Tokat'ta 'Kadına Yönelik Şiddete Dur De' Yürüyüşü - Son Dakika

Tokat'ta 'Kadına Yönelik Şiddete Dur De' Yürüyüşü

25.11.2015 13:39
Tokat'ta 'Kadına Yönelik Şiddete Dur De' Yürüyüşü, System.String[]

Tokat'ta 'Kadına yönelik şiddete dur de' yürüyüşü TOKAT'ta 25 Kasım kadına yönelik şidete karşı uluslararası mücadele ve dayanışma günü dolayısıyla bir araya gelen kadınlar, 'Kadına yönelik şiddete dur de' yürüyüşü düzenledi.

Tokat'ta 'Kadına yönelik şiddete dur de' yürüyüşü

TOKAT'ta 25 Kasım kadına yönelik şidete karşı uluslararası mücadele ve dayanışma günü dolayısıyla bir araya gelen kadınlar, 'Kadına yönelik şiddete dur de' yürüyüşü düzenledi.

Tokat Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen yürüyüş Niksar yolu kavşağında başladı. Burada aralarında Tokat Valisi Cevdet Can'ın eşi Naima Can'ın da katıldığı yürüyüşte kadınlar çeşitli dövizler taşıdı. CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz'ın da destek verdiği yürüyüşte kadınlar 'kadına şiddete hayır' şeklinde slogan attı. Ayrıca bazı kadınlar ellerinde bulunan karanfilleri kaldırım kenarında bekleyen erkeklere verdi. Yürüyüş Cumhuriyet meydanında sona erdi.

Burada grup adına açıklamayı Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü çalışanı Ayşe Betül Tanrıverdi yaptı. Tanrıverdi, "Kadının gerek kamusal gerekse özel yaşamında fiziksel, duygusal, cinsel ve ekonomik açıdan zarar görmesine ve mağduriyetine neden olan şiddetin her türünü kınıyoruz. Kadına yönelik şiddet temel hak ve özgürlüğünün ihlalidir. Kadınlar erkek arasında eşit olmayan güç ilişkisinin sonucu ortaya çıkan, kadını erkeğe bağımlı gören, kadının erkeğin güdümünde yaşaması gerektiğine inan zihniyetin egemen olmasıyla oluşan toplumsal bir sorundur. Bugün dünyada her üç kadından biri hayatlarının bir döneminde şiddete maruz kalmaktadır. Bizler kadın erkek çocuk ayırt etmeksizin şiddetin her türünü kınıyoruz" dedi.

Tokat'ta 'Kadına Yönelik Şiddete Dur De' Yürüyüşü
Tokat'ta 'Kadına Yönelik Şiddete Dur De' Yürüyüşü
Tokat'ta 'Kadına Yönelik Şiddete Dur De' Yürüyüşü
Tokat'ta 'Kadına Yönelik Şiddete Dur De' Yürüyüşü

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Tokat'ta 'Kadına Yönelik Şiddete Dur De' Yürüyüşü - Son Dakika


Son Dakika

Asgari ücret zammı için 4 Aralık'ta yapılacak ilk toplantı internet üzerinden gerçekleştirilecek Çaykur Rizespor'un eski futbolcusu Abarhoun, 31 yaşında hayatını kaybetti İsmail Küçükkaya İmamoğlu'na suikast olayında resmi belgeyi canlı yayında okudu Tıp dünyası ABD'li anne ve kızını konuşuyor: Aralarında 1 yaş var İran'a karşı Türkiye'nin eline üç koz birden geçti! Doğal gazda büyük indirim kaçınılmaz oldu Pastane çalışanlarının kavgadan korkup dolaba saklandıkları anlar kamerada Yaralı kurye, zimmetli pantolonunun kesilmemesini istedi! Olay yerine gelen patron, duruma müdahale etti 300 kişinin katıldığı ve tam 5 gün süren swinger partisi, ülkeyi alarma geçirdi! Korona vakaları arttı