odamız aracılığıyla TOBB Bolvadin Meslek Yüksekokulunda bir bina yaptırmıştı. Bu nedenle Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu'na, Bolvadin'e verdiği değerden dolayı bir kez daha teşekkür ediyoruz." - AFYONKARAHİSAR


Zeytin Dalı Harekatı'ndan İkinci Acı Haber: Piyade Üsteğmen Şehit Düştü Erdoğan, Afrin Operasyonunun İlk Şehidi Musa Özalkan'ın Cenazesinde Ağladı
Afrin'e Sessiz Kalıp Alaska'ya Ağlayan Gupse Özay, Tepki Gelince Paylaşımını Sildi