Son Dakika Haberleri: Tuğba Kuruyemiş'e FETÖ Soruşturmasından Kayyum Atandı

Tuğba Kuruyemiş'e FETÖ Soruşturmasından Kayyum Atandı

5 gün önce

Aydın'da 1980'de kurulan ve ülke genelinde 63 mağazası bulunan Tuğba Kuruyemiş'e FETÖ'ye yardım ettiği iddiasıyla kayyum atandı.

Aydın'da 1980'de kurulan ve ülke genelinde 63 mağazası bulunan 'Tuğba Kuruyemiş Şekerleme Gıda Meşrubat İthalat ve  İhracat Limited Şirketi'nin sahipleri, geçen yıl FETÖ/PDY terör örgütüne yardım ettiği iddiasıyla tutuklanmıştı. Şirketin kurucusu Ahmet Tonkul ve oğlu  Fatih Tonkul, 3 ay 7 gün tutuklu kaldıktan sonra geçen Kasım ayında tahliye edildi.

ŞİRKETİN YÖNETİMİ TMSF'YE GEÇTİ

Ancak, Tonkul Ailesi'nin şirketlerinden Tuğba Kuruyemiş'e, yürütülen soruşturma kapsamında kayyum ataması istemi gündeme geldi. Savcılığın istemini değerlendiren  Aydın Sulh Ceza Hakimliği, Tuğba Kuruyemiş'e kayyum atadı. Kayyum ataması kararı ile birlikte şirketin yönetimi TMSF'ye geçti.


TIR İle Otomobil Çarpıştı, 2 Kişi Öldü, 1 Kişi Yaralandı Şizofreni Hastası Genç, Tartıştığı Babasını Bıçaklayarak Öldürdü
Çalılıklarda Cesedi Bulunmuştu! Parasını Aldıkları Kadını Yakarak Öldürmüşler TSK'ya Süvari Atı ve Topçu Beygiri Alınacak