Son Dakika Haberleri: Trump'tan Skandal Açıklama! PKK İçin "Güçlerimiz" İfadesini Kullandı

Trump'tan Skandal Açıklama! PKK İçin "Güçlerimiz" İfadesini Kullandı

27 gün önce

ABD Başkanı Trump, Rakka'nın DEAŞ'tan temizlenmesiyle ilgili terör örgütü PKK/PYD'yi tebrik ederken "Güçlerimiz bütün şehri DEAŞ'tan temizledi" ifadesini kullandı.

ABD Başkanı  Donald Trump, SDG (PKK/PYD) ve  Suriye'de DEAŞ'a karşı savaşan müttefiklerinin  Rakka'yı başarılı bir şekilde geri aldığını belirtti.

Trump, yazılı açıklamasında,  Rakka'nın DEAŞ'tan temizlendiğini bildirdi.

PKK İÇİN "GÜÇLERİMİZ" İFADESİNİ KULLANDI

SDG ismini kullanan terör örgütü PKK/PYD'ye de atıfta bulunduğu açıklamasında  Trump, "SDG (PKK/PYD) ve  Suriye'de DEAŞ'a karşı savaşan müttefiklerimiz, terör grubunun (DEAŞ) başkenti olarak ilan ettiği  Rakka'yı başarılı bir şekilde geri aldı. Ortak çalışma sonucunda güçlerimiz bütün şehri DEAŞ'tan temizledi." ifadesine yer verdi.

"YAKINDA YENİ BİR EVREYE GEÇECEĞİZ"

Rakka'nın geri alınmasının DEAŞ'a karşı mücadelede "kritik bir dönüm noktası" olduğunu vurgulayan  Trump, şunları kaydetti:

"Yakında yeni bir evreye geçerek  Suriye'deki tansiyonu düşürmek için yerel güçleri destekleyeceğiz ve kalıcı barışın sağlanması için şartları genişleterek terör güçlerinin geri dönerek ortak güvenliği tehdit etmesine son vereceğiz. Şiddetin son bulması için müttefiklerimizle diplomatik süreçleri destekleyerek mültecilerin evlerine geri dönmesini sağlayacağız ve  Suriye halkının dehşetine son verecek siyasi geçiş sürecini sağlayacağız."

Trump, Başkanlık seçim kampanyalarında  ABD halkına DEAŞ'ı "bitireceğini" vadettiğini hatırlatarak göreve geldikten sonra ilk yaptığı işin bu örgütle mücadele etmek olduğunu belirtti.

Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!


Bir Döneme Damga Vuran Aysun Kayacı'dan Geriye Oryantal Dansı Kaldı Akıncı Üssü Davasında 13 Sanık Tahliye Edildi!
Son Dakika! NATO Tatbikatındaki Skandalla İlgili Soruşturma Başlatıldı