Son Dakika Haberleri: Trabzon'da Hayat Kurtaran Onur'un Adı Kulp'ta Yaşayacak

Trabzon'da Hayat Kurtaran Onur'un Adı Kulp'ta Yaşayacak

5 gün önce

Trabzon'da serinlemek için girdikleri suda boğulma tehlikesi geçiren iki kişiyi kurtardıktan sonra boğularak hayatını kaybeden Onur Gülertürk'ün adı, Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde yapımı tamamlanan parka verildi.

Trabzon'da Hayat Kurtaran Onur'un Adı Kulp'ta Yaşayacak, System.String[]
 Trabzon'da serinlemek için girdikleri suda boğulma tehlikesi geçiren iki kişiyi kurtardıktan sonra boğularak hayatını kaybeden Onur Gülertürk'ün adı, Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde yapımı tamamlanan parka verildi.

Görevlendirme yapılan Kulp Belediyesince Turgut Özal Mahallesi'nde yaptırılan Onur Gültekin Parkı, düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Belediye Başkanvekili Kaymakam Fatih Dülgeroğlu, törende yaptığı konuşmada, çocukların ve mahalle sakinlerinin yararlanabileceği park projeleri yaptıklarını söyledi.

Kaymakam Dülgeroğlu, şunları kaydetti:

"Açılışını yaptığımız bu parkımızın ismini, Trabzon'da yaşayıp 23 Temmuz 2017 tarihinde boğulmak üzere olan bu yörenin iki gencinin hayatını kurtarıp aynı olayda boğularak hayata veda eden yüreği geniş merhum kardeşimiz Onur Gülertürk'ten almaktadır. Kulp esnaflarınca başkanlığımıza yapılan yoğun talep üzerine bizler de belediye yönetimi olarak aldığımız kararla ismini bu parkımıza verdik. Hayırlı uğurlu olsun. Başkalarının hayatını kurtarmak için hayatını kaybeden kahraman Onur Gülertürk'ün yakınlarına bir kez daha başsağlığı diliyor, kendisini rahmet, özlem ve minnetle anıyoruz."

Konuşmaların ardından parkın açılışı yapıldı.Son Dakika! Afrin'e Esad Güçlerinin Afrin'e Girmesiyle İlgili Erdoğan'dan İlk Tepki: Geri Çekildiler Müşteri Kılığına Giren Polis, 2 Bin 200 Yıllık Tarihi Eseri Ele Geçirdi

Moskova'daki Türk Büyükelçiliğine Şüpheli Paket Gönderildi Afrin'deki Hareketlilik Sonrası Dolar Yükselişe Geçti